Maturita! Naozaj len formalita?

Príspevok v téme: Maturita! Naozaj len formalita?
Bibiana999

Pomaly sa to blizi ... A caka to aj mna. Chcem sa spytat ci to je alebo nie je tazke... Moje znamky na vysved. boli zo SJ -1 a z Nj -3 .... Nemciny sa dost obavam :/ Kto ide maturovat tiez ?? Ako ste na tom s ucenim ? Prosim piste vsetko ohladom maturity.... Ci to uz mate za sebou alebo ake mate z toho pocity.. Dakujem !

matura

No ja som sa skoro vobec neucila pred maturou, teda kukla som co sme sa ucili este nove a potom som vecer pred skuskami zapichla nos do knihy a co z toho? Urobila som skusku dospelosti! Takze moja rsda, ucte sa pocas studia primerane, aspon na trojky a bachnete to na trojky, tak ako ja, a to je podla mna super.

matura

No ja som sa skoro vobec neucila pred maturou, teda kukla som co sme sa ucili este nove a potom som vecer pred skuskami zapichla nos do knihy a co z toho? Urobila som skusku dospelosti! Takze moja rsda, ucte sa pocas studia primerane, aspon na trojky a bachnete to na trojky, tak ako ja, a to je podla mna super.

skunk

idem maturovat ale ucit som sa neucil ani sa neplanujem. Nikdy som sa neucil tak netusim ako by som to dokazal :D snad mi bude stacit co mam hlave. ale inak "i dont give a flying fuck about graduation" :)

J111

Ak sa niekto poctivo uci styri roky, tak to pre neho moze byt formalita. Ja som po statniciach pozabudal obsahy vsetkych literarnych diel. Je to vobec mozne?

Sell

No ja neviem, ale podľa mňa sú písomné maturity z jazykov na B2 úrovni dosť ťažké, takže to neni až také jednoduché.

alenka_maxova

Bibiana, ked som maturovala, myslela som si, ze na nic tazsie som sa nikdy nepripravovala...Ale to sa zopakovalo aj pri statniciach :D

Ja som maturu zvladala vdaka rodicom. Nechavali ma ucit, nevyzadovali odo mna nic take (ako napriklad upratovanie), ocinko mi stale kupoval gumove cukriky :D :D No zlati boli. Kupila som si aj oblbovaky Ginko Prim a podobne. A ucila som sa v predstihu, to ti velmi pomoze samozrejme :)

Jane318

ak ťa to poteší, mám problémy so sústredením, depresie a škola ma vôbec nebaví. Maturity sa ale neobávam. Vlastne - len ústnej a to tiež nie z toho dôvodu, že by som nič nevedela, ale z toho dôvodu, že ja neviem rozprávať, lebo mám strach pred niekým rozprávať.
Zo slovenčiny som mala na pol roka trojku (pre spomínané nesústredenie a depresie - čiže som nemala náladu sa učiť, pretože som myslela skôr na samovraždu ako na Fabryho a Soiré), z nemčiny stagnujem na dvojke už dlhé roky, ale monitory píšem na 60% - čiže nič moc. Písomných maturít sa vôbec nemusíš obávať, nie je nič primitívnejšie, ako písomné maturity.
Jediné, čo sa pri nich bojím je, sloh. Bojím sa, že sa moc rozpíšem a nikto ma nezastaví :-)

Meruccio

No kedysi boli učiteľa prísnejší ale tam kde povolili učitelia zase doháňa maturita samotná ... Maturitné testy su z roka na rok ťažšie a tažšie ... väčšina žiakov to na teste nedá a potom doháňa na ústnych kde ich podržia učitelia ... od nás zo školy si to všetci odpykali a skončilo to 30- tími neúspešnými maturujúcimi z celkového počtu 180. Takže až tak jednoduché to zas nie je.