Chcem schudnúť a tentokrát zdravo a bez jojo efektu

Príspevok v téme: Chcem schudnúť a tentokrát zdravo a bez jojo efektu
jessulik

ahojte.
no ja som sa tiež rozhodla začať chudnúť.včera som si naplánovala začať s 90-dňovkou ale rozmyslela som si to.vlani som s ňou schudla 15 kíl a ani som to neťahala do konca.lenže všetko sa mi vrátilo.uvažovala som aj nad tým,že vyskúšam zdravú výživu a pohyb.takže za pokus to stojí.tolko dievčat potvrdzuje že sa takto dá schudnúť-dúfam že to pôjde aj mne.vyskúšala som už vela druhou diét aj vela sprostých reklám ale asi teraz zvolím túto ťažšiu a dlhšiu cestu.len tá pevná vôla-ach tá keby bola silnejšia:) nevadí.za pokus to stojí.

ak by mal niekt nejaké dobré rady pre mňa tak s radosťou uvítam a keby sa niekto chcel ku mne pridať to by bolo ešte lepšie.

skončime s diétami a začnime sa trochu starať aj o svoje zdravie.prosím pomôžte mi aby som sa dostala na správnu cestu.
moja výška je 164 cm a momentálna váha je 78 kg.potrebujem toho vela schudnúť a nepôjde to za mesiac ja viem ale pevne verím že sa počas tejto zmeny naučím šport brať ako súčasť svojho života a nie len na obdobie keď znižujem váhu.ak sa najde niekto kto tiež chce zmeniť svoj životný štýl a spraviť takto ničo pre seba tak sa prosím ozvite.
------------------------
Správna výživa, životospráva www.zdravie.sk

jessulik

martin
nemusíš mi hovoriť že ho nemám jesť:) alebo si chcel práve to napísať?čo sa týka mäsa:viem že nemala by som jesť vyprážané ale skôr naprírodno.s tučným nebude problém vynechať lebo tučné mäso neznášam.ani kožu neziem.iba chudé.

zuzic

jessulik ja uz ranajkovavam ale najhorsie bolo s nimi zacat...mala som pocit ze nemozem do seba nic dat rano jednoducho otrasne ale bola som prinutena a pomaly som si zvykla...teraz da sa povedat ze ak jem tak rano asi najplnohodnotnejsie lebo rozospata ani neviem co a kolko vlastne zjem:D

jessulik

mata22
ja viem že máš pravdu len tá teória sa nejak ťažko prenáša do praxe.hlavne to pravidelné stravovanie v malých dávkach a pitie takého množstva vody.

jessulik

no ahojte všetci.
čo sa týka stravovania ani by som nemohla povedať že to ide lahko.vôbec som nevedela cez výkend dodržať 5x jedenie.nejak mi to časovo nevyšlo.na tie najdôležitejšie raňajky som si bohužial nenašla čas.od zajtra to bude hádam lahšie.
vám to ide?nemáte s tým problém?
ale teraz je už fakt na čase schudnúť.dnes som sadila v záhrade a ledva som sa vedela zohnúť.treba znížiť váhu alebo si najať brigádnika:)

ana_bella

Pridavam sa. Chudnutie je prakticky cely moj zivot, problemov s jedlom som si uzila az az. Od 13 rokov eating disorders ( ppp). Najskor som sa vyhladovala, potom zacalo to horise, bulimia. A este stale je to tu, ano ani po 3 rokoch nie som schopna prestat a jest normalne, pozerat sa na jedlo ako inny ludia. Vsetko sa to zhorsilo ked som prisla do US. nejde o to, ze by som jedla fastfood jedlo, skor o to ze ked som sama doma, naviac v cuzdzom dome, pride to na mna. A to sa musi skoncit. Zachvilu idem domov, a chcem prist s mojou povodnou postavou. Na slovensku je pre mna lahke chudnut, kedze ma nikto nekontroluje, doma mam posilku a korculujem kazdy den, ale tu.. s uplne inym jedlom a obmedzenymi moznostam pohybu..som pribrala..vela:( takze od dneska zacinam. novy start a uz nezlyham , nemozem.. its now or never. takze moj plan na dnes: R- coffee+ granola bar
O- ceasar salad
V- fruits
hodina posilovania+ beh 5 miles.

mata22

ja myslim že na zdrave chudnutie je dobre papat všetko ale menej ako sme zvyknuty.Ja som bola napr.schopna zjest aj celu velku čokoladu a samozrejme bolo to aj vidiet časom.Teraz papam všetko ale asi 1/3 z toho množstva čo pred tym.Pri chudnuti sa musi jest!!! Nezabudat.Vynaložit nejaky pohyb na viac ,ked len napr.rychlu chodzu.A vela vela vela pit aspon 3 litre čistej vody.A s kilami treba ist dolu pomaly!!! Rychle chudnutie je nezdrave a jojo efekt zaručeny.Ak chceme byt štihli cely život ,treba zmenit radikalne stravovacie navyky a zvyšit pohyb.A to navždy!!!Akonahle držite dietu alebo nejete vobec telo uklada aj to malo čo potom spapate.A toto asi nechcete.