Divne stavy pri zaspavani

Príspevok v téme: Divne stavy pri zaspavani
veverqua

Ahojte. Uz par tyzdnov mam taky cudny problem pri zaspavani. Ked uz pomaly upadam do spanku, odrazu sa strhnem v nevysvetlitelnom strachu, ze nemozem dychat a musim sa az posadit a predychat to. Je to nieco ako panicky atak, ale stava sa mi to len v posteli, obycajne sa to parkrat opakuje, kym konecne zaspim. Potom cez noc uz sa nebudim a spim dobre. Momentalne prezivam stresove obdobie a pred spankom sa mi v podvedomi prehana mnozstvo myslienok, co by asi bol mozny dovod tohto vsetkeho. Ma alebo mal niekto z vas niekedy podobny problem? Na internete som o tom vela nenasla. Dakujem.

Jakub1122

Ahojte. Mam tiez takyto podobny problem. Ked si lahnem a uz pomalicky zaspavam tak potom zacnem mat cudny pocit na hrudi. Potom akoby som zacal ODPADAVAT v spanku alebo mozog spal a telo vnimalo. Pocit akoby som zomieral alebo neviem co. V tej chvili so sebou musim potriast aby som sa prebral. Niekedy to trva aj celu noc a zaspim az rano

Jake-91

Caute, ja to mam uz asi tak 3-4 roky ale posledny rok je to intenzivnejsie, niekedy aj viackrat za den. A ten pocit je priam az hrozostrasny - zaspavam trebars aj teraz na gauci ale v tom najlepsom komforte ked uz mam zaspat, si odrazu uvedomim realitu a musim sa jej drzat az dokym sa uplne nepreberem, (vacsinou musim sebou prave trhnut alebo myknut aby som sa co najrychlejsie 'vratil'), aj ked som vlastne cely cas hore. Nechcem si predstavit co by sa stalo, keby som sa nesnazil to ovladnut v momente ked si uvedomim realitu a zacnem sa trhat. Ja mam skor zly pocit z toho, pocit smrti alebo neviem, inej dimenzie, preto je to take 'creepy'. Asi preto s tym spajaju tu astralnu projekciu a neviem co. Niekde tu niekto pisal, ze mysel sa nechtiac dostava do nejakeho alfa stavu, co je nejaky polospanok a treba pocitat od 100 do 0.

CF

Ahojte, presne toto sa stáva aj mne, že pred spankom mavam posledne tyzdne taky zvlastny pocit, tlak na hrudi, stiahnute krcne svaly, pocit točenia hlavy a ked nad tym moc rozmyslam tsk to prerastie až do triašky...vzdy len rozmyslam nad tym či to nemoze byt niaka vaznejsia choroba alebo nieco take...

Lulu2011

apnoe, alebo stres, vyber, si, davam si minamlnu davku Frontinu pred spanim a lepsie spim, bez tých lapani po dychu

nestastnicaa

tento opis mam prave teraz aj ja posledne dva mesiace... neviem co to je .. hrozne to je ach.. co to moze byt?

jaro3333

Raz po nočnej, ked som vstal poobede sa mi stala s ktorej mam stale strach, uplne v pokoji pri varení odrazu na mna prišla unava musel som si sadnut a predýchať, lenže to nešlo, začalo mi hrozne busit srdce, musel som si lahnut, myslel som si ze dostanem infarkt alebo čo, mal som pocit ako keby by šlo rozdrapiť hrudnik, cely mi brnel, tak som šiel na pohotovosť a doktor mi povedal že to može byť z unavy tak mi dal xanax...od tedy ten pocit ako mi bucha srdce mam dost casto...asi o mesiac nato som bol na pohotovosti zas, lebo som citil ze uz to na mna ide aj ked to nebolo take hrozne ako pred tym, spravili mi EKG, ktore bolo v poriadku, dali mi magnezium do zily, doktor mi dal neurol co si mam davat pred spanim a dake tabletky + magnezium...teraz sa mi aj stava ze niekedy ked lezim v posteli a zaspavam, stale citim ako mi bije srdce a vadí mi to, niekedy sa mi stane, ze mi zacne cele telo akoby trbnut, brniet mam pocit ako keby som uz odpadaval tak sa musim posadit a predychat to.....tieto veci sa deju len par mesiacov od vtedy ako som sa prestahoval ....

henyy

neviem ci si este citas prispevky kedze si pisala pred 2 rokmy...
ja som mala ten isty problem..trvalo to niekolko mesiacov vyvrcholilo to panickym attacom cez den... dufam sa ti to nestalo lebo je to veeelmi neprijemne :(
no a odvtedy chvalabohu spim dobre... takze je to psychicke
pekny den prajem

isssuda

to nie je nic vazne, teda myslim si ze je to to iste co sa mne stavalo lebo to uplne sedi ten opis..a mam overene ze je to zo stresu...chodim na vs a cely zimny semester hlavne posledne tyzdne ked toho bolo najviac sa mi to stavalo kazdu noc pred spanim, zaspavam, som v polospanku a zrazu sa preberiem ze boze moj ja som zabudla dychat:)...potom cez vianoce a dlhsie prazdniny ked bol pokoj od skoly nic, vsetko ok..tyzden pred letnym semestrom to zase prislo..a mam potvrdene od doktora ze to je len stres a nic vazne..uz sa mi to nestava..u tychto veci je to tak ze akonahle sa nimi zatazujete zhorsuju sa..ked si poviete ze je to ok, nic vazne sa nedeje, pomaly na to prestanete mysliet a riesit to a zrazu sa to vytrati..staci si uvedomit ze dychanie je reflex a ze vase telo vas takto nemoze sklamat a zrazu vypovedat sluzbu:)