Prečo ma pri behu pichá v boku?

Príspevok v téme: Prečo ma pri behu pichá v boku?
Hanka09

Ahojte, behať chodievam od začiatku januára a to síce nepravidelne ale 3-4krát do týždňa sa k behu dostanem. Dnes ma ale hrozne začalo pichať v boku, s dychom aj kondične som vládala, ale tá bolesť bola riadna, potom to síce prešlo, ale predsa tam bola. Može to mať za následok že som si dala polhodku pred behom kávu a L-karnitín??? a ak viete poradiť čo robiť aby ma nepichalo v boku???

Sheena10

To je uplna hlupost, ze staci dychat pravidelne. Samozrejme, ze ak dycha nepravidelne a zadrziava dych tak je to horsie, ale ja dycham pravidelne a dobre, rychlost behu mam stabilnu a primeranu, pravidelne posilnujem, nejem pred behom minimalne 2-3 hodiny, rozcvicujem sa a AJ TAK ma picha v boku. Je to celkovou suhrou faktorov, ale podla mojho pozorovania hlavne stylom behu. Ako na zaciatku zacnes v krci a zle naslapujes tak ta bude pichat v boku nech dychas ako chces.

A-Z

A určite si nedávaj kávu a L-karnitín. Buď jedno alebo druhé a s dostatočne dlhým časovým odstupom. Čo chceš zinfarktovať?!

Help

Začiatočníkom, ale aj niektorým pokročilým, však môže behanie znepríjemniť pichanie v boku. Nepríjemný pocit, ktorý z detstva pozná každý. Odpoveď na otázku, čo ho spôsobuje, nie je jednoznačná. Jedni lekári tvrdia, že ide o kŕč bránice, ktorá nemá dostatok kyslíka, iní bolesť vysvetľujú napínaním väzivových úponov, ktorými je k bránici prichytená pečeň a slezina.

Podľa prvej teórie dochádza k pichaniu v boku vtedy, keď nadmerné tempo behu spôsobí nedostatočné prekrvenie bránice. Zároveň ako sa bežec snaží dýchať zo všetkých síl, tlačia na bránicu ešte aj pľúca. Druhú teóriu vysvetľuje odborník na vytrvalostné športy MUDr. Ondrej Vojtěchovský tým, že pri nesprávnom spôsobe behu poletuje slezina a pečeň v brušnej dutine ako rezance v bandaske.