nonsens v LEKARNI...som v prave?

Príspevok v téme: nonsens v LEKARNI...som v prave?
matildaa

Vcera som prisla do lekarne s tym, ze si prosim nieco na nadchu.... lekarnicka = lekarka zaroven mi na stol vylozila 3 veci, hned ich nablokovala..... neopytala sa ma, co chcem, za kolko, proste nic...suverenne vytiahla na stol veci a vysolila na mna sumu 27 EUR ! skoro som odpadla...bola som v soku a neviem preco ja krava som s aneozvala, ze je to vela... ked som prisla domov, bolo mi zo seb aa z nej do placu.... najhorsie je, ze jeden z tych liekov su len nejake super drahe vitaminy a posilnenie imunity.... za 18 eur ! pripada mi to tak, ako keby mi nanutila to, coho ma ona provizie, ci ako to chodi v lekarnach a bolo. Dnes sme isli liek vratiti a bola extremne neprijemna a prekrutila to, co som ziadala...ze vraj som chcela nieoc na chripku...ale toot ni eje na chrilku, kedze v popise je, ze napomaha dokonca chudnutiu, rastu vlasov a proste taketo somariny.... ! co to ma spolocne s nadchou a chripkou?
som sokovana....plati aj v lekarni, ze mozeme tovar vratiti? vratia peniaze? ci len vymenit za iny tovar? (inak, bola nahoda, ze som mala vobec v penazenke tolko penazi)

jajka001_

tiez sa pri niektorych osobnostiach necham zlomiť aj na veci ktoré nechcem. uz som si kupila tiez pár harabúrd :) čo už

matildaa

iiiioiii (inteligentny nick)

nie som hlupa.... som mlada zena, ktorej sa stalo taketo nedorozumenie, a naozaj som zlyhala... ja si to uznam...ale myslim, ze sme obe na chybe, aj vychcana lekarnicka,aj ja, ze som sa hned neozvala,proste mi to nedoslo...

chcela soom vitaminy, tie aj polozila na pultik...ale boli uplne INE a DRAHE.... myslim si, ze ak nieco stoji 18 eur, tak by ta lekarnicka mohla byt trosku ludska a informovat o tom, nie? ved to je uz dost nadstandardny liek, cena

len o to tu ide... tak prosim, nerieste, ci som hlupa ci aka... vsetci vieme, ze lekarne bohatnu na ludoch, ako to tu pisala sasskia.....

0vecka

2 iiiiiiioiii to neni hlupost proste slabsia osobnost proste na nu zatlacila a ona povolila... podla mna je to forma nasilia...

iiiiiiiiioii

Čudujem sa, ze ti vrátila peniaze. Keď si naozaj taka hlúpa, že si zaplatila, za to čo si nechcela, tak by som sa naozaj nečudovala, keby si lekarničke zle položila otázku!

soffa

dnes mas na vyber tolko lekarni ze staci si vybrat kam pojdes.nabuduce by som tam nesla,su aj ine,kde ti poradia a nenanucuju.a treba vediet povedat aj nie!ja s tym problem nemam

agaven

mne otravil skoro dieta a lekarnik co vydava na recepty nie volno predajne dospely mohli ten liek ako 5mg denne a deti 2.5 a on mi dal tie pre dospelych este ze som jej ju veer nedala a isla son naspet a to som mu nadala a on ze on si to uvedomyl až potom a ja co????? a zretelne tam je datu kto rodne cislo asi naco tam je to rodne cislo a naco pytaju zdravot. preukaz odteras kukam co pise lekarka a to presne cakam ze mi davaju skonrolujem a cumim co dava asi tak ako odchadzate z ochodu a kontrolujete blocik nekont. blocikvas problem mna tak oklamali ažaž jedna muka mala som dve dva keksy mala som 4 atd...

dobra vila

matildaa, tak aspon ze ti to vymenili :). Vravim, vsetci vieme, ake predavacky existuju - ci uz dotierave, alebo naopak priserne odmerane, drze atd. Hlavne, ze ti to vymenili. Ja ta napriklad obdivujem za toto, ze si mala guraz ist spat, aj ked o den neskor a poziadat ich. Ja by som na mieste povedala, keby som sa neozvala tam, tak by som uz guraz na to nemala a potom by som sa vduchu preklinala :-/.
Mne tiez zvycajne v lekarnach ukazu viacero produktov, mozem si vybrat, automaticky povie ceny atd. NIKDY na mna nic nenutia a to nechodim jednej a tej istej lekarne, ale kde sa mi nozky zastavia :D.
Tato vec podla mna nema nic s tym, ze slo o lekaren, proste si natrafila na kravu, ktora si takto asi snazi zvysit provizie.
Viac tam nechod, ked tam zamestnavaju takuto tavu.

sasskia

jjjj, ja robim to iste. vzdy ked tam nabehnem, tak im poviem konkretnu vec co chcem. to si stale prehladam na internete, porovnam s inymi, takze uz viem aj pribliznu cenu. ked vsak idem naslepo, tak si vypytam co potrebujem, ale tiez mi nerobi problem si vypytat to najlacnejsie, alebo si kludne porovnam zlozenie vsetkeho, co my vyberie na pult, opytam sa na cenu a ked je to drahe, vratim to. vobec ma netrapi rad za mnou. nech si hundru, predsa mam pravo si v klude vybrat a kupit co potrebujem. lieky,doplnky su dnes velmi drahe,nestoji to predsa 1€ a co je najpodstatnejsie je predsa to, z coho je zlozeny ten produkt, co to obsahuje. nekupim predsa samu syntetiku a sajrajcht len preto, ze mi to vnuti nejaka zamestnankyna lekarne, ktora ma uplne na haku mna, moju chorobu, moje zdravie. tej je to uplne jedno. jej ide iba o to, aby to popredala.
ved ako mi povedala ta kamoska, velakrat cloveku nanutia aj to, co vobec nepotrebuje a co mu nepomoze na dany problem, s ktorym prisiel.hlavne, ze sa im to popreda. tak o com to vsetko je?
ja som uz zazila tolko veci s lekarnikmi, tolkokrat sa na mna divali, akoby som prisla z Marsu, nechapali co chcem, boli nevedomi, nemali sajnu o mnohych veciach. casto mi bolo az trapne ist si nieco pytat, lebo pozerali na mna ako na idiota. a poniektori mi dali take odpovede na moje otazky, az mi ostal rozum stat. este tak magistri , ti nieco vedeli, ale obycajne laborantky, no katastrofa. na zaplakanie tie ich chabe vedomosti.

matildaa

ved to, ze komu ma clovek doverovat, ked je chory? lekarom , lekarnikom...a oni to zneuzivaju....
aj mne je z toho na nic...
vidimm to, ked aj lekarka mi doporucuje lieky, hlavne antikoncepcia je strasny biznis...ale tam si poviem, tieto chcem a basta...alebo citala som nich, ze su rovnake ako tito....a su nahrati....
musim davat bacha