Zubné ošetrenie

Príspevok v téme: Zubné ošetrenie
SmileClinic

Koľkí z vás boli spokojní so zubným ošetrením, ktoré ste mali v poslednej dobe? Čo bolo najčastejšou príčinou návštevy zubnej ambulancie? Boli to kazy, bolesť zubov, alebo iný dôvod? Zaujíma nás, prečo najčastejšie navštevujete zubného lekára.
Dajte nám prosím vedieť dôvody, tím smileclinic.sk chce zlepšovať úroveň zubného ošetrenia na Slovensku.
Ďakujeme za Vaše postrehy a reakcie.

kvietok21

Ja som nespokojná s tým, ze je to sukromna klinika na osetrenie cakate tak mesiac, pričom si človek platí 70eur za kaz.... keď človek chce rychle osetrenie za take peniaze tak sa nedočká

viwi

zvyknem navštevovať tak 3x do roka,ale minuly rok na jesen sa mi pokazil náhradka , umele tri zuby a tak ako prvy hned sadol, tak tento je nekonečný príbeh. Technik ho urobil velky, uplne mi zavadzal a ostatne zuby sa vobec nespajali. Co ma dost mrzelo, zubarka mi to neverila. A tak som chodila takmer kazdy tyzden na obrusenie, na skusky , az nakoniec sme to reklamovali, vsak si to platím ja. Druhy bol zase velky, no uz ako tak sadol. aôle este stale musim ist na zabrus, lebo mi tam niečo vadi pri artikulácii aj jedeni. Medzitym , kym sme sa venovali nahradke, mam uz 3kazy. A k tomu, že si platím zdravotnu, je zubar stale drahší. Plati vobec niečo pistovna??

katalinka

štátna by ti mala pri preventívke odstrániť zubný kameň... ak sa to nezmenilo...
dentálna hygiéna je len súkromná, pokiaľ viem tú poisťovňa neprepláca...

joni_

ja uz par rokov chodim len na preventivku a na dentalnu kvoli zubnemu kamenu, inak ziadne ine problemy, chodim sukromnej, som so vsetkym spokojna, odvedena praca, kvalita, pristup.... len ta nehorazna cena, tento rok som zatial nebola, lebo neviem kde na to zobrat, jedno sedenie u dentalnej hygienicky je strasne drahe, aj ked zdravie je dolezite, ale... a o statnej dentalnej hygiene v mojom okoli neviem ze by bola. A je tam vlastne nejaky cenovy rozdiel u statnej a sukromnej? Ze by positovne u statnych zubarov preplacali viac, sa mi nezda...

katalinka

lost nepochopil si ma ....
syn má od narodenia problémy a užíva množstvo liekov, o zuby sa staráme od narodenia.... čiže keď ich ešte nemal... podľa rád lekárov... objavil sa mu v 4 rokoch zubný kaz, ktorý mu štátna odmietla opraviť, pretože ide o mliečne zuby... tak som vyhľadala alternatívu, ktorá ma stála 156 euro ... všetky tvoje body boli splnené... bezbolestné, vysokokvalitné (zatiaľ) skvelá komunikácia pacient- zubár (vzhľadom na vek nemáme postrach zo zubárov :o) ) mňa len vytáča, že načo sú dobré preventívky u detí od 1 roka, keď vám lekár povie, že vlasne mu nález neopraví, nenaučí správnu techniku umývania zubov, neodstráni zubný kaz ani kameň.... ale poisťovňa cvaká... a pýtam sa začo???? Chcete zmeniť zubára??? Fajn a ktorý vás ako zoberie, ak som chcela pomôcť synovi cestovala som 220km, nie každý má takú možnosť!!!!!
na dentálnu hygienu chodíme spolu od 3 rokov 2 krát do roka, o zuby sa staráme vraj dobre...
čo sa týka mňa, ošetrenie zvládam v pohodke, takže nepotrebujem injekciu...na štátnom mi vadí, že mi nikdy neodstránil zubný kameň počas prehliadky, že na všetko čo sa pýtam je odpoveď to je normálne, to vekom... a na súkromnom mi vadí dostupnosť, u nás na okolí je málo kliník, ktoré berú nových (cca 100km sú len 2 ambulancie) si neviem predstaviť čo robiť v bolestiach... či už so sebou, alebo deťmi. Si myslím, že to čo ponúkajú súkromné kliniky by mala byť samozrejmosť a tak si predstavujem že by mali fungovať "štátny".... a nehovorte, že sa to nedá...
vážim si, lekárov- stomatológov, dentálne hygieničky...atď, ktorí sú tu pre pacientov a snažia sa pomôcť...
k dnešnému dňu som za synovu starostlivosť (dentálna hygiéna+ ošetrenia a prehliadky minula cca 500e) podotýkam mám ešte jedno dieťa, a záleží mi na ich zdraví...
a to som chcela byť stručná :))))

