Potrebujem silu, motíváciu a podporu. Prosím

Príspevok v téme: Potrebujem silu, motíváciu a podporu. Prosím
Lilly2

Ahojte všetci. Asi to poznáte viacerí, preto som sa obrátila s mojim problémom na vás. Nikdy som nebola extra chudá, ale ani extra tučná. Pred dvoma rokmi som ale vážila vyše 60 kg pri mojej výške 163 cm. Preto som sa vtedy rozhodla schudnúť. A poviem vám, bola to radikálna a drastická diéta. Začala som ju na konci augusta. Nikomu ju neodporúčam. Vtedy som bola hlúpučká a o zdravom životnom štýle som nevedela naozaj nič. Nemôžem povedať, žeby som bola anorektička, ale pravdupovediac som za celý deň niekedy zjedla jednu mrkvu, alebo papriku. Dostavili sa mi zdravotné problémy. Vtedy som schudla na 53 kg za dva mesiace. Bolo to naozaj hrozné, začali mi padať vlasy, kruhy pod očami, zápchy, plynatosť, nespavosť, únava, dokonca sa mi zastavila aj menštruácia. Vydržala som to skoro tri mesiace. Potom prišla moja sestra zo zahraničia a doniesla kopu sladkostí. Keďže ja som počas mojej diéty nejedla nič sladké, tak som vtedy začala jesť LEN sladkosti. Nič iné som vtedy naozaj nejedla, len tie sladkosti. A to som v decembri veru vyzerala tak ako predtým, možno horšie. A od januára to začalo znovu, len s jedným rozdielom. Čo to som si už prečítala, tak som sa začala stravovať 5x za deň. Viem, že vtedy som schudla trochu zdravšie, no odvtedy sa to so mnou ťahá, že sa naozaj snažím, no nedokážem sa vzdať koláčov. Deň, dva, niekedy ani to sa snažím, všetko je super, no zrazu mám blok a ja by som naozaj zjedla všetko čo vidím...Cítim, že som plná, no stále do seba tlačím. Prestanem asi až vtedy, keď ma bolí brucho z toho, aké je plné. Snažila som sa, naozaj som sa snažila. A stále sa snažím, nevzdávam to, pretože do leta chcem mať aspoň 55 kg. Je to moja vysnená váha (aj keď ani tá 50-ka by nebola zlá). Viem, že sa to dá, verím tomu, no vždy zlyhám. O zdravom životnom štýle mám naštudované skoro všetko (stále je niečo nové). Do fitka chodím pravidelne, preto sa stále udržujem na tej isté váhe, no vzhľadom k môjmu občasnému "záchvatu žravosti" sa mi nedarí dosiahnuť môj sen. Váhu 50-50kg. Som už zúfalá. Prosím poraďte, pomôžte.
Asi som sem toho napísala veľa, no pravdu povediac potrebujem vašu pomoc. Nejakú kamarátku, s ktorou by som si každý deň písala, čo za deň jedla, čo robila, či bola cvičiť...hocičo. (vo februári som sa s priateľom sťahovala, tak tu v Bojniciach nemám kamarátku žiadnu). Asi už len toto by bola moja motivácia a víťazstvo nad mojim problémom. Toto, čo som vám sem napísala ani nie je celý môj príbeh ohľadom chudnutia, diét a podobne. Je tam toho viac, no už teraz sa bojím, koľko ľudí mi odpíše vzhľadom na dĺžku môjho príspevku. Dúfam a verím, že čo najviac. Prosím pomôžte. Ďakujem.
Marika as. Lilly2

Lilly2

tak a je to tu znovu. Nedeľa a pondelok (Veľká Noc), boli pre mňa pohromou. Kto vymyslel koláče? Prečo som zase zlyhala. Baby potrebujem ísť k psychlógovi...trochu sa porozprávať. Prečo mi to vždy vydrží len pár dní? Nemám pevnú vôľu a kedysi som ju mala veru naozaj pevnú, keď som dokázala tri mesiace dodržiavať tú drastickú diétu. Aaach jaaaaj...

tycinka_pre

Lilly2 - ja ti poviem, ako som schudla ja. V januari som vazila cca do tych 66 kg a dnes mam uz 59 kg. Asi uz priblizne rok a nieco cvicim na orbitreku, ale vaha sa nejako zvlast nehybala - asi preto, ze som stravu nijako neupravila. Ak chces schudnut, musis zmenit v prvom rade stravovanie. Ziadna dieta nie je dobra, pretoze skor ci neskor sa ti dostavi jojo - efekt. A tiez telu nedopriat sladke nie je dobry napad, lebo po case ta chyti tzv. zravka a zjes toho ovela viac akokeby si si kazdy den dopriala nejaky maly keks..
Ja som schudla tych cca 7 kg asi takto, ze som 3x do tyzdna cvicila hodinku na orbitreku + cca 20 min posilovanie. Co sa tykalo stravy, tak ranajky - klasika, doobedu som si dopriala aj sladke (najlepsie je ho zjest do tej 12h), poobede uz nie. Obed som mala taktiez klasiku - co bolo navarene :)) No a poobede uz len nieco lahke - nejake to ovocie, alebo zeleninu. Na veceru som si davala LEN bielkoviny - t.j. cottage cheese, biele jogurty, tvaroh, tuniak, tofu + zelenina. Toto dodrziavam od polovice januara a vidis, kg aj cm isli dole. Aj ked teraz som v tom uz trosku polavila, ale nenabrala som - zatial :)) Velmi dolezite je mat aj pravidelny pitny rezim - min. 2 L denne a pohyb !! Pretoze prave pohybom si nastartujes metabolizmus ... ak nerada cvicis, tak si dopraj napr. kazdy den 20 min rychlej chodze :))

