Odtrhnuty kusok z kontaktnej sosovky

Príspevok v téme: Odtrhnuty kusok z kontaktnej sosovky
cocka

Dnes ako som si tak davala dolu sosovky som si vsimla, ze na jednej mam odtrhnuty asi milimetrovy kusok. Nemam pocit, ze by ma to v oku drazdilo. Myslite, ze ju mozem pouzivat nadalej? (konci mi koncom tohto mesiaca). Nemohol mi tam ten kusok ostat v oku? Neviem jak to mam zistit, ci je vobec mozne, ze by tam ostal. Oplachla som si oko sprchou, no ten kusok, ak tam je, by sa zrejme z vody este viac prilepil, tak neviem. K ocnej idem akurat az v utorok, dnes a ani v pondelok neordinuje.

za8icka

presne tak ako hovori winetoo, v ziadnom pripade taku sosovku nepouzivat. Tiez sa mi to raz stalo ze mi malicky kusok sosovky ostal v oku. Treba si oko poriadne vyplachnut vodou. A sosovka sa uy nesmie pouzovat lebo mozes mat nejaky skaredy zapal. Preto si sosovky treba vzdy skontrolovat ked si ich nasazujes a aj ked si ich davas dole a davas ich do roztoku

cocka

Uz sa mi to minimalne raz stalo a dopouzivala som ju, len vtedy som to nevnimala tak, ze co ak mi kusok ostal v oku, tak som si myslela, ze mi nemoze uskodit. Dobre, vdaka, tak si dam teda druhu (esteze mam jednu nahradnu i ked slabsiu, tych par dni to nejak vydrzim). Je mozne, ze mam poskodenu rohovku a ani o tom neviem, ci nejak by ma rezala, ak by bola?

winetoo

Absolutne ju nepouzivaj, preto sa ma sosovka kontrolovat oed vlozenim do oka, aby si ju mohla vyhodit, ked nie je uplna. Mohla by ti skaredo poskodit rohovku. Vies, kolko sosoviek nastrbenych sosoviek som sa ja navyhadzovala? Nosim ich 10 rokov a stava sa, ze sa natrhne... Raz sa mi stalo, ze kusok ostal v oku, vybral mi ho manzel, ale to by si citila, lebo by ta to priserne v oku hryzlo. Takze sosovku do kosa.