ženské zápaly a neplodnosť

Príspevok v téme: ženské zápaly a neplodnosť
Janka1982

Dobrý deň, mám opakujúce sa ženské zápaly, z ktorých sa mi nedarí \"dostať\". Jem probiotika, používam Rosalgin (neviem,či je to presný názov), teplo sa obliekam. Napriek tomu, keď doberem antibiotika, tak do 2 týždňov som na tom istom. Mám veľké obavy, že tieto ťažkovsti ovplyvnia moje plánované tehotenstvo a ostanem neplodná. Prosím poraďte, prípadne som zvedavá, či ženy s podobným ťažkosťami nemali problém s otehotnením. Ďakujem

jancecka

mne sa vytvorili zrasty na vajcovodoch v takej forme, že ostali neprechodné. a to kvôli prechodeným no neliečeným zápalom. Avšak som vôbec nevedela, že môžem mať zápal, žiadne výtoky, svrbenie či bolesti.

macka26

ahoj, ja ked som mala zapali a preliecili mi ich povinne som mala naordinovany gynoflor, ten sluzi na obnovu mikroflori v posve. vies, kazda liecba najma antibiotikami vyhubi mikrofloru v posve a ta je opatovne zivnou podou pre vznik infekcie.. preto ten gynoflor

bohuzial na neplodnost mozu mat zapaly velky vplyv, mozu vzniknut zrasty a ine zmeny, najlepsie sa poradit s gynekologom v tejto veci

biba2

Poznám baby, ktoré tiež mali rovnaké problémy, neustále zápaly a majú zdravé pohlavné orgány a zdravé deti, ktoré počali bez problémov.
Ja som v živote nebola u dr. so zápalom ženských orgánov, v živote som nebrala antibiotiká na to a neviem ani ako to bolí. A teraz, keď chcem otehotnieť, tak sa nedarí, zistili mi endometriózu takže mám a si nepriechodné vajcovody.
Takže zbytočne sa stresuješ. Jasné, že ak máš zápaly, že to nie je dobré, ale nemusí to znamenať neplodnosť. Prajem, aby ti to prešlo :-)

Ivka 1

Synteticke vitaminy z lekarne a pod. su vyrobene na anorganickom zaklade a telo ich dokaze vstrebat len minimalne.Takze ak vitaminy,tak len z prirodnych zdrojov,spracovane prirodnou cestou,bez pouzitia farbiv ,konzervantov a roznych chemickych latok. Najidealnejsie by boli tie z ovocia a zeleniny, keby sa tam nachadzali v dostatocnom mnozstve.Vhladom k tomu,ze sa ovocie a zelenina pestuje na podach chudobnych na mineralne a stopove prvky,tak ovocia a zeleniny by sme museli skonzumovat niekolko kilogramov denne aby postacovali na spravne fungovanie nasho organizmu. Je to vsak rozhodne lepsie riesenie ako uzivat vitaminy na syntatickej baze.

aluska1

neplodnost to moze sposobit, aj nemusi, to je velmi individualne, kazdopadne k lepsej plodnosti to neprispieva

ja by som ti kazdopadne odporucala vsetkymi moznymi sposobmi posilnovat imunitu, prretoze prave toto vychadza zo slabej imunity
urcite uzivaj neustale probiotika, ale posilnuj imunitu, aj obycajnym ovocim sa to da, len si nekupuj synteticke vitaminy ked ich mozes mat z ovocia, je to velky rozdiel

Ivka 1

Janka prekonane zapaly mozu byt jednou z pricin neplodnosti. Uzivanie antibiotik narusuje mikrofloru v posve. Je to neustaly kolotoc, je potrebne uzivat probiotika ustne a aj vkladat do posvy. Na preliecenie zapalov ,pripadne vzniknutych poraneni na sliznici posvy je velmi dobre injekcnou striekackou aplikovat do posvy aloe krem v gelovej konzistencii. Viac na maile, napis ak chces.