som neschopná sa o seba postarať

Príspevok v téme: som neschopná sa o seba postarať
dembty

ja už fakt neviem čo robiť.
Študujem na VŠ, je to hnus, ale platia mi všetko rodičia.
Nedokážem si nájsť žiadnu brigádu.
Študujem v čechách, takže pondelok a piatok okrem školy trávim cestovaním tam a domov, ostáva mi utorok, streda a štvrtok aby som tam niekde robila, na inzeráty mi nik neodpovedá ak aj voľaké sú.Do krčiem si radšej vezmú domáce študentky ktoré im aj cez víkend môžu prísť a nie len v strede týždňa. Navyše, tých záujemkýň je dosť aj bezo mňa. Stále to isté dokola- ponuky iba chodiť a zháňať si ľudí na poisťovníctvo alebo ponúkať kozmetiku. Poviem na rovinu tá práca sa mi hnusí pretože počúvam názory okolia na týchto ľudí čo im povedia ak za nimi niekto taký príde. Toho je už strašne moc. Denne aj 5 telefonátov máme či nemáme záujem o ... . Ostať tam na víkend nemôžem, domov musím prísť pomôcť nech mama neni na všetko sama. A tu si nájsť robotu? Kde?Milión inzerátov som si dala, zase to isté...dealerka,poistovnictvo,wellness...fakt neviem komu by som to ponúkala. Starým susedám?Babke?Heh... V lete som pracovala v práčovni v meste. Desať hodinové šichty s osratým,krvavým prádlom v totálnych horúčavách. a zárobok mi vystačil na nájom na dva mesiace. V lete kam? Mám možnosť ist do zahraničia robiť. Plat nič moc ale zas nečakám že si doma vôbec niečo nájdem. Aspon trocha na skolu nech si zarobim.Neni zadarmo. neviem fakt ako si najst normalnu robotu.setrim ako sa da, nechodim do kina,do baru,do cukrarne nikam. miesto mhd idem pesi.
som fakt tak neschopna??spoluziaci chlastaju kazdy tyzden,kde na to beru?jeden ide s frajerkou do alp druhy k moru.chcela by som byt chalan, bolo by viac moznosti ci uz ist na stavbu alebo strazit nieco....potrebujem robit aj cez rok nielen cez prazdniny.som uz v takom stave ze pojdem slapku robit.alebo striptiz.hm lenze ani na to nema postavu.
sorry za tak dlhy text:(

lady24

Na tvojom mieste by som nechodila kazdy vikend domov. Ty sice vravis, ze nechces nechat vsetko na mamu, ale zaroven mas kazdy tyzden vydavky na cestovanie, ktore urcite nie su nizke a tym rodicom podla mna nepriamo pridas este viac starosti, ako keby si neprisla vobec. O to viac, ze studujes v podstate v zahranici, aj ked je to iba Cesko. Podla mna by bolo ovela vyhodnejsie chodit domov povedzme raz za mesiac. Mala by si viac casu aj na brigady a aj na ine veci, ktore su spojene so studentskym zivotom. Ono je to jedno s druhym. Pretoze ak mas viac kontaktov medzi spoluziakmi, ak s nimi chodievas von, je aj ovela vacsia sanca, ze ti niekto nejaku pracicku dohodi. Lenze ak sa od vsetkeho stranis a ides radsej domov, potom necakaj, ze ti nieco len tak padne do lona. Skus to aspon na nejaky cas a uvidis, ci sa nieco zmeni. Ako vidis, tym sposobom, ako si to robila doteraz, sa nezmenilo nic, takze problem bude zrejme niekde inde.

lost

Nie si neschopna.. Ved studujes v Cesku :)

Pokial ms moznost studovat tak by si sa nemala trapit s pracou/peniazmi, i ked je to tazke..

No pokial to rodicom velmi nevadi respektive velmi "nezmyka", tak by si sa mala venovat studiu naplno.

Nepozeraj na ostatnych, nech si idu kam len chcu, maju bud bohatych rodicov, alebo stastie..

Hlavne neurob nieco co v buducnost budes urcite lutovat....

Je obrovska nezamestnanost, 10? 15? 20% ? tak nie si neschopna, len "doba je zla"..