Beriem HAK

Príspevok v téme: Beriem HAK
jamaicaaaa

Ahojte. poradte mi prosim. Beriem hak o 22:00 ale vcera som si ju zabudla dat. mam si to dat teraz? a potom vecer o 22:00 normalne tu dnesnu?? prosim normalne odpovede... viem teraz si poviete nech si to precitam ale ja nevem kde mam ten papier uz a nechce sa mi ju teraz hladat :D radsej sa opytam... jaj a este jedna otazocka: mozem mat potom nechraneny sex? ci radsej ne? a ked som pred tym mala co ja viem asi tyzden nechraneny sex to neva ze?? prosim odpisteeee

agama

jamaica , ak si v predpošlých siedmych dňoch nemala sex, tak sa neplaš...bez sexu sa fakt nedá otehotnieť...

hlavne sa chráň ešte 7 dní a bude to ok... to sa občas stane... aj mne sa raz stalo, že som si zabudla dať tabletku...

jamaicaaaa

no ja mam v tom jasno ze sa bez sexu otehotniet neda, len sa trosku bojim... este som nikdy nezabudla dat si tabletku

jamaicaaaa

ale tam to je ze ked som mala v predoslych siedmych dnoch nechraneny sex tak vtedy je tam to riziko, ale ja v predoslych 7 dnoch som nemala sex...

jamaicaaaa

mno sex som mala naposledy v ten den ked som uzila poslednu tabletku cize v sobotu vecer este pred uzitim som mala sex.. potom som si dala tu poslednu tabletku a odvtedy som nemala sex, a v tuto nedelu som si dala 1. tabletku.... tiez je tam to riziko??

agama

jamaicaaaaaa: takže takto... predpokladám, že to neužívaš prvý krát, tak už by si čo to mohla mať zistené, ako postupovať v prípade vynechania tabletky. čo sa týka príbalového letáka, je k "dostaniu" na internete, tiež si mohla skúsisť trošku "zagoogliť" a bolo by to bez zbytočných otázok ...

no ale K VECI TEDA: ak si zabudla užiť druhú tabletku a mala si niekedy v predošlých siedmych dňoch styk, je riziko otehotnenia...
mala si si tú tabletku dať hneď, ak si si ju nedala, tak to tak urob a normálne ďalej pokračuj, čiže si daj aj tú dnešnú o 22:00...
a potrebné je sa od dnes ešte 7 dní chrániť iným spôsobom - najideálnejšie kondómom...