Struma minima

RNG

Na cinnost stitnej zlazy aj inych zliaz v tele a vyrobu cistiacich hormonov, co odstranuju rozne nefunkcne objekty v tele(cysty, uzliky, myomy, tumory...) treba brat extra jod, najma ked nas dnes on oberaju ine halogeny, ako chlor fluor a brom, ktore sa v nasom prostredi a dokonca v jedlach nachadzaju coraz viac a ubuda jodu.

Simonella

to mam aj ja..
znamena to ze mas strumu - cize zvysenu cinnost stitnej zlazy, no nie je zvysena nejako radikalne, len vmiere cize - minima. ak ta to neboli, je to OK, no ked ta zacnestitna zlaza boliet tak tam chod naspat..
ved si s kus aj na googli nieco najst o tom...

pau

ja viem ze tema je uz stara, len upresnujem, ze ide o mierne zvacsenu stitnu zlazu :) ziadne zmensenie. to len tak, nech to nikoho nepomyli. :)

Lily.

A kvoli akym zdravotnym tazkostiam si sa na endokrinologii ocitla? Asi hej, to je fajn, ze to netreba liecit. Ja uz strumu od svojich 16tich rokov nemam, bo mi vyoperovali. Mala som taky hrvol v krku, zvysenu funkciu.

Lily.

Nemas problem so zvysenou telesnou hmotnostou? Ak hej, tak to bude znizena funcia, lebo pri nej clovek je pribratejsi a pri zvysenej je chudsi, no nemusi to tak byt vzdy, skor v tych horsich pripadoch, no ako vravis, u teba to nie je na liecbu, takze ta budu asi len obcas pozorovat, ci sa to nemeni-nezhorsuje.