Ekzém na rukách - poraďte čo robiť?

Príspevok v téme: Ekzém na rukách - poraďte čo robiť?
Hugina

Dobrý deň. Už asi piaty rok trpím ekzémom na rukách, medzi prstami a na hánkach prstov. Začalo sa to na jednej strane prsta ľavej ruky, postupne sa to rozširovalo, teraz som v štádiu, kedy to mám na obidvoch rukách. Vystriedala som už štyroch dermatológov, plánovala som odísť aj od poslednej dermatovenerologičky, no zavrhla som to, lebo som pri nej najdlhšie a najlepšie ma pozná a o.i. si myslím, že je to u každého kožného "o tom istom". Počas terapie som vystriedala množstvo kortikoidných krémov, v lekárni na recept robených krémov, mastí (spomeniem aspoň tie, ktoré som si zapamätala: U-Betacorton, Belo...(derm, gelt???), Advantan, Lipobase, názvy tých v lekárni pripravených nepoznám...). Boli mi robené testy na kvasinky, alergologické testy (som alergik na kovanol, látka, ktorá sa nachádza takmer v 99% drogérie, kozmetických prípravkoch, parfémoch), snažím sa týmto vyvarovať všetkému, čo by mi mohlo ekzém zhoršiť...t.j. všade používam ochranné rukavice, ešte aj vtedy, keď idem nabrať do odmerky prášok na pranie, aby prsty neprišli do kontaktu s práškom. O umývaní riadu ani nehovorím. Je to bludný kruh. Rozškriabem si to (aj keď všetkou silou vôle odolívam pár dní, no ten, ktá týmto ochorením trpí vie, že je to nepremožiteľný pocit nutkania na škriabanie a väčšinou sa to stane najmä vtedy, keď si to neuvedomím, poškriabem si to a už to neviem zastaviť). potom to mokvá, vytvoria sa chrasty a lieči sa to a stále dookola. je to strašne nepríjemné...a bolestivé. Ak máte podobné skúsenosti, podeľte sa, lebo ja už naozaj neviem, čo robiť s tými mojimi rukami. Zajtra idem urgentne opäť ku kožnej, pretože som si to bohužiaľ v noci (v spánku) tak rozškriabala, že dnes neurobím nič.Mokvá to a bojím sa, aby som túto pliagu nepreniesla tým mokom na syna, keď ho prebaľujem, alebo sa s ním hrám...Za všetky rady vopred veľmi pekne ďakujem.

tinus 26

ahoj moja,
no mavaju to medzi spchacmi a pri soliach do kupela - je to taka modra velka skatula :) najvacia - dneska som ju aj na obchodjen v BA videla hned kusok od pokladni - stoji presne 1,90 EUR - a nie je nijako parfumovana ,nic ziadna levandula a podobne bludy co nas len zbytocne drazdia :) cista morska hrubozrnna sol. neviem ci si z ba - ale pokial viem bez problemov ju dostat v kazdej dm-ke... ma taky nazov ako tie ich vitaminy "das gesunde.... nieco " :)
aspon myslim :) tak vela zdaru s tymi kupelikmi na rucky a dufam ze zaberie :)

maik

Ahoj Hugina, prosim Ťa napiš: marek.1@centrum.sk, pošlem Ti v prilohe o tom viacej, ako aj možnu odb.konzultáciu, do leta sa vyliečiš, pekný deň.

jancecka

a to určite o všetkých ešte nevieš Help :D veď všetci majú problémy? väčšie či menšie, nie? :D mám ti všetky vymenovať? :DD

jancecka

ahojte, včera večer som si všimla, že ruky z vonkajšej strany mám suché, popraskané a červenými bodočkami posiate. Zmenila som prípravok na umývanie riadu. Môže to byť tým? Vo vode to dosť štípe, keď to namastím je to fajn. Ďakujem