co by ste robili vy?

Príspevok v téme: co by ste robili vy?
zvedavaaa

Mlada zena, ktora je chora a musi uzivat silne lieky zostane tehotna.Teraz sa musi rozhodnut-podstupit interupciu alebo nie?
Kedze lieky berie dlhsi cas je tu vysoke riziko, ze dieta bude postihnute.Ak aj lieky vysadi, ohrozi svoj zivot.Navyse uz ma male dieta o ktore sa treba starat.
Co by ste robili vy?

luciferka

zzdendulka, aj ja studujemm specialnu pedagogiku,pracujem s ludmi s potihnutim, a takisto som mala v rodine postihnutie, a nie lahke.....a neodvazim sa niekomu do toho kecat..........ako buduci specialny pedagog je prva vec co si musis uvedomit, aspon nam to tak povedali, mozes poradit, vymenovat moznosti, ale rozhodnutie je na rodicoch, a ty hoci ho aj vnutorne odsudzujes a myslis si ze nie je spravne, musis ho respektovat, a podporit v tom rodicov.........

Denzl

zdenulka- vies si vobec predstavit tu bolest rodicov ak vedia,ze ich dieta umrie skor ako oni????????
Asi nie.
Nemam slov.

zdenulka

ja studujem specialnu pedagogiku,,takze mam dost co do toho povedat ale to nie je dolezite..dolezity je vztah medzi matkou a dietatom..nevideli ste modre zneba nahodou stredu?trid deti ochoreli na tu istu diagnozu ,dve jej zomreli a treti zije aj ked trpi..a vidiet v jej ociach ze ho lubi aj ked vazne trpi ..a vie ze umiera..

jajka001_

nechcela by som byť v koži ženy, ktorá je v takejto situácii a rozhoduje sa...tí čo sem rezolútne píšete že aj to dieťa má právo na život atď - ľahko sa to píše, znie to dobre, správne, ale byť v koži tej ženy, nedokážem povedať, ako by som sa rozhodla. život nie je kniha ani film, každé rozhodnutie ktoré takto ovplyvní život, ho môže totálne zmeniť , a je to TVOJ život, ktorý musíš žiť TY a TY prežívaš tie problémy a tú bolesť, život nie je ľahký, nie je prechádzka ružovou záhradou, nie každý problém sa dá riešiť a každému sa môže stať že život prežije v biede a bolesti, a na to často stačí aj jedno rozhodnutie, alebo jeden okamih.
príroda prirodzene likviduje formy života, živočíchov, rastliny, ktoré sú poškodené a neschopné prežiť. v ľudskej spoločnosti držíme na liekoch a na prístrojoch roky trpiace bytosti, vďaka ľudským zákonom, ktoré sú také etické. ja ak by som mala takto žiť, radšej žiť nebudem.
teraz to bude znieť že som za potrat - nie som, vravím že je to na individualnom posudení osoby, ktorej sa to týka, a nikto nemá právo ju odsudzovať nech sa rozhodne akokoľvek.
myslím že ja by som to asi riskla a počkala kým sa dieťa narodí - ale ak by sa narodilo postihnuté, bolo by to skutočne rozumné a správne? nebola by to len moja zbabelosť a slabosť rozhodnúť sa spraviť niečo čo nie je vnímané pozitívne? neviem. ak by malo to dieťa celý život len trpieť? neviem. som rada ze o tom nemusím uvažovať

luciferka

zdendulka, kolko deti s postihnutim si vychovala? treba vidiet aj druhu stranu mince, a starostlivost o dieta s postihnutim je zlozita a tazka, a pokial ma matka zdravotne problemy, myslim, ze je velmi zodpovedne od nej, ze sa nad tymto zamysla, nie je to len tak......

zuzinka 20

to vazne by ste to tolki takto riesili??...je mi z toho zle...
po prve.kolkym uz povedali ze je tam vysoke riziko, cely cas sa s tym zmierovali a nakoniec porodili zdrave zlate babo
po druhe interupcia je vazny zasah do zdravia zeny, nielen duzevnej, co je casto velmi bolestiva a pre niektore celozivotna trauma, ale aj fyzickej,a teda zena je vystavena roznym moznym dosledkom a to byt viac neplodna, mat problemy s fungovanim zenskych pochodom, narusenim organov.a podobne....navyse po zakroku dlho pocituje bolesti...
a neviem co tu riesime ale ked sa uz nieco stalo , tak sa to stalo , clovek nema pravo zabojiat akym kolvek sposobom ludsku bytost..

Denzl

bella12 - tu nejde o dospele postihnute dieta.Tu sa jedna o zakrok,kde hrozi vysoke riziko postihnuteho dietata.

ja neviem ci vam je to jedno,ze to dieta co by sa narodilo by trpelo,ale podla mna je lepsie predcasny potrat.