Vajicka

Príspevok v téme: Vajicka
ace23

Chcem sa opytat kolko vajicok mozem tak zjest aby mi to neuskodilo. Totiz, som zdrava, mlada, stravujem sa teraz ale zvlastne kedze som v krajine, kde nemam pristup k syrom, obcas nejaky jogurt inak ziadne mliecne vyrobky, velmi ojedinele pecivo. Snazim sa jest vela zeleniny, dusenej aj surovej, ovocia, maso velmi nemusim ale toho tu jesto vela, tak sa aspon snazim. Zakladom potravy je tu ryza a sojove tofu.
V poslednej dobe mi ale velmi zacali chutit vajcia, Mozno tym ze telo sa snazi aspon nieco si doplnit. Jedavam ich aspon 6 do tyzdna. V inej "skrytej" podobe sa v mojej potrave teraz vajcia nevyskytuju. Mozem takto pokracovat? Teda myslim s tymi vajcami, inak viem ze ten jedalnicek nie je nic moc ale to teraz nezmenim :(

pauli 73

BJ ale ja v tom, že sila myslienky je energeticky silnejsia ako energia potravy úplne súhlasím teda ak sa rozumieme čo píšeme :)preto som napísala, že telo sa rado prispôsobí tomu čomu vsugerujeme, to je ako s placebo efektom....a ja nezastávam názor, že zelenina a ovocie je zlé, naopak, sama jej jedávam dostatok ale nevídim ani dôvod prečo sa striktne vyhýbať mäsu...a tvrdiť, že konzumácia mäsa vedie k rakovine...hlavne nezovšeobecňovať, tu je dôležité aké mäso, ja osobne by som nikdy nedala a určite ani nedám mäsové výrobky(párky, salámy, paštéty, udeniny) tak isto nepijem osladené vody ani akože 100% džúsy. môjho syna som naučila piť len čistú vodu ale v konzumácii mäsa nevidím nič zlé pokial to nie je denno denne..to je môj pohľad na vec :)

BJ

@pauli:
"Takže nesúhlasím z tvrdením, že len konzumovaním zeleniny a ovocia môže byť človek zdravý"

Ani ja s nim nesuhlasim, sila myslienky je energeticky silnejsia ako energia potravy, takze ak ma niekto prilis negativne myslienky, moze ochoriet a nezachrani ho ani zelenina ani ovocie. Ale, i tak ochorie menej, ako keby ju nekonzumoval, takze v kazdom pripade je dobre ju konzumovat, a ak sa nedostavi zdravie, treba patrat v psychike, emociach a pohlade na zivot. Pravdepodobne je v cloveku nedostatok lasky.

- mira

No a ja mám v rodine pani, ktorá sa mi v kuse posmievala, že nejem cukor a mliečne výrobky a že ona si dá rada mäsíčko a už je dva roky po chemo a našli jej nález v kostiach...

Well

M74- a vies,ze nie?? Len jednej veci nechapem.......uz par generacii co ja viem sa stravujeme masito a predstav si.......nevieme co je rakovina z nasej strany v rodine...
Zazrak?

pauli 73

no,nechcela som tiež už tu vkladať ale rozoberala som s mojím priatelom túto tému teda či jesť alebo nejesť mäso, a povedal mi, že mal raz kolegyňu vegánku a tá nemala menzes, osteoporózu a z toho dôvodu aj niekoľko zlomenín a keď si dala robiť vyšetrenia, výsledky mala ako 70 ročná žena...
Moja mama sa nikdy nestravovala nejako proti zásadám zdravého stravovania (nemala rada sladkosti, tučné, údeniny) a napriek tomu zomrela na rakovinu...
Takže nesúhlasím z tvrdením, že len konzumovaním zeleniny a ovocia môže byť človek zdravý...je to prípad od prípadu...môj starý otec bol skoro každý večer v krčme ako drevorubačovi mu moja stará mama varila ako pre drevorubača, fajčil a zomrel na starobu vo veku 85 rokov...ono, vela robí psychika ak si vsugerujeme, že tá alebo oná potrevina nám škodí, telo sa začne aj tak správať. Ja som za to, že všetko z mierou...

Well

mira- netaraj......mam znamu co jedla len zeleninu a ovocie a uplne sa snazila zdravo stravovat......a hla,ma rakovinu.Tak mi tu nedristaj o nejakom zlom stravovani ktore ma za nasledok nejaku rakovinu.

blazen

BJ:kazdy ma na vyber a kazdy rozhoduje o tom co je prenho najlepsie teba aj o tom co da do svojej pusy.tak jasne kupovane maso je take ake je,ale tak to mas aj so zeleninou a ovocim tiez ich hnoja kadejakymi srackami aby to co najrychlejsie dozrelo ked za sezonu otocia urodu 3krat ved aj ta pôda musi byt vystavena a myslim ze nic prirodneho okrem chemie sa v nej nenachadza!!