veľmi veľa kolostra (výtoku) z pŕs v tehotenstve

Príspevok v téme: veľmi veľa kolostra (výtoku) z pŕs v tehotenstve
katarina099

ahojte, som v 35.tt. a už niekoľko týždňov pozorujem, že mám hrozne naliate prsníky, citlivé aj bolestivé. Najhoršie sú rána, keď sa zobudím s pocitom, že nosím 5 kíl na svojej hrudi. Viem, že sa v nich tvorí tzv. kolostrum, predzvesť mliečka. Ja som si ho začala vytláčať, aby sa mi zmenšili prsia, a boli ľahšie, aspoň na pár hodín, lebo potom za vytvorí ďalšie a tak stále dokola... Neviem, čo s tým. Viem, že tlačenie nie je definitívne riešenie, ale pomáha mi to aspoň krátkodobo, hoci ho mám toľko, že by som vytlačila, odstriekala aj za šálku... Prosím o váš názor a rady. ďakujem

datelinka1

dráždenie bradaviek je podnetom pre sekréciu oxytocínu, hormónu, ktorý spôsobuje sťahy maternice - kontrakcie.

jajka001_

cim viac si to budes odstiekavat, tym viac sa ti bude tvorit. neviem ako je to s tym porodom, ale kojit sa nesmie, ked si tehotna, takze asi je to tak. okamzite prestan s vytlacanim, na bolave prsia si daj obklady a dufaj ze budes mat mlieko aj po porode. a taketo veci konzultuj s lekarkou !

katarina099

to s tym porodom myslis vazne? hej, zda sa mi ze je toho stale viac... a kontrakcie a vyvolanie porodu? to sa niekomu stalo? preco sa to nesmie vytlacat? aspon sa nebojim ze po porode nebudem mat mlieko... ale necham si poradit len tu napiste este niekto...

datelinka1

katarina, nesmieš si ho v žiadnom prípade vytláčať!! nechaj to tak, inak sa ti bude produkovať vo zvýšenej miere a okrem toho, môže ti to vyvolať predčasné kontrakcie a spustiť pôrod.