Vahy na telesnev vychove

Príspevok v téme: Vahy na telesnev vychove
skcookie

Moja sestra chodi do 2 roc. na strednej /17r./ a na telesnej im kaze ucitel dprepovat s 20% svojej vahy a tlakovat na lavicke 10Kg. Sam chodim posilovat a vidim ze ked pridie novacik tak sa tam mesiac trapi s praznou tyckou nie aky to dvihali dievcata. Neviete ci ma ministerstvo skolstva dako definovane vahy pre skolakov??

Irene418

Ja si myslim, ze telesna vychova na skolach sa ubera uplne zlym smerom. Mladi ludia sedia za pocitacom alebo pri telke, takze spravne by bolo, keby tendencie smerovali k tomu, aby sa sport a zdravy zivotny styl detom zatraktivizovali. A to sa iste nedosiahne tak, ze mlade baby budu dvihat desatkilove cinky...

aknitka

je to choré aby učitelia na telocviku nútili žiakov do výkonov na ktoré si netrúfajú. moju spolužiačku donútila učiteľka preskočiť cez kozu a skončila s narazenou chrbticou v nemocnici. ste mali vidieť ako sa po tomto incidente zmenil prístup učiteľov telocviku na celej škole. myslím si že v dnešnej dobe by nemal byť problém zariadiť aby sa učiteľ spamätal a cvičil tak aby to zvládli všetci a neublížili si pri tom.

lost

Ale nech to skusi riesit asi takto:

faza 1 "diplomacia"
ziacka versus telocvikár medzi 4 ocami.
ziacka vysvetli svoj problem a snazi sa dohodnut alternativu, napriklad vo forme znizenie vah na jej pozadovane maximum.

ak pomoze, super.
ak nepomoze tak:

faza 2
ziacka sa pokusi o diskusiu s:
1. triednou ucitelkou
2. zastupkynou skoly
3. riaditelkou skoly

ak to pomoze, tak hura.
ak nie tak:

faza 3
rodic navstivi skolu, a skusi to iste co ziacka, avsak snad pocitia ze to mysli vazne, ak nepomoze tak:

faza 4
rodic da zretelne najavo ze jeho ponuka je taka ktora sa neodmieta v opacnom pripade svoj umysel dosiahne inymi prostriedkami, vo forme:
1. staznosti na ucitela
2. staznosti na skolu
3. vyradenie z TV

ta posledna moznost by avsak mala nasledok taky, ze by ziacka videla namiesto znamky len "absolhovala" na vysvedceni..

faza 1 a 2 je taka ze "snazili sme sa to riesit mierumilovne", je velka sanca ze sa da dohodnut aj bez velkych cinov.. ale ked nie, co ine sa da robit..

Ono totiz, kazdy clovek je inak stavany a neexistuje rovnica co moze a co nemoze robit. telocvikar by si mal uvedomit ze on je zodpovedny za ziakov, a pokial sa niekomu nieco napriklad natrhne pri cinnosti, tak sa moze aj jemu nieco "natrhnut", ved nehody sa stavaju... a samozrejme do takych extremov by nikto z nas nechcel ist, tak snad sa to da vyriesit aj po dobrom ;o)

lost

cvicenie

no a tam musi nastupit rodic,

osobne si myslim ze AKEKOLVEK fyzicke cvicenie PROTI vole ziaka je absolutne NEPRIPUSTNE.

nie som pravnik aby som v tom nasiel zadne dvierka, avsak... pripada mi to chore, ak je to pre toho cloveka tazke.

je jedno ci ma 10 alebo 60, a ci je to muz alebo zena. ale v tomto pripade je to 17 rocna baba , no nepomoz jej? :D :P

len aby bolo jasne, nejde mi o to tu vymyslal cesty ako sa ulat na telocviku, ale o to ako si na nom neublizit.
viem ze ucitel je len clovek, a clovek ma tendenciu pochybit, a je extremne zle ak tu chybu spravi nie na svojom tele/disu/mysli alebo cokolvek...

ak by som bol rodicom takehoto dietata, riesil by som to okamzite a neodkladne, jednoducho "razne".

to sa netyka len telesnej, ale cohokolvek ineho.

pretoze panom skoly nie je ucitel, ani riaditel, ale ziak ;-)

lost

Mimochodom,..

"ked uz! tak uz!"

pokial by bol neustupny, tak treba ist za lekarom a dat sa vylucit na urcite obdobie.
myslim ten "nemozem cvicit z tych a tych dovodov"

ako sa to hovori, "on syty a ona cela"

lost

Ak nechce - nedvihat, co jej moze? ;)

Rodic za ucitelom, riaditelom a je vybavene.. Tomu telocvikarovi treba pripomenut ze je vysoka nezamestnanost.

cvicenie

tak drepovat s 20 % vlastnej vahy si myslim, ze nie je vela. a tie tlaky si myslim, ze tiez v pohode. ta prazdna tycka ma 20 kg takze to je len polovica z toho. teda ak som to spravne pochopil a je to 10 kg dohromady a nie dve 10-kilove jednorucky.

za8icka

No a keby aj dal standardy tak podla mna je to dost individualne, nie kazdy - ci sa uz jedna o dievca alebo chalana nezvladne tolko isto. Napriklad ja zvladnem omnoho menej ako kamoska a ona razi heslo sportom k trvalej invaliditite. Telocvikar je asi byvaly trener kulturistov alebo co