Trhanie vlasov - Trichotillomania

lienka 1234

ja mam tiez tuto chorobu uz 8 rokov, ked som bola za doktorkou nevedela mi pomoct a ani nevedela za kym ma poslat, a ako vidim prispevky, ziadny psychiater sa tomu nevenuje, tiez uz neviem co mam robit,

danipasuole

ouais

som nedávno napísala s tým istým problemom, že skus si vytrhávat chlpy na nohách , rukách aj ohanbí namiesto hlavy, to máš to isté, ten istý efekt pre psychiku, ale na hlave ti vlasy ostanú čo povieš, aspon sa nemusíš potom oholit? hm ???????????skus či máš ten istý prjemný pocit ako ked sisi trhala z hlavy

Magy

cimit - spolahlivo ti na to odpovie len psychiater, ktoreho by si mal/a vyhladat cim skor.
je to kompulzivna (obsesivno-kompulzna) porucha, byva casto nasledkom depresie, manio-depresie, stresu, post-traumatickeho soku, neschopnosti vyrovnat sa s protichodnymi tlakmi zo strany rodiny, okolia, skoly/zamestnania a pod.
liecba je narocna a zdlhava, je vsak potrebna.
v opacnom pripade vedie k infekciam poskodenych koznych oblasti, trvalej strate vlasov, syndrom karpalneho tunela, trichobezoare, a gastrointestinalne obstrukcie v dosledku trichofagie (prehltania vlasov).
v poslednom pripade (extremna forma trichobezoarov) nie su zriedkave fatalne konce.

ouais_

Aj ja mám tento problém. A mám iba 16 rokov. Vždy ked nemám čo robiť s rukami, napr. ked sa učím, tak si trhám vlasy. Ale nie všetky, ale ako tu už písala Monii, také zhrubnuté, zničené vlasy. Dá sa s týmto niečo robiť? :/

lienka00

Mám obrovský problém a neviem čo mám robiť.
Prosím, kto prekonal túto chorobu?

Začínam mať už aj sociálne fóbie z tejto choroby a depresie.
Som v koncoch.

Monii

ved to robím aj ja, ktorý vlas sa mi nepáči, tak ide von, taký zhrubnutý alebo príliš polámaný a rozštiepený .. ked odchádzam zo školy, pod lavicou mám kopu vlasov .. dá sa to nejak liečiť ??

dominika1177

Ja som si tiez trhala vlasy ale uz to nerobim to som bola este pobertacka a bolo to skor koli tomu ze som bola nervozna a takto som si to ventilovala. A ako som rastla ma to totalne preslo. Vobec to podla mna neni sebaposkodzovanie iba nervozita a stres ktory si ani neuvedomujeme