OCD - správne lieky?

Príspevok v téme: OCD - správne lieky?
edmund

dobrý deň. pravdepodobne trpím obsedantno-kompulzívnou poruchou. mávam rôzne nepríjemné obsesie, ktoré ma veľmi vyčerpávajú (sú obvykle násilné či sexuálne). to, že trpím OCD som zistil spolu so svojim psychológom. rozhodol som sa navštíviť aj psychiatra ale môžem povedať, že s ním som si vôbec nepadol do noty. nemám k nemu vybudovaný žiadny vzťah ani dôveru. trvalo mi dlho, kým som mu dokázal o tom, že mám obsesie povedať (dovtedy som to vždy označil ako "úzkosť"). dočítal som sa už, že OCD sa lieči hlavne SSRI andtidepresívami a v tom je vlastne ten problém. že mne doktor predpísal CALIXTU, PLEGOMAZIN a NEUROL, ktoré mi výrazne pomohli, ale obsesie nedokázali úplne eliminovať. neviem, či sú tieto lieky správne. uvažujem nad zmenou psychiatra. nemohol by mi niekto dať typ na nejakého dobrého v BA? alebo sa poprípade vyjadriť k tým liekom ak má niekto skúsenosti?

zewa

anonym_6679 urcite OCD nie je priamo spojena s uzivanim alkoholu. Moze to byt jeho vyhovorka, ale aj kompulzia. Takisto moze byt alkohlik. Neviem, co sa odohrava v jeho hlave. Mozno to je tak, ze "ak si nevypijem, nezaspim" a tak si radsej vypije. Neviem. Ale urcite to nie je v poriadku. Treba to s nim prerozpravat pripadne to komunikovat jeho psychiatrovi. Je nebezpecne miesat alkohol a AD.
Ona ? ok - podla mna sa da OCD liekmi potlacit.

helper12

Ahoj tiež mám OCD, prešla som si všeličím, možno by som ti vedela poradiť...ak chceš nechaj na seba svoj kontakt a ja sa ti isto ozvem :)

Chcela by som sa opýtať, ak niekto rozumie príznakom tejto choroby, mám otca, ktorý trpí OCD, máva pravidelné rituály, že ide večer na prechádzku ( mnoho ďalších) ,ale vždy pri tom musí ísť aj na pivo, al. víno... je to spojené aj s alkoholizmom? al. je to rituál, že vždy si musí niečo dať? na antidepresiva, ktore je, by zrejme nemal piť. Ďakujem

Ona ? ok

Prosím Vás dajú sa OCD úplne potlačiť alebo vždy tam bude určité riziko? A sú všetky lieky na OCD návykové a keď ich vyradím znova sa objavia?

samaritan 11

Bublinka prosím napíš svoj email, rada by som sa s tebou poradila o skúsenosti s užívaním fevarinu, lebo my míme s tým problém Dakujem

samaritan

prosím podradte mi moja 17 ročný syn má OCD od leta 2010, berie lieky, teda už bral rôzne ( sertralin, neurol, xanax, anafranil...), a posledné su fevarin a sulpirid belupo, ktoré ju ale veľmi uspávajú a utlmujú na ona študuje, preto je to pre ňu nepriaznivé, viete niekto o dobrom účinku iných liekov a o dobrom psychiatrovi z okolia nitry

moob

Na tvojom mieste by som to neriesila,lieky ti pomohli a to je hlavne..Calixta patri do skupiny antidepresiv,ktore sa oznacuju ako tzv.dualne posobiace(alebo inak ako 4.generacia),ucinkuje na viacerych urovniach a tvoj lekar ma s nou pravdepodobne velmi dobre skusenosti..Predpokladam ze ti vysvetlil,alebo urcite si na nete nasiel,co znamena obsedantno-kompulzivny..Zial tvoje nutkave myslenie neprejde zo dna na den,ani za mesiac ci dva..vyzaduje si dlhodobu liecbu..samozrejme mas pravo navstivit ineho odbornika..je to na tebe..

moob

Na tvojom mieste by som to neriesila,lieky ti pomohli a to je hlavne..Calixta patri do skupiny antidepresiv,ktore sa oznacuju ako tzv.dualne posobiace(alebo inak ako 4.generacia),ucinkuje na viacerych urovniach a tvoj lekar ma s nou pravdepodobne velmi dobre skusenosti..Predpokladam ze ti vysvetlil,alebo urcite si na nete nasiel,co znamena obsedantno-kompulzivny..Zial tvoje nutkave myslenie neprejde zo dna na den,ani za mesiac ci dva..vyzaduje si dlhodobu liecbu..samozrejme mas pravo navstivit ineho odbornika..je to na tebe..