Moje vytuzene tehotenstvo-moje prve otazky

Príspevok v téme: Moje vytuzene tehotenstvo-moje prve otazky
daduskaaaaaa

ahojte babenky konecne po pol rocku sa nam podarilo splodit babatko:)som velmi stastna a je to asi najkrajsia vec na svete cakat a mat babatko.No a vlastne by som sa chcela opytat comu sa mam vyvarovat co nepapat.Viem ze nie vyprazane ,ani jedla z vnutornosti,hlavne nepit alkohol...fajcit nefajcim.Som momentalne v 6 tyzdni-podla toho som som si ratala ja.U dokrorky som bola vcera prvy krat a este mi nic nepocitala len zobrala krv a dnes mi oznamila ze som na 100 percent tehotna.Strasne lubim brindzove halusky:Dmozem ich papat?:Dja vobec neviem co take mam jest.Ohladom toho mi nic nepovedala akurat ze si mam na seba davat pozor a za 2 tyzdne mam prist.No mne sa to zda neskoro...nemala by som ist uz na buduci tyzden?a sono mi mozu kedy spravit?kamaratka mala mimomaternicove tehotenstvo a strasne sa bojim aby som ho nemala aj ja.Kedy sa to da zistit?no zatial otazok staci:)ale mam ich este vela.Dakujem za vsetky prispevky

usiko

smii,

podla lekarov ak sa plod prestane vyvijat, tak nejde o chybu tvoju , ze cvicis, ale je to chybna bunka, tvoja alebo partnerovaa kopec inych veci, ako pady a podobne.....

ale na tvojom mieste nby som sa aj tak sledovala a pri najmensom podozreni by som prestala na chvilu cvicit....

smiii

Kocky a ako je to s pohybom? Mam velmi rada turistiku, 2x do tyzdna chodim na brusne tance... najhorsie je, ze neviem, ci som tehotna, na babetku vsak pracujeme. Bojim sa preto, lebo som uz raz potratila (v 6. tyzdni, plod sa nevyvíjal). Neviem, ci sa mam pohybu a tanca vzdat dopredu, kedze prvych par tyzdnov sa zvycajne o tehotenstve ani nevie...

daduskaaaaaa

tak teda dobruuuu chut :):)uz mam konecne aj knizku juchuuuu.Jaj no moja doktorka nema veru take vymozenosty :( ja som sa musela objednat na sono do nemocnice.Ona tam nema dokopy nic.My svadbu planujeme ale len taku malicku ze to bude skorej len ako posedenie.Ja tiez niesom na svadbu veru ale asi ju mat budeme.Najviac sa bojim kostola mne v nom byva zle tak ja do kostola ani nechodim a ked si predstavim ze tam budem este aj stredobod pozornosti ...ach jaj

usiko

daduskaaaa,

no, moj lekar ma ultrazvuk takze pri kazdej navsteve -raz mesacne - mi spravi ultrazvuk, pomeria babatko, porozprava co kde je, pomeria tie veci na zaklade ktorych zistuju ci moze mat Downov syndrom a opyta sa ci chcem foto...potom pocka kym sa male obrati tak ze dobre vidno a spravi foto...stoji ma to 1,70 Eur, no ale ne fajne?

Nie sme manzelia a ani teraz neplanujeme. Sme spolu skoro 4 roky, 3 spolu zijeme a ja nie som ten svadbovy typ, a uz vobec sa nechcem vydavat tehotna. Ked uz tak ked bude male starsie a ideal by bol s dvoma svedkami a dost, ale na toto musi moj drahy este dospiet....on ma este stale predstavu o svadbe so 60 ludmi, co je podla mna prezitok /baby, prosim neutocit, je to moj nazor/ ....mame rozrobeny byt, ja nebudem pracovat koncom tehu a prvy rok po porode, a kedze rodicia by nam to saskarenie svadbove nezacvakali, lebo nemaju, tak ja si viem predstavit peniazky utratit aj lepsie....

Takze tak, o svadbe sme sa nebavili,teda bavili ale nic s urcitostou, takze njblizsie dva roky nie....

