Skúsenosti s novým antidepresívným liekom Valdoxan

Príspevok v téme: Skúsenosti s novým antidepresívným liekom Valdoxan
danis

Chcel by som sa opýtať či má niekto skúsenosťi s novým liekom AD Valdoxan 25 mg liečivo agomelatín ? Ja som v klinickej štúdii od 3.2010 trpím uzkostnou depresiou podobné gener. uzkosta porucha ,zo začiatku liečby som pociťoval mierné nežiadúce učinky ako hnačky , uzkosť ,mravčenie prstov ,nechuť do jedla tieto nežiadúce učinky vimizli po 12.dňoch , potom mi bolo lepšie s kombináciou Rivotrilu podoný liek je (Diazepam) 2x 0,5mg po týždni sa môj stav zhoršil ! uzkosti sa mi vrátili nechuť do jedla a prevláda depresívná nálada ktorú som pred tým liekom nemal ,neklud,dlhé vyspávanie tento liek je zameraný aj na spánkovú pravidelnosť niekedy som sa budil zo zlými snami a atakmi.Rivotril (klnozepam) som musel zvíšiť kvôli týmto stavom , neviem či súto ešte stále vedlajšie učinky tohoto lieku valdoxan a neviem či mám Valdoxan uživáť dalej keď sa mi zhoršil stav a či je správný liek pre moje chorenie pred tým som bral AD 14 mesiacov Coaxil ,(tianeptinum) liek lahšej formy depresie s minimálnými vedl.učinkami. Volal som môjmu psych. medzi sviatkami a povedal že mám liek brať dalej 1x na večer ,keď má niekto dlhšie skúsenosťi s týmto liekom Valdoxan tak napíšte.

Lulu2011

zvazujem o zmene ad, je pravda, ze Valdoxan zvysuje pecenove testy? je tu niekto, kto ho aktualne berie? dakujem

cher

Ahoj Cica, u mňa sa zvýšilo sexuálne libido, ale pri iných liekoch, kde bol nonadrenalín, už nesponínam aké to boli, lebo mala som skôr po čase veľké úzkosti. Ale prvykrát som sa cítila že nejakú sexualitu mám, lebo tiež berem antidepres. presne 10 rokov. Ale môj lekár je strašný, lebo mi po 3 rokoch neúčinkovali lieky, v decembri 2013 som mu to vravela, že už pred 3 rokmi si nevšimol, že prešlo 3 roky, a bola som mrzutá, nervózna, a aj teraz sa to stalo, že prešlo 3 roky a nemenil, aj keď som ho na to upozornila, zase mi dal lieky ktor´é stratili účinosť, a 2 mesiace som bola v pi*i, január, február 2014. Nedokázala som vyliezť z postele, a keď mu to konečne hovorím že nedokážem nič robiť, dal mi iné, s dopamínom, Cymbalta 60mg, lebo 30mg neprepláca poisťovňa a necítila som depresie, ale zasa som mala pri vyčerpaní strašné úzkosti, pod krkom ma dusilo, lebo dopamín prekrýva únavu, funguje ako silná káva. Tie lieky, JE ZDRAVÉ BRAŤ PˇAR MESIACOV, NECHÁPEM, PREČO ICH BEREM 10 ROKOV! A CICA, NEBOJ SA LIEKOV, TREBA VŠAK, STÁLE MENIŤ LEKÁRA, KTORÝ JE ZA TO, ABY SA PO ČASE pacient od nich oslobodil. Lebo ako drogy, aj antidepresíva OHLUPUJÚ, ALE POD DOHĽADOM LEKÁRA, keď sa mi zlepší stav, idem meniť lekára. V Amerike je to lepšie, lebo psychiater robí aj terapie, 2 v 1, u nás, je jeden na lieky a druhý na terapie. A je to podľa poriadna hlúposť, lebo lekár ktorý vie čo berieš, a hovoríš ako to účinkuje, dokáže ti poskytnúť aj dostatočnú oporu a primeranú terapiu. Je veľa prípadov, kde aj schyzofrenici, a s bipolárnou poruchou, dokážu dostať svoju chorobu pod kontrolu aj bez liekov, vďaka strave, lebo napr. lítium je aj v jedle, čo berú s bipolaritou. čítala som ako veľa ľudí sa pokúša pod dohľadom prestať s liekmi, ale ide to len postupne, lebo veľmi ovplyvnia tvoju pohodu, aj vnímanie kríz, nepohodu. Treba sa samozrejme sa vyhýbať extremite stresu ktorý nás do toho dodstal, veľké pochopenie, správny priatelia, partner, rodina ktorá ťa neodhovára ale podporuje. Veľa robí čítanie o pozitivizme, šťastí, strave, smerovaniu v živote, lebo je to všetko rýchlou dobou, a vyčerpaním. Každý psychický človek, zdravý človek, keď pracuje v strese, chaose, nevhodnou pracovnom kolektíve, sa buď vezme a nájde si inú robotu, alebo, začne brať antidepresíva.