tinka86

lilly2, teším sa spolu s tebou a o to viac, ze aj ja mam za sebou už úspešný týždeň, kde sa snažím dodržívať zdravý životný štýl, zdravo sa stravujem, pravidelne som v posilke. A dnes som sa vážila a konečne som videla pozitívne výsledky. Dúfam, že to bude motivácia a to katastrofálne obdobie mam už za sebou. Nechcem to zakríknúť, bo sa bojím, aby som tam zas nespadla. Bo to obdobie bolo strašne. Určite vieš, o čom hovorím.

Lilly2

Toto celé, ako som spomínala, sa stalo približne pred troma rokmi. Musím úprimné povedať, a dokážem si to sama sebe priznať, že môj problém je naozaj psychický. A ešte úprimnejšie a s veľkou radosťou sa priznávam, že už od soboty sa mi darí zdravo a pravidelne stravovať. Nedržím nijaké diéty, jednoducho chcem schudnúť a to sú podľa mňa dve rozdielne veci.

milii: desiata tam nechýbala, to preto toho bolo menej, pretože som neskôr vstala. Začala som raňajkami a následne som pokračovala o dvanástej obedom. Muscle Fitness si kupujem aj môj priateľ, nakoľko spolu chodíme do fitka. Jemu ide ale o objem a svaly a mne o pevnosť postavy a štíhlosť. :)

sway: ako som spomínala, nedržím už nijaké diéty. Snažím sa len schudnúť a to zdravou cestou. To, že som veľakrát zlyhala a napchávala sa koláčmi to je dúfam za mnou. Čo sa týka fitka, tak toho sa nevzdám. Veľmi ma to baví a viem, že robím niečo pre seba a pre svoje zdravie.

tinka86 a petusska: kľudne píšte aj na mail.

Skoro sa opäť ozvem. Zatiaľ sa majte pekne.

To, že som od soboty nezlyhala, za to vďačím vám. Každý deň myslím na toto fórum a to mi dodáva silu a disciplínu.

Ešte raz ďakujem.

V pondelok som sa vážila a čo najviac prekvapilo bolo, že percento tuku som mala menšie ako predtým. Držím sa statočne. Denne čítam články o zdravom stravovaní, výžive a fitnes a musím povedať, že naštudované toho mám dosť. Samozrejme, stále sa treba učiť.

vlasta80

ahojte, ja som pred cca 1,5 rokom vazila este okolo 80kg..nabrala som to paradoxne nie v tehotenstve ale po porode..riesila som to cvicenim..ja sa co sa tyka stravy neobmedzujem, dam si aj sladke aj vyprazane...ak to jeden den prezeniem tak na druhy den si dam nieco menej kaloricke..nikdy som nedrzala diety, dost ma odradza jojo efekt, takze u mna plati len a len cvicenie..momentalne vazim 55 kg+-2kg a som celkom spokojna..tak drzim palce

sway

Co by sa stalo ,ak by si si dala na mesaic uplnu prestavku od chudnutia a cvicenia?Myslis,zeby si sa prejedala?
Ja by som ti poradila uplne vypnut,zbierat informacie a postupne sa zacat lepsie stravovat.Mozno po mesiaci,dvoch,troch zacat s vyvazenou dietou pri ktorej znizis prijem a zvysis vydaj.Moc sa stresujes a kamaratka nie je to co potrebujes.

tinka86

je to neuveriteľné, ale zdá sa mi, akokeby som čítala moje vlastne myšlienky. Všetko, čo si Lilly2 napísala sedí ako uliate na mňa. Ja som už tiež zúfala, bo nech sa snažím ako snažím, vždy zlyhám. Už tiež neviem, ako si mam pomôcť, bo tak strašne sa snažím už konečne viesť normálny život.

petusska:)

ahoj:) ja som si to precitala cele..od zaciatku az dokonca..a uplne ta chapem:) ked chces nejaku kamosku tak ja som tu prawe preto napisala..:) mozes sa mi kldune ozvat na moj mail a ja ti rada poradim..mam sice este len 17 rokov, ale s chudnutim mam vela spolocneho:)).. a rada ti dam nejake rady al. ta bduem kontrolovat(men yb to tiez nezaskodilo..nejaka ta kontrola..:D)..napis a uvidime:))..

milii

ahoj, no podla mna si jedla malo, malo by si doplnit desiatu a tam by som dala to ovocie a na olovrant daku zeleninu, ja zvyknem mrkvu, kalerab Inak v pohode, veceru si mala velmi dobru.
Ja akurat pozeram casak Muscle fitnes priatel ho kupuje, tak som si vytrhla dake strany o cvikoch, zajtra to budem aplikovat. Uvidime, ja som sa tiez zhorsila tak dufam ze to nebude tak zle, myslim teraz v posilovackach.