Aloe vera - od koho kupit stavu?

beriooo

Dobrý deň.Odporúčam Aloe od firmy Natures Way.Keďže ide o korektnu americkú spoločnosť so 40 ročným zázemím ktorej ide o zachovanie si dobrého mena - iherb.co

BJ 2

je to - cital som ten clanok. Suhlasim, s vela bodmi, hlavne to o tom podvadzani, co sa tyka cerstvej rastliny a pripravku, ktory uz take ucinky nema. Lebo je konzervovany.

Ale nesuhlasim s logikou, "lebo ziadne ucinky niesu vedecky preukazane". A napadlo ti, ze na vedecky experiment treba peniaze a schvalit ho? Takze , staci im to neurobit, co mozu robit cielene, aby pospinili urcity ucinny postup a potom sa vo vedeckej komunite odvolavali na "neexistuju ziadne vedecke studie pre". Nechapes, ze argument "neexistuje ziadna vedecka studia, alebo vedecke studie nieco nepreukazali" neznamena, ze dana rastlina, nefunguje? Moze fungovat. Ked ju ludia tisice rokov pouzivali v prirodnom liecitelstve.
Je to take ovplyvnovanie skrze farmaceuticky priemysel, co sa zaplati a co nie. Jasne, ze na testy aloe vera nedaju peniaze, ved keby sa preukazalo co vsetko ta rastlina lieci aj vnutorne, tak by im klesli zisky. To by bolo kontraproduktivne.

Avsak, cital som nieco ine. V knizke o superpotravinach, bolo aj viac druhov Aloe (nielen Aloe vera, je aj viac druhov inych aloe) a nasli sa tam zdroje, ze to pomaha vstrebavaniu inych latok, lebo sa urobil vyskum na kapilarach. Ok... bude to tazke dohladat. Nepoznacil som si zdroje. Len ti vyvracam ten sposob myslenia (ze neurobili sa oficialne vedecke vyskumy, takze dotycna vec nefunguje, je zly sposob myslenia. Lebo moze to byt zamer, ze sa neurobili, chapes, a pritom dana rastlina funguje)

Skus hladat nieco ohladne Aloe Vera, a distribucii zivin a zlepsenia cinnosti kapilar... zlepsuje sa zasobovanie kyslikom aj latkami, pre vsetky bunky, lebo prave kapilary su tie najtensie zily, co vyzivuju prakticky kazdu bunku. A na tom su aj postavene jej regeneracne ucinky.

je to

BJ 2, je to presne naopak, kecas ty a spochybnujes vedecke zdroje, ktore su pod clankom uvedene. papagajujes bulshit ako novy cas pre zeny a podobne povrchne clanky, kde je uplne jedno co napisu. urcite si to ani necital, a ked cital, tak nechapal.

Defcon

BJ, tentoraz mas u mna palec hore.
Presne tak, najvacsi problem aloe je cerstvost. Vsade sa docitate aka je aloe prospesna, ale nikde sa nedocitate , ze cerstva aloe je prospesna. Teda pripravky s aloe su len marketing.
Inak napad pestovat si aloe doma je zaujimavy a mozno realizovatelny. Ked mozem mat doma kvantum roznych dekoracnych rastlin, preco by sa neuzivilo aj aloe ?

BJ_2

zase je tu faith healer, so svojim invivo magaiznom a mudrostou ktorou odtial cituje. Pritom su tam absolutne nezmysly popisane, amaterske clanky, zavadzajuce a mimo realitu. Taky sifikos novy.

Teraz k teme. problem aloe vera stavy je ten, ze ucinkuje cerstva, musi sa pouizivat gel z cerstvej rastliny. Je velmi takze zachovat tieto latky ucinne, a ich ucinnost rapidne klesa. A toto casto predavaju.
Ja som este nenasiel spolahlivu znacku, co by pouzivala nie cerstvu aloe. RNG odporucal myslim mrazenu, v prasku, teda vysusenu mrazenim. Ale ani za tu by som nedal ruku do ohna.

Cize- treba si zohnat cerstve listy (alebo rastlinu a tu pouzivat).
Fo fresh markete je obcas typek, ktory pomaha pestovat tie rastliny, a pouzivat priamo listy. Obcas tam maju aj cerstvo odtrhnute listy vo vakuovom baleni, daju sa do ladnicky, a do 2 tyzdnov sa daju spotrebovat. Takto treba pouzivat aloe vera, nie tie konzervovane.

je to

Faith Healer, vyborny clanok, pacil sa mi ten vedec, budete mať celkom peknú rastlinu :)
aj s tou mackou vo vreci sa mi to pacilo

Pepkonela

Aloe vera nie je zazracny liek. Je to ale prirodny produkt, ktory ma urcite ucinky. Pozrite tu www.nasezdravie.sk . Rovnako ako mrkva obsahuje karoten, cucoriedky vitamin C, aj alo stava ma svoje specificke zlozenie, ktore dokaze pomahat pri urcitych problemoch