Riedke vlasy

111kim111

Ahojte, mohli by ste mi poradit... Mam strasne riedke vlasy, miestami pomaly az ples...Nie je to az tak vidiet no trapi ma to... Stalo sa to tak postupom casu.. ani som nezaregistrovala nejake strasne vypadavanie vlasov... vyskusala som aj rozne sampony aj lieky (revalid), no nic nepomohlo... chcela by som s tym nieco robit preto dakujem za kazdu radu

Denz

Minoxidil je vasodilátor, ktorý v tele rozširuje zúžené krvné cesty. Oficiálne sa používa pri liečbe vysokého krvného tlaku (tabletová forma – Loniten®) a pri liečbe mužskej a ženskej plešatosti (dermálny roztok – Rogaine®). Účinná látka minoxidil sa predáva pod značkami: Rogaine® regular strength (2%), Rogaine® extra strength (5%), Rogaine® for women (2%); u nás zatiaľ len pod značkami Neocapil® (2%) alebo Regaine® (5%). (Rogaine sa mimo trhu USA predáva ako Regaine, ale ide o ten istý výrobok)

Chemický vzorec minoxidilu C9H15N5O alebo 6-(1-piperidinyl)pyrimidin-2,4-diamin 3-oxid

Minoxidil bol pôvodne vyvinutý ako antihypertenzívny liek firmou UpJohn Corporation. Pri klinických testoch vedci objavili, že pri aplikácii na pokožku hlavy má minoxidil zaujímavé vedľajšie účinky na rast vlasov a liečbu plešatosti. V roku 1988 firma Upjohn Corporation vyrobila dermálny roztok pre použitie pri liečbe plešatosti a straty vlasov. Roztok obsahoval 2% minoxidilu a na trh bol uvedený pod značkou Rogaine (v Európe Regaine). V roku 1991 Úrad pre Potraviny a Liečivá (Food and Drug Administration: FDA) Ministerstva Zdravia a Sociálnych Služieb USA (United States Department of Health and Human Services: HHS) oficiálne uznal minoxidil ako liek účinný pri liečbe androgénovej alopécii (mužskej plešatosti).

(V roku 1995 sa firma UpJohn Corporation zlúčila s firmou Pharmacia Corporation a vznikla spoločnosť Pharmacia&UpJohn. Novovzniknutú spoločnosť Pharmacia&UpJohn už v roku 2002 ovládla farmaceutická spoločnosť Pfizer, ktorá týmto mergerom získala aj licenciu na výrobu lieku Rogaine.)

Pri liečbe plešatosti sa používa minoxidil o koncentrácii 2% (pre mužov aj pre ženy) a 5% (len pre mužov) rozpustený v propylén glykole. Propylén glykol zabezpečí aby sa minoxidil aplikovaný na pokožku rovnomerne rozložil po celej ošetrovanej ploche a aby sa liek ľahko absorboval cez pokožku. V roku 2001 schválil FDA päťpercentnú koncentráciu minoxidilu pre liečbu plešatosti, ale len u mužov. Na trhu je možné dostať dermálny roztok obsahujúci minoxidil aj v koncentráciách až 10-13%. Ide už však o generické formy lieku, nie o pôvodný Rogaine (resp. Regaine).

Klinické testy efektívnosti dermálneho roztoku minoxidilu u mužov s plešatosťou v hornej časti hlavy ukázali, že 48% mužov, ktorí používali minoxidil počas jedného roka, zaznamenalo strednú až hustú obnovu rastu vlasov v oblasti ošetrovanej minoxidilom. Malé zlepšenie obnovy rastu vlasov bolo zaznamenané u 36% mužov. Žiadne zlepšenie bolo zaznamenané u 16% mužov. Podobné výsledky boli zaznamenané aj pri klinických testoch u žien. Napriek rozsiahlym testom, vedci nedokázali vysvetliť ako presne minoxidil stimuluje rast vlasov. Poukazujú na zlepšené prekrvenie ošetrovanej oblasti po aplikácii minoxidilu.

U mužov aj u žien obnova rastu vlasov začne spravidla až po minimálne 4 mesiacoch pravidelného užívania lieku. Prvé príznaky účinnosti minoxidilu pre danú osobu sa môžu dostaviť už po 90 dňoch kontinuálnej liečby. Vtedy pacient pozoruje, že mu vypadáva oveľa menej vlasov ako pred liečbou.

Minoxidil sa používa tak, že 1 mililiter roztoku sa aplikuje (končekmi prstov alebo sprejom) na postihnuté miesta raz za deň. Aplikácia by mala prebiehať od stredu ošetrovaného miesta smerom von.

Najčastejšie vedľajšie účinky minoxidilu sú svrbenie a podráždenie pokožky v ošetrovanej oblasti. Niekedy sa môže vyskytnúť nežiadúci rast vlasov na pokožke, ktorá je v bezprostrednej blízkosti ošetrovanej oblasti alebo v miestach, kde sa liek niekoľkokrát náhodne dostal pri aplikácii.

Denz

Trápia vás jemné riedke vlasy, ktoré aj po náročnej úprave rýchlo stratia svoj objem a nedržia tvar? Nie ste jediná, ktorá márne bojuje s týmto problémom. Až pätinu ženskej populácie trápia jemné vlasy, ktorým chýba stabilita a forma. Hoci je tento typ vlasov daný geneticky, k oslabeniu môžu prispieť aj vonkajšie faktory – extrémne klimatické podmienky, nevyvážená strava, nešetrná starostlivosť, či nedostatočná výživa.

