kolonoskopia-endoskopia

peto55555

ulricha aj ja chudučký a so mnou to nevzerá tiež dobre asi budem musieť podstúpiť toto vysetrenie na dalsi tyzden si idem kupit test na skryte krvacanie až bude pozitívny nebudem váhať a objednám sa .Neviem ešte kde ale určite len v celkovej anestéze. Už teraz mi je hrozne.Ahojte.

ulricha

zsane to je super ze si sa nakoniec dostala k dobremu dr.ja si neviem predstavit ze by bol niekto pocas kolonoskopie pri mne,bolo by mi to trapne,ale to je iba moj nazor.Tebe ak to vyhovuje je to dobre ze si citila oporu najblizsich.A na gastroskopii ked si predstavim ako som grcala slinky a napinalo ma,hlasno som grgala,vyvalovala oci a tiekli mi sliny este aj z nosa....chudak moj manzel by asi utiekol :-))))
Tuto johny vcera pisal ze obeznejsim ludom sa asi robi kolonoskopia lepsie koli "vystretejsim" crevam.Ty si obeznejsia alebo chudsia,mas tiez pocit ze chudsim ludom to ide horsie? Jeeezisi ja som chudulinka az az :-(((( crievka mojeeeeeeee :-DDD

zsane

Ahojte, mne už všetky dva druhy vyšetrenia robili. Keď som mala kolonoskopiu, tak som sa dostala lekárovi "antitalentovi", neželám to nikomu. Ale kamarátka mi vybavila lekára, nakoľko moja mamka ochorela a takisto potrebovala vyšetrenie na kolonoskopiu. Na tohto pána doktora nedám dopustiť, ani moja mama. Jeho ľudský, odborný prístup a zdravotná sestra je úrovni. Po celý čas vyšetrenia som mohla byť pri svojej mame. A keď ja som mala vyšetrenie, tak zas môj manžel. Pre mňa to bola obrovská psychická opora. A tom nehovoriac, že lekár robil vyšetrenie šetrne, rýchlo.

ulricha

johny prosimta a este mi povedz ci si mal bolesti aj potom ako ti tu hadicu uz vyberali von,pripadne ako sa citis teraz cerstvo po zakroku a ci si citil ked ti odoberali vzorky.

ulricha

pockaj johny to ti dali injekciu a ani nevies aku a naco a takisto tabletku? si sa nespytal predtym?
A este mi prosim povedz kolko to cele trvalo,v akej polohe si bol...proste vsetky detaily co stoja za povsimnutie.Ja mam uz teraz z toho paniku.A este ma zaujima,ze aky usek teda presli toho creva,ci iba potial pokym sa dalo a ked uz nemohli prejst dalej tak to vzdali?
peto55555 pisala som ti na mail a nejde mi to odoslat,skoda :-(

johny123

Takze ja som sa prave vratil z kolonoskopie. Co sa tyka tych bolesti, tak mne dali iba nejaku injekciu, ze vraj proti bolesti. Okrem toho mi dali zjest aj nejaku tabletku a ta teda neviem na co bola, ale domnievam sa, ze na ukludnenie, pretoze sa ma pytali, ci som dosiel autom. Takze ta bolest tam urcite bola, ale dala sa vydrzat. Najhorsie bolo ked, chceli prejst z lavej casti creva do pravej (nepodarilo sa). Pri tomto pokuse to uz bolelo teda dost, ale sestricka nakoniec povedala, ze mam dost potocene creva, ze je to u kazdeho ine a preto to nechala nepreskumane. Najlepsie sa maju trosku obeznejsi ludia, ktori maju tie creva viac vyrovnane a teda trpia najmenej (ale je to samozrejme individualne). A este: keby som musel ist na kolono este raz, tak urcite idem, nakolko moze ist aj o zivot a zas az nieco extremne hrozne to nebolo. A bez anestezy je to lepsie preto, lebo mozte lekara upozornovat, kedy je to bolestive, takze su k crevam setrnejsi a pri odoberani vzorky (ak vam tam nieco najdu) je mensie riziko prederavenia steny creva. Drzim palce vsetkym, ktori maju toto vysetrenie pred sebou, hlavne nech Vam dopadnu dobre vysledky :)

peto55555

ja nie som zatial objednany a dúfam,že ani to nikdy nebudem musieť podstúpiť aj keď mám isté problémy.To neviem či to musí odporučiť lekár aby toboo v celkovej anestéze,ale ked si to budeš želať budeš si musieť asi priplatiť okolo 70€. V Nových Zámkoch to robia za tú sumu.

ulricha

A myslis ze si len tak mozes urcit ci pojdes alebo nepojdes s anestezou? Ja myslim ze ked ti to lekar neodsuhlasi tak asi nemas na vyber,alebo ake su kriteria aby suhlasil?
A kedy ides? Ja som objednana az na jul.

peto55555

ulricha aj mna to asi čaká a bez celkovej anestézy na to nepôjdem aj keby som si musel za to zaplatiť.napíš na mail.

ulricha

No mna caka kolonoskopia a ked som povedala lekarke ze by som to rada absolvovala v celkovej anesteze tak sa ironicky zasmiala ze prehanam.Ale ja to naozaj nechcem pri vedomi,je to pre mna veeelmi neprijemne a nie kazdy to preziva v pohode a bez bolesti.A vsetci s ktorymi som sa o tom bavila tvrdili ze nikdy viac by to nechceli zazit,dokonca spoluziacka bola na vysetrovacom stole hodinu(!) vo velkych bolestiach ked doktorka nemohla prejst cez crevnu klucku a vselijako ju beznadejne polohovali a pod a ona hrozne trpela,ma z toho traumu.tak toto nechcem zazit:-(