nonsens v LEKARNI...som v prave?

Príspevok v téme: nonsens v LEKARNI...som v prave?
matildaa

Vcera som prisla do lekarne s tym, ze si prosim nieco na nadchu.... lekarnicka = lekarka zaroven mi na stol vylozila 3 veci, hned ich nablokovala..... neopytala sa ma, co chcem, za kolko, proste nic...suverenne vytiahla na stol veci a vysolila na mna sumu 27 EUR ! skoro som odpadla...bola som v soku a neviem preco ja krava som s aneozvala, ze je to vela... ked som prisla domov, bolo mi zo seb aa z nej do placu.... najhorsie je, ze jeden z tych liekov su len nejake super drahe vitaminy a posilnenie imunity.... za 18 eur ! pripada mi to tak, ako keby mi nanutila to, coho ma ona provizie, ci ako to chodi v lekarnach a bolo. Dnes sme isli liek vratiti a bola extremne neprijemna a prekrutila to, co som ziadala...ze vraj som chcela nieoc na chripku...ale toot ni eje na chrilku, kedze v popise je, ze napomaha dokonca chudnutiu, rastu vlasov a proste taketo somariny.... ! co to ma spolocne s nadchou a chripkou?
som sokovana....plati aj v lekarni, ze mozeme tovar vratiti? vratia peniaze? ci len vymenit za iny tovar? (inak, bola nahoda, ze som mala vobec v penazenke tolko penazi)

0vecka

hmm ja som celkom nepochopil na co sa stazujes .. lebo to co ona spravila je uplne legalne a bohuzial aj moralne akceptovane ... skor si skus trosku natrenovat povedat nie :)

jjjjjjjj

ja do lekarne chodim tka ze poviem co chcem, napr. kvpaky do nosa a poviem do akej sumy.. napr.: chcela by som kvapky do nosa, tak enjalacnejsie co mate.. :D

sasskia

V lekarni si treba davat bacha a nenaletiet na vsetko, co ti odporucia ako to najlepsie co maju na tvoj problem. Treba stat za svojim a nedat sa oblafnut.Oni totizto to maju za ukol predavat iste vyrobky a nenapadne vam ich nanutit.A najlepsie su podla nich tie najnovsie a najdrahsie!
Viem to velmi dobre, nakolko mi dobra kamoska robi magistru v lekarni a ta ked zacne rozpravat ako nenapadne nanucuju lieky, ktore musia popredat, pretoze z toho maju provizie. Je mi z toho na zvracanie, neviem ju ani pocuvat. A este sa smeje, ze niektorych tak obtocia okolo palca, ze ani nevedia, co kupili. A ze najlepsie sa to praktizuje na chudakoch starych ludoch.
To viete, ludia su dovercivi a ked sa do toho nevyznaju, lekarnici maju z toho dobry biznis. Ludia im talafatkam uveria, ved su predsa od fachu, tak urcite to vedia najlepsie, nie? A lekarnici si pekne prihrievaju polievocku.Je to jedna banda, ako cely farmapriemysel, cest vynimkam, ale tych je velmi malo. Co dnes ludia neurobia pre peniaze?...

matildaa

ja sa praveze slusne zvyknem ozvat, ale neviem si tot vysvetlit, ci naval choroby,v spojitosti s tym, ze zatvarali a tym,aku mala ta zena charizmu :) generala mi zavreli usta ci co ? :) sa mi doma smiali, ze toto mi neveria, ze to sa mne stalo.... :)
co uz.... niekto mava pri skuske okno, ja som dostala v lekarni rovno cely balkon

matildaa

joj, ja viem, som spaniakrila ci co to bol za skrat, to si plne uvedomujem
vymenili mi to za tovar, nastastie taky., co sa naozaj zide (antikoncepcia)
tak to dopadlo este ok... ale museli by steju ludia vidiet, suverenne mi tam naordinovala, co ona chcela

ja osm povedala: prosim vas, nieco nanadchu a vitaminy, napriklad celaskon

a dostala som: vitaminy na chudnutie, vlasy, nechty + muconasal + sinutale (kvapky proti zapalom) ...si mysim, ze okrem tych vitaminov su toto veci na nadchu, nie na chripku... podla mna bolaprespekulovana... v kazdej lekarni kde som zatial bola ma informovali o cene a dali mi vybrata,el na tuto lekaren sa uz stazuje v mojom okoli naozaj dost ludi...nuz, biznis je biznis a ja tam uz nepojdem, resp, otvorim si hubu... :)poucte sa

agaven ja

ano ak mas blocik vratia mne najprv dali 200sk cosi na napuchlu nohu ja som nevedela co nato . A potom mi suseda kazala octan kupit a ta stala par korun a ano vratili mi ja ich vyrobok dali storno a penize vratili a nahodili presne to co som chcela naco taky drahy ked aj octan staci averu stacil

dobra vila

Cudujem sa ti... mala si sa ozvat, alebo potom si jej naozaj zle polozila otazku, resp.svoju ziadost. Iba tak by ti nenauctovala hocico. Viem, ze v obchodoch je mnozstvo neprijemnych predajcov, ale vies si predstavit, ze by kazdemu hned nahodila tovar, ktory este nemal v zaujme kupit?!! Neexistuje!
Pokial ti ho nablokla, mala si povedat, ze o vsetko zaujem nemas. Akoze...mne keby nahodila veci za 27eur, tak tolko pri sebe ani nenosim, ha.
Myslim, ze trapnejsie je vracat veci na druhy den, ako jej na mieste vysvetlit, ze nie vsetko chces zobrat, co je logicke.

H.Hesse

lekarne su v dost zle spravene, ceny sa dozvies az ked sa spytas. A povacsine je za tebou rada a tak nechces zbytocne zdrzovat a naliehat aby ti ukazala vsetky druhy doplnku alebo lieku. A samozreje ti da najdrahsi, ale treba sa ozvat, aj ked je to trochu neprijemne. FArmaceuticke spolocnosti vsetko zdrazuju, napr ked chces doplnok na vlasy, tak ti staci kombinacia parv vitaminov a ked si kupis kazdu osamote, tak ta to vide ovela lacnejsie ako specialny doplnok so super predizajnovanou krabickou a reklamov v kazdom casopise. Nabuduce sa ozvi!!!!
A ta reklamacia: iba niektore lieky sa daju reklamovat, musi to splnat urcite podmienky. Popytaj sa v tej lekarni.