Cukrovka 1.typu

Príspevok v téme: Cukrovka 1.typu
janka496

Dobrý deň!Neviem, či bude moja otázka celkom presná,ale bola by som veľmi rada keby sa niekto aspoň trošku pokúsil pomocť mi.Ide vlastne o mojho priateľa, ktorý ma cukrovku 1.typu už dva roky.Veľmi ťažko sa s tým vyrovnával.Dalo by sa povedat ze prezival tri obdobia,počas prvého sa s tým vyrovnával,počas druhého si vobec nepichal inzulín a dostal sa do nemocnice.Teraz prežíva tretie obdobie,dáva si lieky,no neustále sa kontroluje,či nieje bledý,či sa mu netrasú ruky,či mu moc nebije srdce,dokonca minie okolo 50 prúžkov na meranie glykémie v priebehu jedného týždňa.Snažím sa ako viem,beriem mu prúžky,ubezpečujem ho, že všetko je v poriadku,no nič nepomáha.A čím viac si merá hodnotu cukru v krvi,tým je vyššia.Neviem,čím to je,no ako sám vraví,už len čaká,kedy niekde odpadne,ale nie z dovodu nízkeho cukru,ale zo stresov,ktoré prežíva.Je to problém,ktorý sa zdá možno zanedbateľný,ale verte mi,stresy,ktoré prežíva ovplyvňujú jeho zdravotný stav čoraz viac a ja sa čoraz viac oňho bojím. :( PROSIM POMOZTE MI, PROSIM!

hybe

nic si z toho nerob,ja som mal vcera 27mmol,pichol som si 14j rychleho a upravilo sa to do normi,zivot je o tom vediet sa neustale prisposobovat novym nepredvidanym situaciam...
mne osobne pomoze to ,ze vzdy dva mesiace pred odberom hemoglobinoveho vysetrenia si kupim biochrom a uzivam ho...a HbA1c mam vzdy krasne (okolo 6%)oproti tomu ked ten biochrom neuzivam (okolo 8%)...je ho proste asi potreba pre nase tela.

kamari

ja picham naraz a tiež to niekedy boli, ale zatiaľ to nie je také zlé...
Chcem sa ešte opýtať, čo môže mať za následok zvýšenie glyk. hemog. - glykémie počas 3 mesiacov boli ako predtým, dietu som neporušila, iba som viac športovala (dovolenka, leto...). Možno som mala častejšie slabšie hypo, ale merané hodnoty boli vcelku ok.
Mohol to sposobit režim na dovolenke, že aby som predišla hypu na pláži a aby som nemusela nosiť jedlo, tak som sa nárazovo viac najedla, aby som vydržala napr od 13:00 do 19:30.
Hodnoty sa mi zdvihli z doterajších 5,9 - 6,2 na 7,7!!!
......štve ma to........

hybe

chcem sa opytat,ako si pichate inzulin perom...ci to pichnete NARAZ RYCHLO,alebo POMALY a ak narazite na nerv tak zmenite miesto vpichu....ja to picham naraz,ale v poslednom case sa trafam casto do nervu a to je potom priserne bolestive,tak pomaly sa ucim pichat pomaly....

janka496

sabrina:
Viesco aj on mal Actrapid ale teraz mu dali namiesto toho Novorapid a Levemir. To som nevedela, ze v tom by mohol byt problem.Viesco on tu pumpu nechce,a okrem toho doktorka mi povedala,ze pri jeho rezime,to znamena,ze si obcas lieky vobec neda, by mohli byt velmi zle nasledky,keby si dal tu pumpu. :( Tak ja uz potom neviem.A nieze by bol len moc roztraseny v poslednej dobe, ale ani mu nechuti jest.A preto si potom ani lieky nedava,neviem cim to je :(

doremilas

mne na vyrovnanie sa z cukrovkov pomohol vlastny zaujem a studium roznych knich alternativnej mediciny,tiez som bol dva mesiace v lubochni,ale po navrate to slo vsetko po starom,jedine vlastny zaujem robit to,co clovek sam citi moze cloveku pomoct sa vylizat z problemov,ak sa spolahne na inych,tak ako vieme casto to konci rezanim koncatin atp,hroza,to je jedno o co,len nech sa zaujima a ked mu nepasuje to alebo to,tak nech sa zaujima o ine az kym sa netrafi a nepovie si "ano to je ono,toto je to co mi pomaha a toto ma aj vedie do predu a naplna" :)cukrovka je totiz okrem nezbytnych aspon zakladnych vedomosti aj fylozofia,treba o nej premyslat komplexne a po cely zivot,to co sa dnes uznava ako standardna liecba moze byt o 500 rokov chapane ako zahravanie sa z ludskym zdravym...

sabrina

janka, aké druhy inzulínov používa? Mne vôbec nevyhovovala kombinácia Actrapid a Insulatard.Tiež som minula strašne veľa prúžkov a výsledky som mala príšerné. Teraz mám analógy, dá sa u nich oveľa ľahšie predpokladať nástup účinku, hladina cukru je stabilnejšia. Možno by u tvojho priateľa prichádzala do úvahy aj pumpa. Nerozmýšľal nad takouto možnosťou?

janka496

Ved praveze uz bol v Lubochni, aj v nemocnici.Tam sa mu sice ustalili tie hodnoty cukru v krvi,aj sa dal do poriadku,ale zas je to rovnake. :( Preto som chcela pocut vase nazory,ci neviete nahodou este o niecom inom.

pipinaaa

a nema hypo ked ho trasie? podla mna by nemal robit na smeny, diabetik potrebuje pravidelny rezim, aspon snahu o to..janka a v tej Lubochni nebol? tam by mu naozaj pomohli..

- mira

Nočné smeny sú veľmi vyčerpávajúce, pretože človek sa nenabíja energiou a vyčerpáva sa. Cez deň, keď by mal dobiť baterky z vonku, tak musí spať. Mal by si nájsť dennú prácu, vo svojom záujme.

janka496

Chcela by som sa este opytat jednu vec. Moj priatel robi ranne,poobedne aj nocne. Takze dost vela spi, aby nebol potom vycerpany a slaby.No vzdy ked sa zobudi je velmi roztraseny.Neviete prosim ci to suvisi priamo s cukrovkou alebo cim by to mohlo byt?