ako ovplyvní psychológ pocity človeka?

Príspevok v téme: ako ovplyvní psychológ pocity človeka?
drobeeec

ahojte, už nejaký čas trpím depresiami, všetko začalo poruchou príjmu potravy, ktorej som sa nikdy úplne nezbavila až sa k tomu pridali pocity panickej poruchy, teda mávam strach ísť medzi ludí, cítim sa nesvoja a už dlho sa stránim spoločnosti...keď musím niekam, tak myslím len na to kedy budem už doma, nemám v sebe žiadny elán, veci robím s nechuťou, do ničho sa mi nechce, z veľa vecí mám strach... po polroku tohto trápenia som sa rozhodla že to musím riešiť...ale keď ja mám pocit, že mi nemá ako pomôcť, všetko je v mojej hlave a uvedomujem si, že je to zlé...prosím o nejaké názory...ako zmení psychológ pocity človeka? čo robiť? :-(

ivana45

drobec, vidim to viac na psychiatra. Ale ani psychologom nic nepokazis, moze ta tam nasmerovat. Pomoze ti pozriet sa inak na seba samu, chod tam.

drobeeec

keď mne je zle už len z toho že tam "musím" ísť ... keď ja si myslím, že viem že čo je na mojom pohľade nesprávne, ale neviem s tými pocitmi keď prídu bojovať... mám obavy aj z liekov, že bez nich budem potom na tom ešte horšie...no každopádne idem do toho, lebo takto to ďalej nejde...ďakujem za reakciu

jajka001_

pomôže ti zorientovať sa vo svojich pocitoch, ich príčinách, v tvojich problémoch, môžete spolu nájsť riešenia
on tie pocity nezmení, ale pomôže ti ich pochopiť, práca je na tebe. môže ti ukázať, čo na tvojom pohľade na svet nie je správne.