CRP

Príspevok v téme: CRP
JN

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať čo znamená hodnota crp .. s čím môže súvisieť... čítal som že sa prevažne jedná o zápaly....Mám aktuálne hodnotu crp 101, horučky 38-39.. a bolí ma hlava... zuby.... tupá bolesť, pred pár týždnami mi bol diagnostikovaný slabý až stredný zápal v zube.. v ktorom bol vyberaný nerv... no po nasadení nesprávnom nasadený implantátu do zubu... vznikol dole zápal ....+ rastú mi ešte osmičky.. môže to s tým súvisieť? dakujem ...... PS doktorka mi naordinovala klacid + klud...( vzhladom na posledné týždne maturity a ostatné okolnosti som bol dostatočne vyčerpaný ...) ostatne ma nič nebolí,... ani obličky .. nič... :(

jajkafr

NAVI
pri takom CRP musí vedieť liekár ako dalej ... nestačí len laboratórna hodnota musí byť spravené aj kompletné vyšetrenie... lekár určite nasadí správnu liečbu... držím palčeky

jajkafr

JN ako sa tu píše CRP je C-reaktívny proteín zápalový marker vysoké hodnoty hovoria o bakteriálnom zápale normálne hodnoty alebo hodnoty mierne zvýšené o vírusovom zápale... normálne hodnoty sú do 5 niektoré labáky ukazujú do 10 určite nie do 20

frederic

CRP je hodnota, ktorá vypovedá o tom, či sa v tele nachádza alebo nenachádza zápal. Číslo do 20 znamená, že v tele zápal nie je. Všetko nad už signalizuje zápal v organizme. Tá tvoja hodnota 101 teda hovorí o zápale a môže súvisieť s tým, čo si opísala (teploty a zuby).