Aku farbu pouzit?

Príspevok v téme: Aku farbu pouzit?
kraaska

Ahojte,potrebujem poradit,zafarbila som si vlasy s farbou od palette xxl kozmicka modra,pred vyse mesiacom a mala som nanu alergicku reakciu,cela som sa vyhadzala na hlave,usiach ,na tvari,odvtedy beriem lieky proti alergii,.Uz mi vyrastaju konceky aku farbu si mam kupit aby som sa nevyhadzala?viete poradit?

gloss

odtialto:
-odkaz odstránený-

ak ti možem poradiť tak hennécolor velmi pekne chytajú :)
inak o henne sa vela dozvieš aj tu na tomto fore beží už velmi dlhá diskusia a viem že baby tiež objednávajú od Yvette

alebo ti možem odporučiť ešte tuto stránku:
dlouhevlasy.cz

kraaska

glos nasla som tam ten amín :(( radsej si ju nedam...vies mi napisat stranku odkial si tvoja mama zvykne objednavat tu hennu?

gloss

ahoj, kraaska počkaj 48hodín od nanesenia ak nič tak by to malo byť OK a preštuduj zloženie na obale toho šamponu ako som ti radila, či tam nenajdeš -amíny napr. Fenilendi-amin a iné tie, čo majú túto koncovku nakoľko tieto látky najviac sposobujú alergie :( a ešte niečo test sa nerobí na ruku! ale farbu si nanes zaucho ako je lalok za ním na tú kostičku nechaj zaschnúť a poprípade prelep aby sa ti to neošúchalo a po 48hod. ked si to zmyješ nech ti to niekto pozrie, či ti tam neostal napr. červený flak alebo pluzgieriky ak nič tak je to OK :) kludne s pýtaj ak niečomu nerozumieš alebo si preštuduj túto poradu ja som z nej tiež čerpala :)

diskuse.doktorka.cz

kraaska

ahojte,tak dala som si vcera na ruku trosku s toho farbiaceho samponu a nic sa mi tam nevytvorilo,mam ju pouzit?bojim sa :(

agaven ja

no osahuju farby cpavok a sampon peroxid tak ak farba tak cpavok si alergicka na cpavok ale zase aj peroxid to su hlavne zlozky potom už len henu

gloss

ozaj ešte ma napadlo, že si odvtedy dala na vlasy farbiaci sampon ten v pytlíčku-v zložení sme amíny nenašli a to dopadlo dobre ale ten test si dva dni pred farbením pre istotu spravila a až potom si ten sampon dala...ale aj tak ostala pri henne nakoľko tie sampony sa dosť rýchlo vymývajú...

gloss

ahoj, ak si mala alergickú reakciu tak pravdepodobne je koniec s farbením :( nakoľko to nie je peroxidom ale prídavnými látkami hlavne amínmi vo farbách, čiže ked si prečítaš zloženie farieb, prelivov tak zistíš, že všetky farby obsahujú tieto chem.látky :( viem to preto lebo moja mamina tiež mala hroznú alergickú reakciu cca pred 5.rokmi a odvtedy nemože žiadne farby ani tu spomínanú venitu - robili sme test za uchom aj v predlaktí a po 48hod. mala pluzgiere :( ona si odvtedy farbí vlasy Hennou ktorú kupuje cez net alebo je ešte jedna možnosť farby Sanotint majú v ponuke aj light farby bez toho amínu a bez roznych chemických látok ale sme ju ešte neskúšali tak neviem, čo som o tom čítala niektoré alergičky ju úspešne používajú a niektoré zase nie naozaj si treba urobiť pred každým farbením test a skontrolovať zloženie nakoľko budúca možná alergická reakcia može byť aj životu nebezpečná :( držím palce :)

kraaska

mam jednu farbu,vlastne farbiaci sampon,ktory neobsahuje amoniak ani peroxid,tak idem skusit ten test.Dakujem vám :)