Už roky mám problémy s pleťou

Príspevok v téme: Už roky mám problémy s pleťou
allias123

Dobrý deň,
mám 22 rokov a približne od 15 rokov mám problémy s pleťou. Je mastná na čele a brade a tvoria sa mi vyrážky aj čierne bodky nielen v mastnej zóne, ale ja na lícach a po bokoch tváre. Za tie roky som vyskúšala už nespočetné množstvo prípravkov na pleť a akné, no každý mal len krátkodobý, prípadne vôbec žiadny účinok. Skúšala som už i rôzne bylinky a čaje, ale výsledok sa nedostavil. Nepoužívam make- up ani hormonálnu antikoncepciu. Momentálne som rezignovala na všetky výrobky, používam len antibakteriálne mydlo a vodu, pleť sa síce nezlepšuje, ale aspoň mám pocit, že je čistá. Prosím vás, mohol by mi niekto, kto podobný problém už prekonal, poradiť niečo, čo skutočne zaberie? Ďakujem veľmi pekne, cením si vašu ochotu

wiwien

lenkaaa..hej to som chcela spomenuť, že nemusíš užívať tie lieky, no ja užívam....pre istotu:)no a viem, že to nemám z toho, lebo hak som užívala už aj predtým..neviem ako nevravím,ale mne to pomohlo, tak ja len odporučujem ..

lenkaaaaaaaa

pocas uzivania roaccutane nieje podmienka ze musis brat HAK ak sa zaviazes ze neotehotnies. lebo ako bolo spominane ze nesmies otehotniet pocas uzivania. ale ak budes zodpovedna a chranit sa pred tehotenstvom tak je to v poriadku. nieje podmienka ze musis uzivat HAK
wiwien: ako vies ze tu peknu tvaricku nemas z HAK ale z roaccutane? :)

a este alias: skusala si vysetrenie u endokrinologa, imunologa alebo u gastro.? lebo to su ze vraj najcastejsie priciny akne - alergia, hormony a traviace tazkosti

wiwien

allias....ahojko..tak ja mám 23 a takisto problémy s pleťou som mala od 15tich rokov...bolo to fakt strašné čím som si prešla...presne všetky krémiky a podobné veci od kožného som vyskúšala fakt asi všetky, fakt všetky čo tam ma...ale potom som sa naštvala a dala som si roaccutane, aj ked mi kožný povedal, že to je len na fakt akutne prípady a na vredy.ale nakoniec mi ho dal.a používam ho už 6 mesiacov a mám pleť ako bábatko a žiadne vedlajšie učinky čo tam píšu nemám .zo začiatku som mala len suché pery a to je už dávno preč.ja dufam, že sa mi po jeho užívaní akné nevráti(ale kožný vravel,že to nie su časté prípady) a ak ano, tak ho začnem brať znova.radšej brať tabletky, ako akne. to už fakt nechcem zažiť. a ešte jedna vec, do týchto tabletiek musíš brať hormonálnu antikoncepciu,lebo nemožeš počas užívania a nejakú dobu po tom otehotnieť. neviem ako si na tom s tváričkou, ale ja by som odporučala toto...tak držím palce :))

lenkaaaaaaaa

ja mam taky isty problem. tiez mam 22 rokov onedlho... a akne mam aj na ramenach, chrbte a dekolte. ale myslim ze v mensej miere ako kedysi. neviem ci to je vekom alebo cim. no ja pozorujem dlhodobo ze plet sa mi ustalila hlavne potom co sa stravujem zdravo uz niekolko rokov. a aj pravidelne pitie zeleneho caju mi pomaha. a od kedy pouzivam kozmetiku natura house tak nemam taku mastnu plet. ale pory mam upchate asi vsetky.. neviem si s tym dat rady ani ja