Vajicka

Príspevok v téme: Vajicka
ace23

Chcem sa opytat kolko vajicok mozem tak zjest aby mi to neuskodilo. Totiz, som zdrava, mlada, stravujem sa teraz ale zvlastne kedze som v krajine, kde nemam pristup k syrom, obcas nejaky jogurt inak ziadne mliecne vyrobky, velmi ojedinele pecivo. Snazim sa jest vela zeleniny, dusenej aj surovej, ovocia, maso velmi nemusim ale toho tu jesto vela, tak sa aspon snazim. Zakladom potravy je tu ryza a sojove tofu.
V poslednej dobe mi ale velmi zacali chutit vajcia, Mozno tym ze telo sa snazi aspon nieco si doplnit. Jedavam ich aspon 6 do tyzdna. V inej "skrytej" podobe sa v mojej potrave teraz vajcia nevyskytuju. Mozem takto pokracovat? Teda myslim s tymi vajcami, inak viem ze ten jedalnicek nie je nic moc ale to teraz nezmenim :(

Well

BJ- mas pravdu.....v.setko co priroda dava je na hovno........,ze?? Aj to debilne vajce je vlastne humus a aj to co porodis....

jajka001_

boh stvoril sliepky a ich vajcia aby ich predatori mohli lovit a jest, tym je pre mna eticka stranka vyriesena :) ale nestvoril klietky takze som v zasade proti ucelovemu chovu v slepicarnach kde sa nemozu ani pohnut.

BJ

Tak to mas pravdu, a ked sa niekto zacne pytat, mal by som mu to vysvetlit. Ale zistujem, ze proste nevladzem napisat esej do tohto diskusneho fora, kde by som vysvetlil moj pohlad na fungovanie univerzalnych zakonov. Ok, uz budem ticho. :-) Kto vi, ten nemluvi, kolko mudrosti je v tomto prislovi.

BJ

Ale no tak pauli, snad nechces v teme o vajickach prejst az na samotny koren veci, eticke, moralne, prirodne, karmicke a duchovne zakony tohto vesmiru? :-)

pauli 73

a BJ, ak sa takto pozeráš na slepačie vajcia, tak ti odporúčam každú jednu svoju spermiu zamraziť a odložiť lebo aj z tvojich spermií možu byť deti a hádam ich nenecháš len tak uschnúť ?:)no fuj aké neetické...

BJ

A to ako vies. Nebodaj si zil/a ako sliepka? :-)
Naopak, ja ked sa zadivam i na obycajne sliepky, vidim, ze su to citlive tvory a myslim, ze ked im niekto kradne vajcia, dost dobre to poznaju a trapi ich to, ako kazdu bytost, s materinskymi pudmi.

blazen

BJ:ak chces drz sa svojho nazoru ja len tolko ze pokial ta sliepka neni oplodnena kohutom tak v tom vajcku sa nenachadza embrium a pokial slieka nekôka tak stoho nic nebude.....