krvný tlak

Help

no a ja som niekde cital,ze nove studie zistili,ze nad 70 sa zvysuje riziko umrti na porazku a srdce. Ze je to uz varovny signal.A okolo sto je to uz velmi nebezpecne.

lost

cokoladka898
Noo, sportovec zatial nie :D
aspon nie tak pravidelne, a seriozne..

to bolo meracne za relativneho odpocinku, predtym som asi 15 minut stal na chodbe a predtym 2 hodiny sedel :)
(neviem ci na to vplyva az tak velmi)

Help,
tak to si ma potesil :)

boli casy ked som skusal dostat pulz na maximum, napr na bicykli, no dostal som sa tak na 190-195 (raz aj 208 ale asi chyba pristroja) a zostal som na tom len par sekund :D
potom sa to drzalo v okoli 180 asi (viac menej odhad) 10 minut a potom sa to stabilizovalo na 170... dlho som ale nevladal :D

da sa z toho nieco zistit, ci je to bezne ?
(zistit , napriklad ci je to normlany jav, alebo ci ma tep/srdce nieco spolocne s vydrzou?)

cokoladka898

qqqqq, tie tlaky co si pisal su v podstate v poriadku. aj ten tlak 140/90 je len hranicny takze z toho by som si velku hlavu nerobila. a je uplne normalne ze tlak pocas dna kolise. vies si napr. predstavit ze by si sa rano zobudil s tlakom trebars 115/75 co je norma a bol by si s nim az kym by si nesiel spat?ked sa nad tym zamyslis tak to fyzicky nie je mozne pretoze pocas dna vykonavas rozne aktivity, ako napr. chodza po schodoch, jedlo, stres a mnoho dalsich faktorov. ked potrebujes vyvinut trosku vyssiu aktivitu ako je bezne trebars sa ponahlas na autobus a srdce by nepumpovalo rychlejsie tak by to bol asi problem, co myslis?ale potom je zas normalne ze sa ti tlak i pulz zvysia ale potom ked ostanes v pokoji tak by sa hodnoty mali znizit a znormalizovat.
keby si mal aj napriek tomu nejake pochybnosti tak zajdi obvodakovi nech ta posle kardiologovi a nech ti da spravit holter a ten by mal odhalit aj skryte odchylky.
potom dalej aj zalezi akym tlakomerom si tlak meriavas. malo by sa v tom istom case za tych istych podmienok....a dodrziavat zasady merania krvneho tlaku. docitas sa o tom mnoho aj na nete.
ja som si napr dnes merala tlak digitalnym tlakomerom odmeralo mi 115/70 a nasledne na tom som si dala zmerat ortutovym a namerali mi 105/65 a ked som si merala na mojom digitalnom mala som 95/65 takze comu verit?

lost a co sa tyka toho pulzu nie si nahodou sportovec?bo oni zvyknu mavat nizsi pulz...ked mas nabeh na bradykardiu treba to odsledovat. Nemal by klesnut pod 40.

lost

casto nemeriam.. lebo nemam s cim, ale dnes som bol v jednem miestnosti a nahodou tam bol aj tlakomer :D

ale pulz 55... nie je to malo ? asi uz nevladze bit :D