mám alebo nemam zlčníkové kamene?!

Príspevok v téme: mám alebo nemam zlčníkové kamene?!
sharon691

Dobrý den!Dva roky som vedená v gastro ambulancii ako pacientka, boli zistené žlčníkové kamene.Mala som 2x žlčníkový záchvat.Beriem lieky Pangrol(tráviace enzými/ a Isochol/podporu vylučovania žlče/,operácii sa zatiaľ vyhýbam...Na ultrazvuku som bola 3x.Asi pred 2 mesiacmi som bola znova, môj ošetrujuci lekár mi povedal,že mám prisť na lačno.Jeho pokyny som dodrzala,avšak na ultrazvuku "nič"nevidel,lebo žlčník bol taký maličky,že nevedel identifikovat,či tie kamene tam sú,alebo nie,tvrdil,ze som musela pred vyšetrením jesť/ale skutočne som rano nič nejedla a to uz bolo takmer 10 hodín/,pankreas mám v poriadku.Poslal ma na ultrazvuk na poliklinku kde bývam,tam mi povedali to isté,ze žlčník je malý a kamene tam "nevidno",pankreas je úplne v poriadku a operácia nie je potrebna.
Nechcem byť naivná a myslieť si,že kamene sa zázračne rozpustili,ale chcela by som vedieť,prečo je ten zlčník maličký a ak je skutočne malý,možu v ňom byť tie kamene čo som pôvodne mala?Neviem teraz na čom som,či brať lieky dalej...lekár ma objednal opäť na ultrazvuk o 3 mesiace..Môže prichádzať do úvahy tá alternatíva,že od Isocholu mi žlč prudi viac zo žlčníka a tým padom je vždy vyprazdnený a tým padom je stiahnutý?bola by som rada,ak by ste sa niekto k tomuto problemu vyjadrili..dakujem a prajem pekný aj ked dnes trochu chladný den!