lost

katalinka - ano je to nechutny biznis, ale tak mame tu taku dobu, dnes je biznis vsetko, a pravdupovediac, zubar je sikovny to tvoj (nie som zubar ze ho obhajujem, ale viem si predstavit)

pretoze, ak si niekto zanedba zuby - jeho problem, ze na nom niekto bude ryzovat :)
to je ako ked niekt oide na pust bez dostatocnej vody

ale zase, je pravda ze niekto ma velku kazivost zubov, tak ten by mal jednoznacne dostat nejaku formu ulavy.
ten system ze "sprav si preventivku, mas to o rok lacnejsie" je OK, ale... tak ale ta uroven statnych NIE JE dobra..

sam som mal velmi vysoku kazivost, vdaka antibiotikam co do mna ako dieta pchali, a kvalita statnych zubarov bola (doplnte najvhodnejsie slovo)...
nezostavalo mi nic ine ako to pretrpiet, teda az ked som si vsimol ze to nemusim (nevedel som o tom ze mozem ist k sukromnemu - nemal som na to ani)..

Teraz som s nimi spokojny a velmi :)

Ono je to asi aj vyhodnejsie "investovat" do kvality, pretoze ak pride o zuby, implantaty budu velmi drahe, alebo dalsie opravovacky a podobne..

neviem ako z toho kruhu von, ale drzim vsetky palce...

lost

Smile Clinic, mam dobru naladu, tak vam poviem, co by ma nachytalo, ako zakaznika.

1. bezbolestne ostrenie
2. kvalitna praca, zaruka kvality, ze to vydrzi a jednoducho ze to bude "tip top"
3. doktorov pristup > ak ma oboznami, da na vyber, podla toho co bude pre mna dobre, a nie podla toho aby si zarobil co najviac
4. vratme sa k bodu cislo 1. :)

5. len je tiez dobre ak sa da termin vybrat rychlo a flexibilne.. tj. necakat dlho na nieco co nepocka..
6. tiez len doplnok ale mal by naucit pacienta AKO si cistit zuby (ako dieta, 0 z 3 zubarov ma nenaucili, co je zle)

ak sa vam toto podari dosiahnut, verim ze si budete moct uctovat adekvatnu ciastku a budete mat vela klientov :)

proste zuby mam len jedny (uz), a tak musia mat EXTREMNE dobru starostlivost..

bohuzial patrim k tym blbom, co s ito uvedomili az ked bolo "za 5 dvanast"

Čo bolo najčastejšou príčinou návštevy zubnej ambulancie?
- zubny kaz, bolest, az pokial som si neuvedomil (az tento rok) ze musim to riesit raz a navzdy, a tak som ich navstivil dobrovolne..
a dovod preco budem navstevovat je - prevencia.. (to je aj profi cistenie)

mimochodom, velmi sa mi paci tento napad vasej stranky, konecne to niekto urobil (ja som nemal cas naozaj)...

este by tam bodlo:
-hodnotenia pacientov (striktne zamedzit podvody v hodnoteniach)
-moze byt ak komenty pacientov, ako sa im pacilo a tak dalej

proste, aby ked niekoho zaboli zub, alebo chce kvalitu, ale nevie kde ju hladat, aby napisal do googla klucove slovo (neviem ake) a nasiel vasu stranku a tam sa lahko dozvedel o dobrom zubarovi..

lebo u mna bol problem sa rozhodnut

pretoze stranku moze mat zubar urobenu krasne, ale to je lahke, to ake ma ruky zistim az v tom kresle :)

potrebuju propagaciu aby ich nasli :)

treba ludi ucit o tomto... pretoze:
1. oni to zanedbaju a potom poistovne na nich doplacaju, tj. JA!
2. nie je najprijemnejsie ak niekto rozprava a citim co jedol pred tyzdnom

na druhu stranu, ludia - pacienti by si mali uvedomit ze za zuby sa plati :)
resp. nech taki zostanu u statnych, lacnych, apson bude volne miesto v tych co vedia co robia :D

good luck ;)

katalinka

ak mám byť konkrétna...
syn (6)chodí k "štátnej", nakoľko nie som spokojná s poskytovaním služieb navštevuje súkromnú ambulanciu. Cena je pre nás strašná... ale výsledok nám zatiaľ stojí za to.
Prekáža mi priveľa vecí a môj príspevok by bol nemiestne dlhý...
rozdiel v poskytovaní a v kvalite služieb určite je, ale úprimne... nestretla som sa s nikým, pri kom by som mala pocit, že to nie je len biznis.... a to, či už v štátnej alebo súkromnej amulancii...