Pricina zvysenia TSH

rcsj

Nanula, nemaj strach, poruchy psychickeho vyvoja plodu (kretenizmus) sa vyskytuju iba pri neliecenej a klinicky vyznamnej znizenej funkcii stitnej zlazy (hypotyreoze), chod k endokrinologovi a neboj sa, 10. tyzden urcite nie je neskoro.

rcsj

Pokial su v normale hodnoty hormonov stitnej zlazy a je velmi malicko zvysene iba TSH, nerob paniku. Endokrinolog ta upokoji, ak to s nim preberies.

jajkafr

loveles
hodnoty 4,02 sú tuším ešte v norme, každý labák môže mať iné referenčné hodnoty... ak si si ešte nevybrala endokrinologičku pre dospelých tak je čas spraviť tak, a prebrať to s ňou...

Nanula

Ahojte, som v 10. tyzdni tehotenstva a prve krvne testy ukazali zvysenu hodnotu TSH - 5,8. Na nete som sa docitala, ze to moze mat dopad na babatko a mohlo by to akoncit az demenciou alebo psychosomatickymi poruchami. Vedel by mi niekto vysvetlit, ci po zacati uzivania potrebnych hormonov az teraz sa to da upravit aby bolo babatko zdrave?

loveless

dobrý deň, mám 25 rokov a odišla som od detskej endokrinologičky. Počas celej liečby od roku 2002 mi vždy hovorila, že mám výsledky dobré..vedela som len že mám zväčšenú žlazu..a teraz keď som odchádzala mi povedala aby som si dávala pozor na tie protilátky a brala lieky a chodila na kontroly, lebo ak by som chcela otehotnieť, mohla by som mať poškodené dieťa..v karte som si našla diagnózu struma haschimote..výsledok posledného odberu S-TSH bol 4,02..tak teraz neviem či sú to vysoké alebo nízke hodnoty a čo mám robiť ak začínam uvažovať o bábätku..za odpoveď a rady ďakujem.

hagen

a predy tym si ake mala??... zatial to maš stale v medziach normy,možno pre to ti nechal povodnu davku. ty sama by si nemala meniť davku... ale ja osobne si myslim,že do jula by ti to malo vydržať. pokial však by si sa začala citiť zle,tak tak by si mala isť k dr...hlavn zrychleny pulz, chudnutie napriek dobrej až zvyšenej cuti do jedla a podobne... a neboj isto to bude dobre.osobne si myslim,že ti zniži davku:D

maria15

pulz zvyknem mať do 70,len keď sa rozruším tak viacej.potenie tak normálne..tak sama si nemôžem znížiť dávku.veď ten lekár videl,že mám hladinu 0,49 a som mu aj spomínala,že mi zvykne občas búšiť srdce.a tlak mám väčšinou okolo 110-120/70-80..čo mi inak hrozí niečo vážne pri takej hladine?

hagen

no mala by si to povedať svojmu lekarovi to už začinaju priznaky hypertyreozy... neviem ja osobne by som pri takychto hladinach TSH a priznakov ten euthyrox znižila alebo uplne vysadila... A bušenie srrdca,potenie,zrychleny pulz??..maaš aj take priznaky?