Aku farbu pouzit?

Príspevok v téme: Aku farbu pouzit?
kraaska

Ahojte,potrebujem poradit,zafarbila som si vlasy s farbou od palette xxl kozmicka modra,pred vyse mesiacom a mala som nanu alergicku reakciu,cela som sa vyhadzala na hlave,usiach ,na tvari,odvtedy beriem lieky proti alergii,.Uz mi vyrastaju konceky aku farbu si mam kupit aby som sa nevyhadzala?viete poradit?

farbim vlasy

Nemam skusenosti s farbenim henou , ale urcite by som to nerobila tak, ze si rozrobim celu farbu, z toho odoberiem trosku na alergicky test a zvysok necham 48 hodin v miske. Ty si asi robis srandu, nie? A nie je tam napisany navod na pouzitie. V kazdej chemickej farbe, nie len v tej z obchodu, ale aj pre profesionalne pouzitei je navod, ako na aplikaciu farby, tak aj na vykonanie alergickeho testu, tak zeby v hene nebol? Inak, vdaka baby, aj ked nemam alergiu na farby na vlasy, dozvedela som sa zase nieco nove a urcite si pozriem aj tie linky, co ste sem dali. A dufam, ze sa s alergickou reakciou na farby na vlasy este dlho, dlho nestretnem.

kraaska

prave mi mama vravela ze mi dosiel balicek,prisla mi henna,to si ju musim na hlave nechat 3-12 hodin?vlasy si chcem zafarbit az po sviatkoch,nieze koncim na velku noc na pohotovosti :) ten alergicky test,to zamiesam celu farbu a dam si z nej trosku na kozu a to mi vydrzi 48 hodin v miske?

gloss

takže henné-color táto?
-odkaz odstránený-

- henne color ak si dobre pamatám je vlastne minimum henna+indigo a ešte +nejaké prírodné farbivá je to na krabičke, nemala by obsahovať -amíny nakoľko to nie je chemická farba ale prírodná ale opatrnosti aj pri Henne nie je nikdy dosť takže aj v tomto prípade hlavne ak si alergička ti odporúčam spraviť test ale na 99% si myslím, že to bude OK :)
inak ja som čiernu hennécolor mala miešala som ju pol na pol s hnedou a bolo to naozaj krásne ale ja už mám začínajúce šedinky a na ne mi to nechytalo :( tak preto som prestala hennovať...
- k tomu testu ak máš ešte pupáčiky farbu si na vlasy nedávaj! pokožka sa musí úplne preliečiť inak by si si mohla zaniesť infekciu a to predsa nechceš, že?

- test sa robí za uchom myslím, že som ti to už opisovala :) a ešte aj na predlaktí ale istejšie je to za tým uchom nakoľko farbíš pokožku hlavy ale možeš si to kludne spraviť aj za uchom aj na predlaktí budeš mať väčšiu istotu ale za tým uchom určite ale až po vyliečení týmto ma napadá bola si u kožnej?

- moja mamina používa čistú body hennu nakoľko tá velmi dobre chytá aj na sediny a ešte som jej raz kupila od Hennécolor-bordo a tiež to mala velmi pekné a intenzívne čiže skor červené odtiene preferuje ostatné odtiene len velmi ťažko prekryjú šediny :( ale má to velmi pekné, sedivé jej chytajú na medeno a svoje má gaštanovočervené a každý jej obdivuje, že aký má krásny melír a že kde jej ho robili :D

- ak ti test po vyliečení dopadne dobre tak ti potom poradím alebo kočky tu na Henna vlákne ako sa tá čierna Hennécolor používa aby ti pekne chytla nakoľko používanie henny je trochu iné ako chem.farby :) papa

gloss

ahoj kraaska, už som našla tvoju tému ostanme tu aby sme neboli popletené :)
takže na začiatok akú farbu si si nakoniec objednala napíš presne :)

kraaska

ahojky gloss,uz som si objednala tu farbu,uz mi ju posielaju,dosiel mi mail...v tejto farbe nie su tie amini??a este som chcela ze za uchom mam teraz dake pupaciky malé,kde si mozem este robit ten test?akej farby si tvoja mama farby vlasy,?Dakujem ti-...

gloss

niet zač rada poradím ak viem :) a v podstate cítim s tebou lebo viem aký to je problém :( ak ešte niečo potrebuješ vedieť kludne sa pýtaj, papa :)