Citron vs. menzes

katka...

Karina ja som napisala osobnu skusenost. Nerobila som to raz ani dvakrat, aby to bola nahoda. Nevravim, ze sa menzes uplne zastavi, len trochu zoslabne. A tiez som napisala, ze to nemusi fungovat u kazdej.
Mna ani nezaujima nazor odbornika. Jasne, ze lekari si budu presadzovat lieky a nie "babske" recepty. Ale ja si osobne myslim, ze ovocie, zeleninina, popripade nejake bylinky mozu pomoct viac ako chemia.

Karina

Katka vies..:) To je taky argument... Mam bolesti hlavy, zjedla som jablko ---> bolesti prestali. Na taketo "rady starych bab" neverim, pokial to nie je poriadne odskusane a odovodnene. Je mozne, ze su v citronoch nejake latky, ktore teoreticky menstruaciu ovplyvnuju - ale potom sa tie latky musia nachadzat aj v inom citrusovom ovoci ci dokonca ovoci vseobecne. Neviem si ani predstavit, akym sposobom by to mohlo to krvacanie ovplyvnovat - predsa vajicko v maternici uz mas, sliznica sa uz odlupuje, cize ten proces je prvym dnom menstruacie zapocaty. To, ci zjes citron alebo zemiak na toto konkretne krvacanie jednoducho dopad mat nemoze.

Ale ktovie, ja sa do toho poriadne nevyznam. :) Takze ak sa tu vyjadri nejaky zasvatenejsi clovek, tak sa priklonim k jeho nazoru.

lDenzl

Babský recept: citrón
Ak sa nechcete napchávať hormonálnymi pilulkami alebo z akýchkoľvek príčin ich nemôžete užívať, môžete sa pokúsiť oddialiť menštruáciu „babskými“ receptmi.
AKO SA TO ROBÍ: Niekoľko dní pred očakávanou menštruáciou si každé ráno vytlačte jeden citrón do vody a vypite. Robte to aj počas dovolenky. Je možné, že sa vám podarí menštruáciu oddialiť.
POZOR: Berte s rezervou. Nefunguje u každej!
lesk.cas.sk

katka...

Ale ma. Ja to mam odskusane. Mavala som velmi silnu menstruaciu. Pred nejakym casom som zacala pocas menzesu pit caj s citronom a menzes bol slabsi a asi o 1, 2 dni kratsi. Raz som bola na dovolenke a dostala som to, jedla som citron pocas najsilnejsich dni a naozaj bolo to len take slabulinke krvacanie. Ale nemusi to ucinkovat na kazdeho. Je to moja skusenost a u mna to funguje.