Brigáda - dokladanie tovaru

Príspevok v téme: Brigáda - dokladanie tovaru
sťž

ahoj! mam 16 r., som študentka a brigadujem v tescu pri pokladni, celkom ma to baví, ale podla zmluvy musim odpracovat 20 hodin tyzdenne co ma popri studiu vyčerpava. Tie 3 mesiace+ prazdniny uz neako zvladnem, ale buduci skolsky rok mi pribudne mnozstvo tazkych maturitnych predmet a kedze vzdelanie je pre mna number one, tak prácu budem musiet nechat.

No ale ja neake tie peniažky potrebujem, nemusi to byt tolko co zarobim teraz (t.j. 250€ mesacne) ale aspon tretina z toho, kedze mama ma minimalny plat a je rozvedena, nemam ziadne vreckove a tiez z niecoho zit musim.

Tak by som sa chcela spýtať či nemáte niekto skussenosti s vykladaním tovaru, koľko ste zarobili, koľko ste museli odpracovať hodin a či ste robili cez agenturu alebo priamo pre konkretný supermarket/hypermarket

Ďakujem za reakcie :)

ewelin28

ano baby mate pravdu, niektori zakaznici su riadne sprosti..myslia si ze oni su pani a my sme ich sluzky....ale ja som si na to uz za ten jeden rok zvykla..a beriem to tak, ze jednym uchom dnu a druhym von...a ked po mne kricia...zvysim hlas aj ja a potom sa pakuju :)

Deee

za8icka je to presne o ludoch...ja som robila s uponahlanymi v tescu, ty si ich mala hladnych...a ked som neskor robila s oddychnutymi turistami co mali usmev na tvari a pohodicku to sa neda porovnat...

za8icka

Deee s tymi zakaznikmi ta uplne rozumiem. Ja som este pocas strednej brigadovala ako casnicka v jednej ka kaviarni v Hyper Tescu a ako dakujem pekne. Navonok sa ludia snazili vyzerat aki su strasne doleziti ale to ich skutocne spravanie...ako tam bol zvyk ze si objednas pri pokladni a my to donesieme. Aky krik ti narobili ze co je to za uroven aby sa chodilo k pokladni objednavat. Ze od coho potom tam sme ked neobsluhujeme....

Ludia dokazu najviac znechutit pracu nech je akakolvek. Tiez som pracovala na jednej infolinke...ako to bolo...ludia si myslia ze ked ich mas na telefone mozu si k tebe dovolit co chcu a ze ty si vlastne nic. A podla toho sa aj k tebe spravaju...

Takze kazda brigada moze byt najhorsia pokial ti ju zneprijemnuju ludia

Deee

ahojte kocky, pre mna najhorsia lebo som studovala na vyske a tato praca ma psychicky ubijala, ale nielen to, hoci mam 24 (vtedy 20) vyzeram ako 17 rocna naivna studentka a tak si to na mne nespokojni zakaznici ventilovali jedna radost, stale nespokojni, uhundrani a viete ako to je ked chyba ean...treba cakat a uz sa napocuvate...hned prvy den mi v tescu zabudli ukazat nalepene bezpecnostne pasky na alhohole a ked presla zakaznicka pipajuc pomedzi stlpiky uz to bolo...vratila sa ku mne a zacala kricat na cele tesco, ze aku hanbu som jej urobila, ze som chudera neschopna a preco tam robim ked ani to jedno neviem...ze taku hanbu jakziv nezazila a co si teraz ludia pomyslia a ine hlasky...vsetci sa samozrejme pozerali...musela prist ochranka, aby ju zobrali von aka bola hlucna, pritom som sa slusne ospravedlnila...vtedy som sa skoro rozrevala...neviem ako to je teraz, ale to tricko som si nosila kazdy den do prace a osobne veci zamykala v skrinke pre zakaznikov, na wc som chodila tiez na zakaznicke...a plat som mala 34 Sk na hodinu, vtedy to nebolo ani jedno €uro...
skutocne som nerobila za pasom takze iste to tam bude horsie-nemozem porovnavat, ale z toho co som si ja vyskusala bolo tesco pre mna velmi narocne, dalsie leto som predavala suveniry - tak to bola rozpravka, cely den na vzduchu, rozpravkovy plat, sefka sekera, ale vedela ocenit a tak sa stavalo, ze zaplatila aj viac ako musela...
vyskusala som aj chyznu v rakusku na konci sezony 1 tyzden brigada...makacka od svitu do mrku, radiatory aj lustre sme cistili zubnymi kefkami (to vazne), ale ten plat...kludne by ste za to na kolienkach s tou kefkou dlazku umyvali...a jednanie prisne, ale ludske...a hlavne vdaka za robotu, ktoru pre nich robite...

sťž

ewelin28: no ja robím v Pezinku, ked robim 80h mesačne vtedy to vychadza okolo 250€,
plat mam 3 eura a niečo na hodinu.
a prestavky nam tiez neplatia.

Dee: mna by tiez zaujimalo, preco najhorsia?
Mne osobne sa to celkom pači, si v kontakte s ludmi a nie je to taka fyzicka zaťaž ako keby som mala robiť napr. čašníčku a byt stale na nohach, to by som po škole už nezvladala :)

ewelin28

sťž...ja robim v KK..a ty??...asi niekde na zapade slovenska..ked mas 250 eur mesacne co?..ja amvam maximalne 170....a prestavky..no musim ich mat..ked robim 5 hodin a viac....do 4,5 hodiny mi prestavku nedavaju....u vas to je ako???

Deee?? preco najhorsia brigada???....ja som uz pracovala aj v roznych fabrikach.a to tesco je uplne super oproti dakej robote za pasom..to mi ver :)

Deee

ja som takisto brigadovala v kase v tescu (inak najhorsia brigada v celom mojom brigadnickom zivote) a robila som kedy a kolko som chcela, mohli sme si vybrat z rozpisu, ktoru sluzbu vezmeme, mali rozpis na tyzden dopredu, kde bol cas (v hodinach) kedy a kolko brigadnikov potrebuju a tak sme sa zapisali, kto kedy, ale ziadne take tyzdenne tolko...kto chcel zarobil viac, kto nechcel/nemohol menej

tekvicka_

ak si na dohodu o brigádnickej práci študenta čo zrejme si tak môžes odpracovať v priemere max 20 hod týždenne. ja si myslím, že určite sa dohodneš aj na menej otázne je či sa to im oplatí a budú chcieť, ale tych 20 hod je max nie min

sťž

ewelin28: vies co, ked som podpisovala zmluvu tak mi vraveli ze 20H je minimum čo treba odrobiť. Ked som v dotazniku uviedla 15h, oni mi odpovedali - nie, 20!
Ale dnes som sa bavila po ceste domov s jednou kolegynou a ona vravela, ze niekedy robi len 8h tyzdenne proste ako chce. Tak teraz som z toho sprostá. Neviem ako to je. Teraz sa menili podmienky a ona mala este sraru zmluvu, ja uz podla novych podmienok. No budem sa musiet spýtať.

Inak mam este na teba otazku, v ktorom meste robis a ako je to u teba s prestavkami, musis si ju vziat aj na silu? Aj ked ju ty sama nechces?
Thx!