Histologické vyšetrenie - dĺžka čakania na výsledky

philips

Klasická fixácia, farbenie a hodnotenie trvá 3 až 4 dní vo veľkých histologických laboratóriach. Aké si mesto?

sisi27

bola som na operácií ucha 26.01.2015 a majú zistiť či som mala hemangíom alebo hamartóm dnes som tam volala a stále nie sú. Ako dlho ešte budem čakať na ne ....

Lulu2011

Lucio - napis potom, co ti zistili, ja mam dost velky osteom, na lebke, pod vlasmi nevidno, ale niekedy na to myslim, co to je a z coho je, aj ked ho uz mam roky

palci

vysetrenie z kosti obycajne trvá dlho pretoze kost pred spracovaním sa musi dekalcifikovat (zbavit vapniku) aby sa lepsie spracovalana na mikroskopicke vysetrenie a kostne buky su colorezistentnejsie ako ostatne bunky inych tkaniv preto sa aj dlhšie farbia a farbia sa preto aby sa lepšie mikroskopovali takze zdĺhavejsi proces je uplne v poriadku ale samozrejme to zavisi aj od vytazenia laboratória a pracovitosti laborantiek :)

jancecka

keď mne posielali výtery na histologiu, tak to trvalo viac ako tri týždne, pokým prišli výsledky. Jedna sa o gynekologiu. Ale sestra bola v Blave u gynekologa a ten mal výsledky do 5 dní. Neviem ako presne to funguje. Ja som bola v Topoľčanoch.