ekzem

Príspevok v téme: ekzem
ekzem

asi pred mesiacom sa mi na zapasti vyhodil ekzem, ale bol to len maly fliacik, take suche miesto supinkove, neprikladala som tomu velku vahu..postupom caso sa vsak zvacsilo a a az teraz zacina miznut, medzi casom bolo cervene, teraz to skoro nevidno, ale po teel sa mi zacali objavovat dalsie take suche miesta, tu to uplne malilinke fliacky ale su, na bruchu, na boku, par aj na nohach, dve ci tri na prsiach...neviem co mam robit. natieram si to elcomom co je hormonalna mast, ale nejak to nepomaha, na koznom mi nepovedali dokopy nic, iba ze to prejde samo...neveim uz co mam robit, hoci to je na miestach kde to nevidlo, ale ja sa citim kvoli tomu hrozne zle... :(

kosica

jajkafr,natieram teraz LA ROCHE-POSAY NUTRITIC nič iné a zatiaľ super po 2-dňovej kríze sa to začalo zlepšovať,nesvrbí trochu začerveňané bez šupín.Nechcem to zatiaľ prechváliť,ale cítim nádej!

jajkafr

kosica
aký krém si natieraš teraz? nemôže ísť o alergickú reakciu na ňho? Aj na kortikoid môžeš mať alergiu viem to z vlastnej skúsenosti preto sa pýtam... po kortikoide by sa mal ekzém zlepšiť a nie zhoršovať... skús zabehnúť k lekárke...
no a čo sa týka toho, že je to na tvári to poznám a viem ako sa cítiš... ja som sa vo štvrtok vysypala zasa celá :( v nedeľu som sa zbavila ekzému vďaka miešanej mastičke od lekárky a vo štvrtok sa mi vyhodil ekzém zas :( znova mám obsypané celé ruky aj nohy :(

luckaaaaaaaa

dnes som bola u doktorky znova, poslala maku koznej, tak som zvedava, co mi povie:( hadam to svrbenie prezijem:(

ekzem

no ahojte, dlhsie som tu nezavitala, ako pozeram nie som sama co ma taky problem...tych fliacikov mi pribuda a stale neviem z coho...naposledy mi pribudli po oslave, kedy som pila aj alkohol, a cez den som mala len zeleninku a syry, takze toto som hned vylucila tak uvidime ci sa zlepsi...tie moje fliaciky ani nevyzaruju ako taky rpavy ekzem..proste nie su cervene, nesvrbia ani nic, vyzeraju ako keby to bola uz len ta dohra...take suche miesta....no neviem dufam ze to bolo z toho ejdla a ze to cim skor zmizne..

kosica

jajkafr, už 3.deň nenatieram kort.,ale koža sa zapaľuje svrbí,zhoršuje sa to, veď prirodzene,ale mám už ten nový krém a natrela som večer,ráno.Musím byť trpezlivá, len keby to nebolo na tvári.

livuška

...MôžE TO BYť REAKCIA NA JEDLO - moja dcérka mala niečo podobné. Kožná nám "vyhodila" sladkosti, sirupy, sladené vody, džemy, ... a dokonca zakázalo v jeden deň kombinovať viac druhov ovocia alebo zeleniny. To znamená, že mohla iba jablká. alebo iba hrušky, iba melón a nič viac iné. Vraj je to reakcia kombinácii zložiek potravy :o( no a natierali sme poctivo s aa help, a skutočne do 10 dní sme boli ok. Stalo sa nám to už 2x za dva roky - na konci zimy. držím palce a fakt odporúčam tieto krémy.

livuška

pozri si na -odkaz odstránený- kozmetiku aa help. &Nájdeš v sekcii ODBORNá STAROSLIVOSť.Krémy sú skutočne veľmi vhodné pri ekzémoch, či už atopických, alebo pri rôznych negatívnych reakciach pokožky.

jajkafr

luckaaa
ja som mala od kožnej miešanú mastičku a tá mi veľmi pomohla za asi 5 dní sa mi ekzém stratil samozrejme nejedla som jahody ani plesnivý syr a tiež som vylúčila všetko o čom som si myslela že mi ekzém zhoršuje :) áno ekzém môže byť reakcia na prací prášok alebo aj aviváž mamka mi vravela, že keď som bola malá mohla prať iba v jednom prášku lebo z iného som mala ekzém na celom tele

luckaaaaaaaa

jajkafr:

ekzem, ci alergia, ci co to vlastne mam, je pre mne uplna novinka.. nikdy predtym som to nemala:( chcela som ist dnes k doktorke,ale nestihla som..pojdem vo stvrtok znova. ale vecer som si to natrela nejakou mastickou (dala mi ju doktorka, je miesana v lekarni, no neviem akos a vola) mala som to lepsie.. nemala som to zapalene, ukludnilo sa to, len ma to svrbi stale.. vecer to budem mat znova zapalene... vo stvrtok tam pojdem,vecer si tonrnstriem, aby poriadne videla ake to mam. zatial nepouzivam proti tomu nic.. lieky nemam. tie mydla musim nejake skusit. mam na to excipial a tu mast.

ja som rozmyslala.. nemoze to byt nahodou aj alergicka reakcia na prasok??