Zdravotná dokumentácia pacienta

Príspevok v téme: Zdravotná dokumentácia pacienta
Hugina

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, koho vlastníctvom je zdravotná dokumentácia pacienta. Asi pred dvomi mesiacmi som prešla od jedného odborného lekára k inému. Najprv som šla za terajším odborným lekárom, ktorý mi vydal žiadanku o vyradenie z evidencie a o vydanie zdravotnej dokumentácie. Následne som s touto žiadankou šla za vtedajším odborníkom, ktorý mi povedal, že mám prísť o 3 dni. Šla som tam teda o tri dni, kedy mi bol vydaný malý papierik (formátu receptu), na ktorom bol zhrnutý dvomi vetami celých 10 rokov, čo som bola u neho a čo som prešla rôznymi zdravotnými problémami a liečbami. Tak som to priniesla terajšiemu lekárovi, ktorý sa začudoval, prečo som nepriniesla kartu, lebo kolega zvykne posielať celú dokumentáciu. Následne ma vyšetril a veľmi veľa som mu musela objasňovať ja sama, pretože to tam nemal vypísané. Chcem sa preto informovať, či mám niekde právo žiadať, aby bola terajšiemu odbornému lekárovi zaslaná celá moja zdravotná dokumentácia, nielen nejaký trápny výpis, zhrnutý do dvoch nepodstatných viet.Za odpovede vopred vďaka.

Hugina

Práveže som ho o to ešte nežiadala, lebo si chcem overiť, či to takto môžem požadovať od neho. Ale viem, že dáva celú ZD, len mne dal ten priblblý papierik, neviem, či sa urazil ,alebo čo...

Hugina

Áno, je to pravda. Zdravotná dokumentácia nepatrí pacientovi, ale (teda pokiaľ viem ,no nie je to overené, preto som sem napísala) VRAJ zdravotnej poisťovni, teda ani lekárovi samotnému. ja som sa len chcela spýtať, či mám nejaké právo obrátiť sa na konkrétnu poistovňu so žiadosťou, aby bývalého lekára vyzvali, aby ZD odovzdal terajšiemu lekárovi. ???

za8icka

To je divne...Ja ked som prechadzala od jedneho doktora k druhemu tak som dostala celu zdravotnu dokumentaciu a sama som mu ju odovzdala. A ked som teraz odchadzala do zahranicia tak mi ju dali celu pre pripad zeby som ju potrebovala.

No a kedze v zahranici im je moja dokumentacia na dve veci tak ju mam doma. Takze trosku sa skor ja cudujem nad odpovedou "tvoja nie je urcite"

jancecka

ja keĎ som sa prekladala od lekárov, tak som to tomu starému neoznamovala, prišla som k novému, tomu som povedala kam som chodila pred tým a on všetko vybavil. Poslal nejaký papierik starému doktorovi a ten mu obratom zaslal kartu poštou. A bolo :D