Príčinou, prečo jemné vlasy pôsbia veľmi riedko je ich priemer. Jemný vlas je v porovnaní s normálnym vlasom asi o 0,05 milimetra tenší. A práve to spôsobuje, že vlasy nemajú dostatočnú silu udržať účes.

Základom účesu je dobrý strih

Dobre zvoleným účesom môžete docieliť, že vlasy budú vyzerať zdravo, upravene a bohato. Jemným vlasom, ktoré majú tendenciu sa rýchlo mastiť nepristanú dlhé účesy. Ak sú vlasy príliš dlhé, majú problém udržať svoju váhu a zachovať si žiadúci objem. Ideálne sú preto do postupna zostrihané vlasy, nie dlhšie ako po ramená. Končeky by sa mali prestrihať. Vlasy sa tým odľahčia a prevzdušnia. Bohatší objem dodá aj ofina.

Jemným vlasom môže pomôcť aj slabá trvalá a vhodne zvolená farba. Svetlé melíry účes opticky zväčšia a dodajú im objem.

Starostlivosť o jemné vlasy

S jemnými vlasmi sa musí zaobchádzať veľmi šetrne a preto vyžadujú prípravky, ktoré jemné vlasy posilnia a stabilizujú ich štruktúru. Voľte vlasovú kozmetiku, ktorá neobsahuje alkohol a nezaťažuje vlasy. Pre jemné vlasy sú určené špeciálne šampóny pre zväčšenie objemu s účinnými ceramidmi, vitamínmi a proteínmi. Kondicionér aplikujte v malom množstve, najlepšie riedený vodou v pomere 1:1, a to iba na konce vlasov.

Úprava účesu

Pri česaní nikdy netlačte na hrebeň, zvlášť ak máte problém s mastením vlasov pri korienkoch. Dráždia sa tým mazové žľazy a zvyšuje sa produkcia mazu. Vlasy fénujte v predklone, a ak máte krátke vlasy, pri fénovaní ich prstami na vrchu hlavy poprehrabávajte a podvihnite pri korienkoch.

Jemné vlasy získajú objem, ak ich vyfúkate cez guľatú kefu, alebo ich natočíte na veľké nátačky. Na záver účes zafixujte primeraným množstvom laku. Vlasoví odborníci neodporúčajú používať na jemné vlasy vosky a veľmi silne tužiace prípravky. Jemný vlas neunesie záťaž silného prípravku a o to skôr spľasne.

Lara987

Ahojte všetci s riedkymi vláskami!
Moje problémy začali, keď som mala asi 16 rokov, vtedy mi strašne začali vypadávať vlasy - no moc som to vtedy neriešila, zato to riešila moja mama. Zobrala ma na všetky možné vyšetrenia, bohužiaľ, bezvýsledne. Dostala som akurát zinkové tabletky, po ktorých mi bývalo veľmi ťažko od žalúdka. Používala som aj Neocapil, no keď vlasy padali ďalej, rozhodla som sa to riešiť radikálne - strihom ala Shined O Conor. Aspoň som potom nemusela donekonečna počúvať, že tie moje vlasy sú všade. Odvtedy prešla dosť dlhá doba, hlavu som skrývala hlavne v čiapkých a šiltovkách, no v poslednom období sa mi videlo, že tie moje riedke vlasy sú zo dňa na deň redšie. Zakaždým, keď som si vlasy prešla rukou, ostalo mi v hrsti niekoľko vlasov, a to aj v tedy, keď som to opakovala aj 100x po sebe. Povedala som si dosť a hľadala riešenie. A NAŠLA SOM HO! Sú to zhruba 2 mesiace, čo používam prípravky Saw Palmetto, Biotin, a na vtieranie do pokožky 5%Minoxidil. Všetky tieto prostriedky sú vyrobené na prírodnej báze a informácie o nich si môžete nájsť na internete. Dajú sa kúpiť samostatne, ale popravde je to dosť drahé, no mne sa ich podarilo zohnať za rozumnú cenu. Ak by ste mali záujem o bližšie informácie, napíšte mi na mail. Píšem to sem, pretože dobre viem, ako vlasy dokážu potrápiť. Tiež som bola sprvoti skeptická, no už zhruba po mesiaci si moji blízky všimli, že mám lepšie vlasy. Ja som najskôr badala, že mi tak veľmi nevypadávajú - v súčasnosti skoro vôbec, a vidím rásť nové!!! :) hlavne po umytí konečne vidím malé neposlušné vlásky okolo cestičky. Ak máte niekto záujem, napíšte mi na mail, rada poradím!

papaja

skuste natacat na papiloty,tuzidla na zvacsenie objemu ale nie vela alebo potierat vlas.pokozku special.vodickou,tiez to vraj podporuje hustotu a rast,cez google si najdite zdravie z bozej lekarne a tam je pisane o zmesi na riedke vlasy tak mozno pomoze

Miky22

no ja si myslím, že je vždy lepšie mať husté vlasy ako riedke. Už len preto, že kaderníčka ti husté ľahko preriedi, ale s riedkymi vlasmi proste nič nenarobíš:-(Inak ja mám tiež riedke:-(

lucy2201

no kym ja tie svoje očešem to aj trva preto rano vačšinou volim chvost alebo drdol a večer si sadnem pri telku a češem a češem a češem :(

blondik

lucy keby si ich mala riedke skoro kazdy den umyvat,tvorit uces,ofinka biedna nemozez ju ulozit stale fukat co este viac skodi stavat rano pol hod skor ,hruza,