Ako predísť vaginálnej plesni pri užívaní antibiotík???

usiko

aluska,

ako to viem? mam kopec kamaratok a cuduj sa svete, obcas su chore a beru ATB tak ako som brala aj ja.

A spociatku sme brali tak ako vysli prvotne info o ATB a probiotikach. teda sme ich brali az po dobrati celej davky.

...a cuduj sa svete este viac, bud sme ochoreli na kandidu, alebo sa pomnozila kvasinka na inych castiach tela......

...tak sme to rokmi zmenili na tento sposob, kedze veda uz pokrocila...a cuduj sa este viac, ame ok a kandida neprisla....

..takze takto sa to da overit.....si mysslim, ze je to logicke.....

anandang

Ahoj! Ďakujem za reakcie... v otázke som však zabudla spomenúť, že mám na mysli aj prírodné metódy (ktoré sčasti spomenul Help, hoci mi veľmi nepomôžu, lebo mám laktózovú intoleranciu)...

čo sa týka času, kedy treba užiť probiotikum:
Ivka 1 napísala: 12 hodin aj ATB v tele ucinkuju a zabiju vsetky bakterie, teda aj tie uzitocne a zdraviu prospesne.

...s čím nemám dôvod nesúhlasiť, pýtam sa však: Čo je zlé na tom, ak tie dobré a užitočné baktérie pomôžem obnoviť probiotikom??? (po spomínanom čase, cca 3-4 hodiny) ... Cieľom ATB predsa nie je zničiť užitočné baktérie, je to len sprievodný efekt, prečo by som ich teda nemala obnoviť? Probiotikami predsa neobonovím tie negatívne? či áno??

Help

Tak sa nejak zhodnite.
www.probiofix.sk
www.probiofix.sk
www.miro-vesely.sk
le.blog.sme.sk
a kopec inych.

Probiotikum neužívajte naraz s antibiotikami. Podávajte ho asi 4 hodiny pred, alebo po užití probiotika. O presnom použití probiotika sa môžete poradiť s lekárom. Pri hnačkách odporúčame pridať aj vitamíny skupiny B - počas užívania antibioík a hlavne pri hnačke prudko klesá množstvo dostupných vitamínov a probiotiká ich pre svoj život nutne potrebujú. Užívajte probiotiká najmenej 14 dní po ukončení antibiotickej terapie, aby došlo k celkovej úprave črevnej mikroflóry.

Ivka 1

Suhlasim s Aluskou 1 , probiotika by sa nemali uzivat pocas liecby ATB, pretoze ATB
zabiju probioticke bakterie.
Nam to aspon tak bolo vysvetlene,ze ak beries ATB napr.kazdych 12 hodin, tak tych
12 hodin aj ATB v tele ucinkuju a zabiju vsetky bakterie, teda aj tie uzitocne a zdraviu prospesne.
Skor by som odporucila zacat uzivat probiotika preventivne aby sme ATB nemuseli vobec uzivat. Zdrave hrube crevo je 60 - 70 % imunitneho systemu a probioticke bakterie k tomu vyrazne napomahaju.

aluska1

som zvedava ako si budes overovat skusenostami, ci je lepsie uzivat probiotika pocas uzivania antibiotik alebo az po nich

usiko.

ALUSKA,

NIC V ZLOM,

ALE S LEKARMI MAM TAKE SKUSENOSTI, YE RADSEJ SI VYGOOGLIM INFORMACIE, NEZ ABY SOM SA MALA PYTAT LEKAROV, KTORI NEVIEM, KDE STUDUJU CELE TIE ROKY PRAXE, ALE MAJU INFORMACIE Z 20. STOROCIA...SORRY....

TYM SOM CHCELA POVEDAT LEN TOLKO, ZE TO, ZE JE NIEKTO LEKAR NEZNAMENA, ZE POJEDOL VSETKU MUDROST SVETA, VED JE TOLKO CHORYCH A OBEZNYCH LEKAROV AZ HNUS...A PRAVE ONI BY MALI IST PRIKLADOM. tAKISTO SESTRY. JA SA RADSEJ OPIERAM O MNOU UVERENE SKUSENOSTI A O SKUSENOSTI OVERENE PRAXOU INYCH LUDI, A TO CO TU TRVDI hELP, bABUS JE FAKT PRAVDA....

aluska1

myslela som to inak,
az po douzivani atb sa maju brat probiotika, po vysadeni atb, aj ked si das po 3 hodinach probiotikum , aj ta je v tele znicene, ale neva

moja mama je doktorka takze viem co hovorim, okrem toho mi to povedalo uz asi 10 lekarniciek ked som si bola pre atb