Prosim baby poradte mi ako prestat sama

jajka001_

prečítaj si tu následky bulimie a tak farbisto jej ich vylíč, že nebude chciež zvracať
napr, zvracaním si zničí zubnú sklovinu, teda zuby
dalej tusim spomínali vypadanie vlasov, sinavu pokozku, znicene travenie, neustaly jojo efekt

zuzic

uz som skusila ale nic z toho...ke dkazdu babu co sa nema rada to napadne aj mna to napadlo uz vela krat ale nikdy by som nemala odvahu skusit to...ale pokusim sa jej to este raz vysvetlit mozno pomoze...

jajka001_

tak jej skus vysvetlit co to vsetko obnasa, byt bulimicka, je vela literatury o tom, baby tu pisu, ako im to skazilo zivot, je aj tá knižka čo vyšla minulý rok - uz som zabudla nazov - tak skus sa s nou o tom porozpravat, ci jej to stoji za to, aj ked ta asi aj tak nebude pocuvat. ale snad ju to odradí

zuzic

jajka ale...ja ju sice moc nemusim ale nechcem si potom vycitat ze som jej nepomohla..ved...ja neviem...nechcem sa divat na to ako si ublizuje...

Daniška

vieš MA, je vlastne len taký spústaci mechanizmus k bulimii, zacina sa to najprv obmedzovanim jedla, lenze to malo kto vydrzi tak prejde na nieco co si dovtedy mysli, ze je to lahsie cize vracanie..a potom to ide.., ked som spomýnala psychiku hovorila som presne o tomto...,ze vedomie ti to nedovoluje urobit nieco dobre pre seba i ked chces...v hlave je neustale pocit MUSIM SCHUDNUT..aj ked si mozno chuda vnimas sa, ze to tak nieje preto som ti poradila aby si si pozrela internetove stranky napr. o cviceni kukni si fitnesky aku maju vahu..pozri sa na ne.., vies chudnutie nieje len o zdravej strave a o vsetkom zdravom...ak by si si chcela udrzat alebo schudnut na svojej vahe treba jest viackrat a castejsie do dna a potom hlavne venovat sa niecomu co ta pohlti, ale neviem co ta bavi...a neustale sa pozeraj do zrkadla pozri si co sa ti na sebe nepaci a co by si chcela zmenit, urci si nejaky ciel ktory chces dosianut..ale nemusi to byt chudnutie, alebo hned sport...porozmyslaj v com si dobra a kde mas svoje kvality a tiez co ta bavi, co ta naplna..okrem ineho...vsetko sa to odvija od teba

pytam sa

a tie co sa dostavaju z MA? mate niekto tiez nieco taketo prakticke? super rady daniska!
neviem ako donutit mysel neriesit stale to ze treba hladovat, treba chudnut, treba, treba, prd treba :( vzdy ked sa rozhodnem pre liecbu, pre zivot, pre zaradenie niecoho noveho do jedalnicka, este nestihnem spravit ani prvy krok a uz si nadavam ze som urcite tucna a musim chudnut a nad cim sa budem trapit ked si necham vziat PPP :( ako toto prepnut?