Zdravotná dokumentácia pacienta

Príspevok v téme: Zdravotná dokumentácia pacienta
Hugina

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, koho vlastníctvom je zdravotná dokumentácia pacienta. Asi pred dvomi mesiacmi som prešla od jedného odborného lekára k inému. Najprv som šla za terajším odborným lekárom, ktorý mi vydal žiadanku o vyradenie z evidencie a o vydanie zdravotnej dokumentácie. Následne som s touto žiadankou šla za vtedajším odborníkom, ktorý mi povedal, že mám prísť o 3 dni. Šla som tam teda o tri dni, kedy mi bol vydaný malý papierik (formátu receptu), na ktorom bol zhrnutý dvomi vetami celých 10 rokov, čo som bola u neho a čo som prešla rôznymi zdravotnými problémami a liečbami. Tak som to priniesla terajšiemu lekárovi, ktorý sa začudoval, prečo som nepriniesla kartu, lebo kolega zvykne posielať celú dokumentáciu. Následne ma vyšetril a veľmi veľa som mu musela objasňovať ja sama, pretože to tam nemal vypísané. Chcem sa preto informovať, či mám niekde právo žiadať, aby bola terajšiemu odbornému lekárovi zaslaná celá moja zdravotná dokumentácia, nielen nejaký trápny výpis, zhrnutý do dvoch nepodstatných viet.Za odpovede vopred vďaka.

vulovu

Dokumentacia nepatri nikomu.Ale tvoje udaje nemožu použiť, ako sa im chce lebo to je tvoje sukromie.
Na samospravu sa obracia ak niečo chces.On musi zaslať celú dokumentaciu tvojmu buducemu lekarovi-tvoj povodný lekar ma tu povinnost.
Zrejme to nechce, lebo su tam zaznamy, ako liečil, možno by sa muto b nepači., konkurencia..Tym že si prešla si mu dala najavo že sa ti nepáči.
Mala si povedať že maš taku situaciu že musiš isť k inému.
Ty maš pravo nahliadnut do dokumemtacie keď chces a on to musí umožniť-môžeš si ju prezrieť.Skus sa dohodnúť.
Pozri si 576/2004 zakon o zdrav. starostl. a Chartu pacientov, tam mas popisané.

vulovu

Dokumentacia nepatri nikomu.Ale tvoje udaje nemožu použiť, ako sa im chce lebo to je tvoje sukromie.
Na samospravu sa obracia ak niečo chces.On musi zaslať celú dokumentaciu tvojmu buducemu lekarovi-tvoj povodný lekar ma tu povinnost.
Zrejme to nechce, lebo su tam zaznamy, ako liečil, možno by sa muto b nepači., konkurencia..Tym že si prešla si mu dala najavo že sa ti nepáči.
Mala si povedať že maš taku situaciu že musiš isť k inému.
Ty maš pravo nahliadnut do dokumemtacie keď chces a on to musí umožniť-môžeš si ju prezrieť.Skus sa dohodnúť.
Pozri si 576/2004 zakon o zdrav. starostl. a Chartu pacientov, tam mas popisané.

robo 255

Viem ze je to stara tema ale stale aktualna. Pokial platim zdravotnej poistovne a ta plati mojmu poskitovatelovy zdravotnej starostlivosti aj za vedenie kartoteky mesacne 2,7e.tak ta karta je jeho pokladnicny blok za moje zdravie .takze karta je moja a dobre som za nu zaplatil a za kazdy zapis do nej plus. Zakon nestanovuje povinnost mat poskitovatela zdravotnej starostlivosti dava len pravo mat ho. Mame ustavu slovenskej republiky druha hlava čl.19 zhromazdovanie a ochrana osobnych udajou a čl.40 to jasne stanovuje a nutit niekoho na nieco zase upravuje ustava slovenskej republiky prva hlava, prvi oddiel zakladne ustanovenia 3,nikoho nemozno nutit aby konal nieco co zakon neuklada. Takze este raz zakon neuklada povinnost mat svojho lekara je to iba ako dostat z poistovni von peniaze a zakony si vysvetluju po svojom.

ivana456

A katastrofou by bolo, keby udaje vlastnil len pacient. Hlavne pre neho.
A tiez chudak doktor, ak ma varit z vody.

Ludia su schopni stratit aj hlavu. Okrem toho vselico povytahovat, porozhadzovat.

Viest si paralelnu dokumentaciu, tj, fotit a odkladat si spravy - to je velmi rozumne.

alenka11119

ja som tiež tak čakala, skoro rok, a nakoniec som tam šla osobne, lekárka mi dala podpísať prevzatie karty a dala mi ju do ruky.

lucia 19999

dobrý deň chcela by som sa opýtať.presťahovala som sa a už asi rok a pol mi doktor neposlal zdravotnú dokumentáciu mam skrz toho trosku problém pretože môj nový doktor nemá žiadne informácie, nebola som často chorá tak nebol problém mu ozrejmiť môj zdravotný stav ale je to problém pri iných doktoroch. sestrička si vyžiadala moju kartu ale nič niekoľko krát sa snažila aj volať ale nemá tel.č. priamo do ambulancie iba na vojenskú nemocnicu. skúšala som volať aj ja ale k jeho číslu som sa nedopátrala. chcela by som vedieť ako mam ďalej postupovať.za postrehy ďakujem

Prezyvka55

U kazdeho normalneho lekara ked vas vysetri tak vam ma dat protokol o vysetreni, tj presnu kopiu toho co zaklada do karty. Kde sa mu ja podpisem ze som porozumel mojmu zdravotnemu stavu a ze mi bolo vsetko vysvetlene.
Ja mam doma celu svoju zdravotnu dokumentaciu kedze sa vsetko tlaci dvojmu.
Ak toto vas lekar nerobi zmente ho a najdite si takeho co funguje tymto sposobom.
Bolo dost komunistickych manierov.