Su zdravotne sestry platene podla vyšky vzdelania?

šumi

celé štúdium je postavené na,, americký systém", kde ide hlavne o platenie za niečo.pritom staré zdravotné školy pripravili zdravotné sestry do praxe a mali aj dobré teoretické vedomosti.Takže keď niečo robili, vedeli čo robia, ako to majú robiť a prečo to robia.Dnes prídu vysokoškolsky vzdelané sestry do praxe okrem toho, že ich v školách hučia do hláv ich dôležitosť zhruba ich nenaučia nič.Voľakedy bol zošit výkonov, základné oddelenia a pokiaľ na každom oddelení ste výkon neurobili 50 až 100 x, nemali ste šancu ísť ďalej.Vysokoškolské sestry sú vo väčšine
hlavou v oblakoch, pretože nemáme ani toľko pomocného personálu , aby sestra nemusela robiť aj sanitárku a meditovať o niečom nereálnom,... pacient zatiaľ exne. Takže študovať tento odbor by mali len ľudia , ktorých neláka len titul, ale aj tvrdá práca, za ktorú Vás skritizuje nielen lekár, keď má o.i.zlú náladu, ale aj pacient alebo príbuzní , pracovať za málo peňazí sviatok piatok a neustále platiť za kredity , lebo Vám komora naparí pokutu, a práci inprovizovať , dodržať pri tom všetky zásady etické, hygienické a právne.Veľa povinností a zodpovedností a málo kompetencií. Takže kto je na toto pripravení..držím palce.

miminka99

Ahoj cokoladka 898.
Prosím, prosím poraď kde v čechách by som ja (zdravot.asistent)mohla ísť študovať externe šúdium ošetrovateľstvo. Prosím.Ďakujem

sob rudolf

Práca ako každá iná, kto si to vyberie, mal by rátať aj s úskaliami. O to geniálnejší pocit sebauspokojenia hmm.

modrobiela

S tou šikanou súhlasím. Od pacientov cez príbuzných až po šéfstvo a komoru.
Ale ja to aj tak robím rada. Možno-všade je nejaká tá buzerácia. Myslím, že každé povolanie vyzerá ideálne hlavne zvonku :)

diandra

Ste sa zbláznili? Vám šibe? nechodťe študovať zdravotnú sestru. Až potom zbadáte tú šikanu. Vysoká škola a robia s Vami ako s bezprízornými. plat ledva 400e . Deň,noc,sviatok. a teraz buzerácie z Komory to sa neviete predstaviť. Radím Vám odhovorte každého, kto chce tútu somarinu urobiť a ísť zabíjať čas na toto štúdium

hari.

cele to ošetrovatelstvo je smiešne. Keď sa tam chcete dostať musite vedieť pomaly tolko ako na medinu, okrem chemie teda. Nikdy nezabudnem na prijimačky. Som to otvorila a som myslela,že dostnaem infarkt. sa ma tam pytali na akusi cievočku, krvny obeh vtaka. ale vrchol bola genetika. heterozigoti, homozigoti dominantne alely a podobne. normalne priklady. Keď som to vravela kamoške taksa namna divala ako na debila,lebo že to ona mala na medine... tak mi povedzte o čom to je. pri tom zdravotna sestra vždy bude len pod doktorom aj keď bude mať 10 titulov. Nič ine ako na zdravotke nas tam nenaučia. iba nas napchaju poučkamy ktore v praxi v živote nevyužijeme... Iba z nas zbytočne ťahaju peniaze. Hamba celemu tomuto systemu. je to na smiech...