jakubo007

Ahoj, jak rychle vam zacal pusobit Valdoxan 25?
Ja beru 3 tydny a zatim mi prijde, ze to je spis horsi :-(
Diky

cica

Ahoj , brala som predtým seroxat asi tri roky, najprv mi bolo super, a potom ani ten nezaberal.. najhoršie,že si nedám povedať, a občas si dám nejakú drogu, a potom sa mi v hlave všetko pokazí nanovo, ale už som povedala dosť. Liečim sa na depresiu už desať rokov, ale v poslednej dobe má trápi viac veľká uzkosť. Pred dvoma mesiacmi som sa cítila dobre a chcela som vymeniť lieky, kvoli tomu, že som nemal a nič zo sexu. Brala som Arketis a bola som utlmená v tejto oblasti. Tak mi doktor predpísal Valdoxan. Najprv som bola ok,ale o nejaké tri týždne sa mi vrátili depky aj uzkosť, a musela som si zvýšiť dávku na 50 mg Valdoxan večer,beriem ho takto asi týžden,ale žiadne zlepšenie, stále uzkosť a spím tak pať hodín ,niekedy aj menej. Síce sex je dobrý,ale inak mi je zle. Ktovie, či sa mi zlepší stav,alebo nie, keby to človek dopredu vedel a nepchal zbytočne do seba , čo nepomôže,ale radšej by si dal iný liek. Mama ma vždy kritizuje, že čo to vobec jem, že mám všetky tie tabletky zahodiť,ale ja sa bojím.

cher777

Čítala som že keď neriem Citalopram Teva a predpíšu mi Valdoxan, ma sa brať súčasne s tým, že Citalopram sa zníži o polovicu a berie 8 dní súčasne s Valdoxanom.

No mne takto nebol predpísaný.
Valdoxan som brala 10 dní, večer pred spaním a ráno som sa po 8 dni cítila horšie a horšie a na 10 deň som znovu začala brať Citalopram Teva.

Neviem však či teraz nebudem mať nejaké vedľajšie účinky s Valdoxanu.

Som človek ktorý má obavy už so všetkých prschotropných látok, lebo tak dokážu pomiešať psychiku, že ani nevie či mám veriť psychiatrom, momentaálne sa radšej na to ani nesústredím, uvidím. Ale chcela by som sa poradiť s nejakým paciento. Prosím odpíšte.

onnnn

RNG - hej ty a tvoja zena hej hej rozpravky starej materi ja som za lubovnik vyhodil uz asi 100 e a mozno aj viac a viem ako mi to zaberalo do 8 hodin nijak :)

koniec sveta

may, to mas uzasne manzelstvo, ak musis manzelovi tajit uzivanie liekov. Ked si vyriesis zivot, tak aj depka ta prejde. Ved naco ti je chlap, ked musis byt kvoli nemu na liekoch?

may

Ahoj. Aj ja beriem valdoxan spolu s oxazepanom už 5týždeň a mám pocit, že mám hlavu jasnejšiu. Predtým som na tom už bola vážne zle. Myslím že nadobro sa zbaviť tejto depresie,to je beh na dlhé trate. Hlavne ak je už dlhodobá. Ja to pred manželom tajím,lebo v jeho očiach bi som sa odpísala ako chorá na rozum. Nepochopí, kto nezažije. Ale keď nemáš človeka komu sa môžeš zveriť je to omnoho ťažšie. Takže ak pri Vás niekto stojí,vážte si to.

may

Ahoj. Aj ja beriem valdoxan spolu s oxazepanom už 5týždeň a mám pocit, že mám hlavu jasnejšiu. Predtým som na tom už bola vážne zle. Myslím že nadobro sa zbaviť tejto depresie,to je beh na dlhé trate. Hlavne ak je už dlhodobá. Ja to pred manželom tajím,lebo v jeho očiach bi som sa odpísala ako chorá na rozum. Nepochopí, kto nezažije. Ale keď nemáš človeka komu sa môžeš zveriť je to omnoho ťažšie. Takže ak pri Vás niekto stojí,vážte si to.