Su zdravotne sestry platene podla vyšky vzdelania?

Klea_

jajkafr a ty chodiš kam do školy? Na ZSU v BA? Nevieš či sa chodi na prax alebo ako to nazvať po všetkych nemocniciach v BA? Vezmu ma aj na operačku? :-)

jajkafr

Klea
väčšina zamestnancov to vyžaduje takže skoro všetky sestričky aj tie čo majú 30-ročnú prax študujú externe na vysokej škole, platovo možno mierne podskočia, ale za štúdium si musia platiť

Klea_

Takže teraz si musia všetky sestričky robiť povinne to BC aspoň? Alebo ktore už robia sestričky dlhšie a zamestnavaltel tou VŠ nevyžaduje tak nemusia?

jajkafr

Klea
nedá sa povedať že klesli na asistentky ale zamestnanci väčšinou vyžadujú aby mali skončené minimálne vysokoškolské štúdium 1. stupňa čiže Bc. pritom na VŠ sa učí skoro to isté čo na SZŠ takže no problem :) len musíš študovať 3 roky navyše, aby si mohla byť sestrička

Klea_

A to ako všetky sestry ktore vyšli ešte vtedy iba zo strednej si musia teraz povinne robiť tu VŠ? Aj keď robia sestru napr 10 rokov? Teraz klesli na asistentky iba?

jajkafr

Klea
ak spravíš prijímacie skúšky vezmú ťa s tým není problém my máme v ročníku napr. aj automechanika :)

Klea_

A neviete či by ma zobrali na VŠ odbor- ošetrovatelstvo nepr na SZU ak nemam zdravotnú školu? Mam ine zameranie - SOU s maturitou :-) ale chcela by som byť sestrička v nemocnici. Čo myslite ma šancu sa dostať na tu VŠ?

cokoladka898

xyzz pred par rokmi vychadzali zo strednej zdravotnej vseobecne al. detske sestry...potom sa zmenil zakon a uz vychadzaju ako asistenti. tie, ktore vysli este ako sestry mozu chodit na vysku externe popri praci aby si spravili aspon bc prip. mgr ale tie co vysli ako asistenti ked chcu byt sestry musia si to spravit denne alebo este jedna alternativa a to v cechach v niektorych mestach. takze tak to v skutocnosti je.

xyzz

Ak má len strednú, je len asistent. Na sestru musíš mať Bc. A samozrejme, že asistent zarába menej ako sestra.

Nancys.

Kamaratka si robi VŠ na SZU už chodi posledny piaty rok a bude mať titul Mgr a ževraj chodi len preto na tu školu aby viacej zarabala ak bude mať titul. Tak asi na tom niečo bude, ale nie som si ista teda.