ekzem

Príspevok v téme: ekzem
ekzem

asi pred mesiacom sa mi na zapasti vyhodil ekzem, ale bol to len maly fliacik, take suche miesto supinkove, neprikladala som tomu velku vahu..postupom caso sa vsak zvacsilo a a az teraz zacina miznut, medzi casom bolo cervene, teraz to skoro nevidno, ale po teel sa mi zacali objavovat dalsie take suche miesta, tu to uplne malilinke fliacky ale su, na bruchu, na boku, par aj na nohach, dve ci tri na prsiach...neviem co mam robit. natieram si to elcomom co je hormonalna mast, ale nejak to nepomaha, na koznom mi nepovedali dokopy nic, iba ze to prejde samo...neveim uz co mam robit, hoci to je na miestach kde to nevidlo, ale ja sa citim kvoli tomu hrozne zle... :(

luckaaaaaaaa

jajkafr:
bose, to ti naozaj nezavidim:( normalne som rada, ze to mam take, ake mam, lebo ked citam, ake to mas ty, nieje mi vsetko jedno:( dufam, ze sa mi to nerozsiri...

a k tej alergii, niesom si na 100% ista, ci to je z toho. len doktorka mi to tak povedala... byvam na dedine, mame vlastny vodovod... fak neviem co tam sypu... :(

OndrejKo

Prepáčte že Vám tu vstupujem do debaty,venujem sa problematike čistenia vody a mám svoje skúsenosti, viaceré uvádzate že máte alergiu na chlór, svetová novinka v tomto smere je filter priamo v sprvhovej hlavici, podrobne to nájdete na primoloco.sk.Je to naozaj novinka na trhu len v tomto roku, ale skúsenosti sú vinikajúce. Ak Vám to niečo hovorí filtračné médium je KDF.Môj názor je:najprv čistá voda a potom iné, mastičky a pod.
Skoré uzdravenie

jajkafr

Dievčatá vy robíte vedu z fliačikov, z ktorých najväčší má veľkosť 3 cm... ja mám vysypané celé ruky od prstov po ramená a celé stehna vrátane zadku, všetko to strašne svrbí a keď to rozškriabem tak to štípe... ekzém som mala najprv len na chrbte rúk a na tvári po kréme, na to mi dala lekárka masť kortikoidovú (hormonálnu) po cca 2 týždňoch poctivého natierania to prešlo, ale asi týždeň na to sa mi objavil ekzém na rukách znova... pravdepodobne po jedle sa mi objavil ekzém na stehnách a o pár dní na to aj na rukách... natierala som to tou masťou nezabralo to, teraz mi predpísala lekárka inú robenú masť, ktorá má protizápalovú a premasťujúcu zložku... na rukách sa mi to zdá mierne lepšie, ale nohy sú stále rovnaké... s ekzémom na chrbte rúk sa trápim už asi 4 roky a nemôžem sa ho zbaviť, pretože mám alergiu na chlad a latex a tieto veci sa z môjho prostredia nedajú odstrániť, navyše mám alergiu pravdepodobne aj na chlór čím sa mi všetko ešte zhoršilo mojim príchodom na internát kde máme strašne chlórovanú vodu... kortikoidmi sa nechcem veľmi dávkovať pretože hoci to je v masti má to tiež svoje nežiadúce účinky... jedine čo vám poradím je, aby ste sa pokúsili nájsť látku, jedlo, krém... ktorý vám spôsobuje ťažkosti, v najhoršom štádiu použili hormonálne mastičky a hlavne premasťovali pokožku, najlepšie nejakým hypoalergénnym krémom... ja mám odskúšanú modrú indulonu to je asi jediný krém na ruky, po ktorom nereagujem alergicky, na tvár používam krém na suchú citlivú pokožku La Roche Posay ... treba skúšať, experimentovať a nájsť to čo vadí vašej pokožke prípadne navštívte alergologičku nech vám spraví odbery na špecifické IgE, aby sa zistila alergia na potraviny, alebo niekedy sa môže ekzém zhoršovať aj po kontakte s inhalačnými alergénmi (prach, peľ, perie...), kamoške sa napr. zhoršuje ekzém keď je rozčúlená alebo v strese... držím palčeky, aby ste svoj problém čím skôr vyriešili

luckaaaaa

po Velkej noci pojdem znova ku doktorke a uvidim co s tym:( hadam nam to cim skor prejde... ale prestavam dufat, ked to mam uz skoro 2 mesiace a nic sa nezmenilo, len mi fliaciky pribudli:(

ekzem

lucka presne, mna to tiez svrbelo ale len na ruke jeden fliacik, a to tiez az ked som si ho sama posuchala...no neviem vazne co s tym budeme robit :(

luckaaaaaaa

ahoj. mne sa vyhodilo to iste... cervene,supinate miesta... este ma aj svrbia.. mam to uz nieco vyse mesiaca a stale mi to nejde dole.. bola som aj u doktorky, ta mi povedala, ze to amm alergiu na vodu (chlor), dala mi nejaku masticku a excipial na premastenie. 2 tyzdne si to natieram, a mam to este horsie... najvacsi flak ma priemer skoro 3cm:( mam to len na bruchu... zatial... neviem co s tym:(

ekzem

nie nie, nerobila mi ziadne vysetrenia, ani mi nic nedala, natierala som sa len mastou elcom. co je hormonalna masticka a moze sa s nou natierat len nejake 4 dni tusim, rodicia su v podstate lekari tak mi ju doniesli domov, tak po tej masti to bolo trosku lepsie, ale akonahle som ju prestala pouzivat taks a to zhorsilo...dnes som bola u druhej doktorky a tiez mi nepomohla, povedala mi to iste co ta prva...tak neviem ci sa "dohodli" na mne alebo co...ale tak neviem...no skusim to s tym ejdlom, ako prve vysadim asi tie syry, lebo tie jem vo velkom mnozstve a uvidim ze co to robit, a tak prejdem postupne potraviny, dufam ze sa to vyriesi...ked bude teplejsie mozno aj slniecko tomu pomoze...no som zvedava. dakujem krasne za reakcie inak :)

jajkafr

denzl
ja mám našťastie skúsenosť s veľmi milou kožnou, ktorá si robí robotu tak ako má navyše je veľmi ľudská a vysvetlí pacientovi úplne všetko dopodrobna :)

Denzl

jajkafr:)
tak to mas pravdu.
Ale ja mam s tym skusenost s takou snad totalitnou koznou,ktora funguje do teraz.Ma snad dvesto rokov a zrejme nepozna nic nove a ani sa nic nove nenaucila o novych chorobach.