Zajačik teddy do bytu

Príspevok v téme: Zajačik teddy do bytu
beba12

ahojte.Chcela by som vedieť ci niekto chova takeho zajacika.Alebo nejakeho podobneho.Strasne sa mi zapacil, a ze vraj sa naucia chodit na jeden zachod a nerobia bobky inde...ako sa da naucit aby nic neobhryzali, myslim skrine a stolicky a pod...ze vraj su velmi pritulne ako psiky, len neviem kde konkretne zohnat takaaeho kralika, aby nenarastol velmi velky
take nieco by som chcela ako tento : www.teddy.kx.cz
a tu uz je dospely..neda sa odolat

dobra vila

To vazne? :D Fajnovka, iste si mu popri tom davala kopu ineho dobreho, co mu chutilo viac, tak tu mrkvu nebol nuteny zjest :D. Ale ani moji to nemali spociatku radi... teraz ju zjedia v pohode, tak uvidite casom... aj mne to pride take zabavne, ze zajaciky su charakteristicke mrkvami a nakoniec ich ani nechcu :DDD.
Tie susene banany verim ze 100% zjedia, maju radi vsetko sladkaste a ovocne :D. Ja im davam normalne banany, s vitaminmi.
A oriesky vaaaazne? Tak to som este neskusala, ale raz vyskusam :-OOO :DDD

3nttt

no my sme mu tam tu mrkvu nehali par dni...ale potom som sa bala ze mu zacne chodit po klietke.on ju proste nechce:(
inak ono nevadi ak su tie listy mokre ale nesmu byt zaparene.ale tak netreba riskovat :) inak som este zabudla ze zajaciky miluju oriesky.hlavne burske :)
a este mi v jednom obchode radili susene banany.

dobra vila

mrkvova vnat je u mna samozrejmost :). Kupujem zvacsa iba mrkvu s vnatou, trebars v zime najma, ked nemaju prisu k cerstvej "ozajstnej" zeleni, iba v podobe sena.
Ja ich mam na dvore na zeleni, takze dateliniek sa nabazia az az :D. Ale BACHA! Zajace nemozu jest mokre datelinky (ked prsi, alebo trebars aj rosa), lebo sa mozu z toho nafucat a zdochnut!!! Ja som o tom nevedela, a iste som im zoparkrat dala vlhku, a su tu, ale zevraj jej to nebezpecne, tak sa radsej tomu vyvarujem.
Takisto pozor na karfiolove listy (ak sa spravne pamatam) - zajacikom sa z toho zraza krv!! Treba nastudovat, co mozu a co nie, na nete to je.
Decka, tie mkrvy im davajte, je to pre nich velmi vyzivne... A ked nezjedia, nechajte im to cez noc, ved skor ci neskor sa skamaratia... Zjedia, ked budu hladni, treba ich vyhladovat :DD

3nttt

a skusila si mu ju nastruhat?nas ale neje v nijakej forme mrkvu.este aj na mna tak skaredo zazre jak keby som mu tam dala maso :D

dobra vila

Neviem, ja svojim nabalim dobry kusisko, podla mna. Ale tak jedno, nech cez noc nehladuju... :D tazko opisat...proste taky dobry kopec... ale to casom inac na to prides! Lebo uvidis, kolko ti bude nechavat! Proste, co nezje. Mne moji tiez zvykli rano nechat, tak som videla, ze som im dala vela, ze musim troska menej. LEbo moji boli aj taki vychcani, ze co nezjedli vtedy, to uz nezjedli vobec, lebo ked dostali nove seno, schrumali iba to...
Na to casom prides a budes vidiet, kolko ti zajacik poje a ci tlstne atd. a uz to budes vediet regulovat.
Inac, keby si sa spytala vo zverimexe, oni by ti to ani nevedeli povedat a keby ti vobec odpovedali urcitym pohlavim, tak si bude ista, ze by to bol iba TIP!! Mozno sa to u neho este neda urcit, ked je malicky... Mne to nevedel urcit ani zverolekar, bieleho zajacika mi stanovil na dievcatko a je to chlapec :D.

cajik

uhm,no, neviem, lebo som sa zabudla spytat :) a nechcem sa mu pozerat na pindura. pojdem s nim za mesiac k veterinarovi a opytam sa ho :D

joj keby si vedela aky je chutnyy, pobehuje mi tu po izbe uz cele poobede, snad nejake dobre 4 hodiny, a uz sa ma ani neboji, pride sam ku mne, dnes mi uz aj dovoli ho hladkat skoro tolko kolko chcem :D

dobre, taakze este raz : rano seno a trebars kusok jablcka. vecer trosku granulky a seno a nejaku zeleninku/ovocie.
a kolko toho sena mu mam davat na jeden krat?

dobra vila

Nieee, nemusis ho stale pchat! Ano, k senu by mal mat pristup, ale nie zas tak, ze minie sa mu, a nasypes mu zas. Zajacik je snad ako psik, bude sa pchat az dovtedy, kym mu das.. ved praskne :P. Niektori maju take krmitka, ktore mozu mat aj nonstop plne, ale rob to, ako ti vravim, inac ti zajacik stlstne a bude chory!! fakt. Seno - rano a vecer. Neboj, zaludok prazdny mat nebude, ved je to maly tvor. A tie zrniecka, ja mojim davam asi za mensiu hrst, niekedy dve a veru ani to by som nemala, lebo zevraj pre nich je to nieco ako sladkost a priberaju z toho... ale ja im doprajem, tucnucki nie su, prave tak akurat, skor iba dobre hunati :P.
Skus mu dat piskotku, to sa mu bude pacit, heh.
Krm ho tak 2x do dna... a to este nevies, ake pohlavie ma zajacik, ze?