Preúčanie na ľavú ruku - skúsenosti, rady??

Príspevok v téme: Preúčanie na ľavú ruku - skúsenosti, rady??
whee_ee

Dobrý deň,
vzhľadom na zhoršujúce sa problémy s pravým zápästím mi lekári odporučili celkom sa preučiť na ľavú ruku. Praváčka som odjakživa, mám 18r., neviem si to predstaviť, ale keďže by som aspoň sčasti zmiernila bolesti, ktoré sú čoraz horšie, chcela by som sa informovať, či niekto prešiel niečím podobným, ako to zvládol, a či na to nejaké tipy a triky.
Ďakujem.

whee_ee

problém mi robí hlavne to písanie. veľa vecí už robím automaticky ľavačkou, keďže už 9 rokov mám bolesti, ale písať stále neviem, a nevidím to tak, že je to to najmenej, keď si napr. predstavím, že nedávno som mala písomné maturity a bolo to fakt nepríjemné. Viem, že na VŠ to bude už iné atď, ale stav zápästia sa mi bude len zhoršovať a rada by som to aspoň trochu chcela spomaliť, pretože bolesti mám aj v kľude, ale po nejakej činnosti alebo pri zmene počasia sa dosť zvyšujú.

a díky za reakcie :)

datelinka

písanie je to najmenej, dnes sa už rukou píše máločo a na pc ti je aj tak potrebné písať obojručne.
a ostatné činnosti? najdôležitejšie pri nich je "preprogramovať" mozog.

Denzl

Fiha..............no to je tazke,hlavne co sa pisania tyka.
Najlepsie by asi bolo .....doma si pravu ruku zaviazat za chrbat a par hodin sa snazit robit veci lavou rukou...