mam si urcit priority: priatel alebo skola?:((

Príspevok v téme: mam si urcit priority: priatel alebo skola?:((
Mell13

Ahojte...tento rok maturujem ...a teda aj posielam prihlasky na VS. jedna z nich je aj farmaceuticka fakulta na univerzite komenskeho v Ba.Vraj je to narocna skola- na tom aby som sa tam dostala makam a robim preto vseko, ALE.....na druhej strane mam priatela, po ktorom som strasne dlho tuzila a nakoniec sa nam to podarilo byt spolu a je nam ozaj krasne. Nakolko sme teraz spoluziaci na strednej, sme spolu kazdy den aj cez vikendy, lenze tym padom ze skolsky rok skonci a zazijeme spolu este nejake prazdniny pride kruta realita a to vysky....dava si skoly do uplne inych miest ako je Blava.....neviem co mam robit..som zufala..ja uz si bez neho zivot predstavit neviem a nehcem..viem ze je mozne ze to dovtedy nevydrzi...ale...bojim sa ze to zlyha len kvoli dialke....na jednej strasne je tu skola, ktora by ma bavila a mala by som do buducnosti pekny odrazovy mostik, ale na ukor toho ze pridem o osobu ktoru tak neskutocne lubim??ako ste podobne situacie riesili vy???

janinka895

z vlastnej skusenosti, priatela som spoznala v stvrtok rocniku na strednej, teraz ja studujem v KE, on v BA...totizto ide o skoly, ktore su len v tychto miestach, nebolo mozne najst kompromis. Teraz sme tretiaci na vyske a sme spolu stale, hoci chodi domov raz za dva mesiace. Ak sa skutocne lubite, laska prekona vsetko... my sme si uz zvykli,...

ivana45

Mell, jednoznacne a bez vahania by som sla na skolu.
Vysledok bude na cely zivot, vzdelanie ti nikto nevezme. Vasa laska sa moze zmenit zvnuta, moze vam vstupit do zvitota niekto druhý, obom. Vzdialenost vam moze posluzit ako indikator pevnosti vztahu. Tvoje deti (aj manzel, ak to nebude ziarlivy zakomplexoany clovek) budu viac hrde na mamu s VS vzdelanim nez bez neho.
Uc sa na prijimacky, drzim palce a kvoli ziademu muzovi sa vzdelania nevzdavaj.

Lill

Mell, keby som si mala vybrat ja, tak by som si vybrala priatela. Ja neviem, pre mna je proste laska dolezitejsia ako vzdelanie. Aj vzdelanie je dolezite, ale ziadna, akokolvek vychytena skola ti nezaruci, ze po jej skonceni budes mat pracu, to zavisi len a len od teba :)

za8icka

Swistica ale my sa tu nebavime teraz o tom co ukazuju statistiky ale o konkretnom pripade. Novych ludi by spoznali na skole aj keby chodili na rovnaku vysoku skolu...

pokial im to ma vydrzat tak im to vydrzi. Zalezi od nich a nie od nejakych statistik.

santhia

na margo swistice - farmacia je aj v KE ;) a nie je pravda ze va BA je vsetko ostatne..pozri si lepsie ponukane fakulty a obory :)

ja si myslim ze ked budete studovat vramci slovenska, tak nie je co riesit, ved vidats a budete cez vikendy, ked bude dobry rozvrh vazne castejsie. keby soms a ale mala rozhodovat ja osobne, tak si ale urcite vyberiem studium, pretoze aj ked si to teraz clovek nemusi pripustit, nic nie je vecne, a vztah nemusi vydrzat, a potom sa budes cely zivot bit do hlavy, preco si nesla studovat ked si mohla. dalej ked nie ste spolu dlho, tak si myslim ze je to jasne...mozno keby ste spolu boli 3-4 roky tak vtedy by som mzono aj ja rozmyslala ze kovli frajerovi ostanem.... mimochodom, moja kamoska ma vztah 5 rokov, ona studuje v prahe, on v kosiciach, vida sa vazne raz za uhorsky a rok a stale sa miluju, nikdy sa nepodviedli, a su stastni :)

Mell13

baby moc vam dakujem za kazdy jeden nazor:) z kazdeho som si nieco svoje zobrala..:) a verim ze ak to vydrzat ma, tak to vydrzi.:):)

mavalina

Ako uz bolo povedane, ak sa obaja moc lubite a ste si sudeni, ostanete spolu nech sa deje cokolvek! Ale ak nie, lebo to nikdy nevies a obetujes kvoli nemu skolu, budes to lutovat! Ak sa ti raz nahodou rozpadne vztah, ostane ti vzdelanie, dobra praca a najdes si ineho- i ked to teraz isto nechces pocut. Ale ak nechas skolu a moze stat nieco ze vztah padne, nebudes mat ani jeho, ani vzdelanie...Mysli racionalne, nie emotivne, vyplati sa to! Drzim palce!

Karina

Mell - ja sama odchadzam za par mesiacov do Brna na vysoku, takze sa viem ciastocne vcitit do tvojej situacie. Sice nemam ziadneho priatela, ktoreho by som "bezhranicne" lubila, rozumiem ti.

Nikto ma nepresvedci o tom, ze v sucasnosti je vztah dolezitejsi ako studium. Sama vidim kazdy den, ako sa mladi najprv lubia a po tyzdni je laske koniec (v horsom pripade po mesiaci, roku ci dvoch). Hovori sa mladost-pochabost. Viem, ze svojho priatela milujes, ale na druhej strane on nie je tvoja priorita a najblizsich par rokov by nou ani byt nemal. Budujes si svoj vlastny zivot, svoju buducnost. Sama vravis, ze farmaciu studovat chces, ze ju chces studovat v Bratislave. Myslim si, ze nie je nad cim rozmyslat. Navyse - vztahy na dialku funguju a fungovat budu, zalezi na konkretnych osobach a na tom, co medzi nimi je a ci je to dostatocne silne. Moji rodicia vydrzali dlhe roky popri studiu v inych statoch a su dodnes spolu a zalubeni... Narozdiel od mnohych im vekovo rovnym, ktori su uz davno po rozvodoch,..:) Neboj sa nic, hlavne musis studovat...

SWISTICA1

MEL A ZABICKA, JE V TOM VELKY ROZDIEL, PRETOZE FARMACIA JE IBA V BA TAKZE ONA MOZE IST IBA DO BA. ALE POKIAL JA VIEM, TAK MYSLIM ZE VSETKY OSTATNE ODBORY SU V BA, TAKZE POKIAL NECHCE BYT PILOT, TAK VSETKO OSTATNE SA DA STUDOVAT V BA.

OKREM TOHO STATISTICKY ZOBRATE, PARY KTORE ZACALI SPOLU CHODIT NA STREDNEJ A IDU AJ NA VS, TO DO MANZELSTVA NEDOTIAHNU A ROZIDU SA KED SPOZNAJU NOVYCH LUDI. NEVIEM PRECO JE TO TAK, ALE KED SI POZRIETE AJ SVOJE OKOLIE ZISTITE ZE JE TO PRAVDA.