...inak prestalo mi byt zle a mam chut na kopec veci, co som mesiace nejedla, lebo mi od nich napinalo zaludok, takze hura do jedla.....

ahoj123

ahoj daduska....blahozelam :) ...tak ako ti pisali,treba jest castejsie,po mensich davkach,tehotnej zene sa dost spomaluje travenie,tak aby si nemala tazkosti....ja tiez cakam babatko,som v 12 tyzdni,a asi tri tyzdne ma trapili problemy so zaludkom,tak mi to lekar povysvetloval.....hlavne vela cerstvej zeleniny a ovocia,ja to velmi nemam rada,ale kvoli malemu sa vzdy donutim to jest...a aj to ze radsej lahsie jedla na zaludok,teda nie mastne a vyprazane,to kvoli tomu traveniu,aby ti potom nebyvalo zle...ale nie kazdej mamicke byva zle,to je uz individualne....proste papaj tak ako doteraz,nic netreba prehanat,ale tak ako som ti pisala skus...a aj vela treba pit...mne sono robil minuly tyzden a uz som videla babatko,kyvalo ruckami,kopkalo,krasny pohlad,tak sa tes :) a kludne sa spytaj lekara ci ti nevytlaci fotku...niekde robia aj dvd....a papaj kyselinu listovu,kupis v lekarni,v tabletkach,pre tehotne....ja tiez beriem aj tie vitaminy,calibrum a tiez mi niekto vravel ze je to iba tahac penazia ko pisala usiko,ale aspon nejake vitaminy sa iste dostanu malemu,tak ich jem...prajem vela stastia :) a este jedno:hlavne bud kludna,spokojna,a oddychuj....

daduskaaaaaa

dakujem babenky.No vyskusam aj ten syrokreem to som veru este nemala uvidime co to bude za chut :) no teeda aj foto ti spravil? paraada a to si ho musela poziadat ci sam od seba? no o tom som pocula ze vela krvy :( juj ale tak co uz nastastie mi nebyva zle ked mi ju beru a haadam to aj tak ostane.Tak si teda pekne dovolenkujes:) a uz si vydata?ja este nie ale s priatelom sme sa uz teraz bavili o svadbe...ale najskor to oznamime rodicom a potom sa porozpravame aj o svadbe.Zijeme spolu uz 2 roky a pozname sa 7 rokov,tak uz teraz by sa aj svadba hodila:)

uliankaaa

no podla mna by si si mohla dat aj tie bryndzove halusky, len ti poradim ze pre svoju spokojnost a aby si nemala pochybnosti ci tam su alebo niesu bakterie tak si do nich namiesto tej bryndze daj syrokrem, je to super takmer na nerozoznanie od tych pravych bryndzovych...aj ja som tehotna a zboznujem halusky, tak ich papkam s tym syrokremom mnam.

aluska1

to s tou bryndzou-to uz neplati..pretoze teraz sa v obchodoch predava pasterizovana bryndza...cize tepelne spracovana....v tej nic nie je..to nie je ako ked si ju kupite niekde na salasi alebo od niekoho kto robi cerstvu

bezne sa predavaju pasterizovane-pretoze je to bezpecne a hlavne to dlhsie vydrzi

najmama

Baby a poculi ste uz o tom, ze niektore tehotne normalne ziju? Jedia, spia, sexuju, chodia do prace a tak? Ak ste zdrave, tak sa vam nic nestne ani z vyprazaneho, ani z bryndze ani z mierneho sportu, dokonca cvicenie pre tehotne ulahcuje porod. Zdrava vyziva, dostatok ovocia a zeleniny je hadam dostatocne zname uz aj detom v materskej skole. Babenky, len nic neprehanat a vsetko dobre dopadne. Prehananie v hocicom je to najskodlivejsie, ci uz v tehotenstve, alebo normalnom zivote. Prajem vela zdravicka vasim detickam, a hlavne im prajem stastne mamy, nie ustrachane uzkostlive hysterky. Najvacsim statim pre dieta je stastna mama.

kraaska

ja som jedla vsetko naco som dostala chut,brala vitaminy a mam krasneho,zdraveho chlapceka,a dala som si aj bryndzove halusky :DD