chronicky zapal mandli

1cokoladka

no mne vyslo zvysene aslo takze tak bude asi nejaky streptokok...este cakam na vysledky z vyteru...mna najviac stvu tie usi...aj mandle zas trosku pobolievaju ale to nie je az take strasne

aluska1

mna tiez doktorka presviedcala ze si mam dat vybrat mandle...ze podla vyterov mam chronicky zapal mandli-chronikcu anginu

hm presli uz 4 roky a ja som ziadnu anginu nemala a zmizli mi aj hnisave loziska v mandliach...

nie vzdy sa musi vsetko hned akutne riesit skalpelom

usiko

cokoladka,

no, ono sa to potom zvrtne tak,ze tam budes mat zahnisane loziska, ktore uz nebudu boliet, len budu stale sposobovat problemy, a atb uz nezaberu....odkedy som si dala mandele vybrat, okrem nadchy raz rocne nic nemam...a to som anginovala kazdy mesiac....

cokoladka898

ahoj barbinka, hej robim v ruzinove som to ja...doktori mi teraz dali atb na tri tyzdne az mesiac, potom odbery, vyter a uvidi sa...dnes som si bola dat mandle pozriet este raz...teda usi a pozreli mi hned aj mandle a vraj sa to od anginy vobec nezlepsilo...ale nastastie bolesti hrdla presli bo boli dost zle...ale teraz tie usi...hotova katastrofa. v noci sa milionkrat budem na bolest usi...a to som otapena uz liekmi...najradsej by som si ich dala vydlabat a bol by sv. pokoj...zajtra idem obvodnej po silnejsie lieky...aj mi pichaju ale nepomaha..ked tak na chvilku a po pol hodine sa to zas sputi...je to neznesitelne...

hejka

Kolko mas rokov, odporucam kloktat so solou eukaliptus, Ustna voda poradim ako s nou narabat, a Okseen, arche-drnona.

krtek

necital som ostatne prispevky ale cim skor si ich daj vybrat a budes mat pokoj ... ja by som siel este aj druhy krat ak by hrozila dalsia angina ... aa to mi ich obidve vyberali pri lokalke a v poho sa to dalo zvladnut .. potom uz len par dni som bral lieky a mal som pokoj :)

barbinka

tak,tak. ako píše usiko. ja som bola v celkovej anestéze a som spokojná. Hlavne teraz, lebo okrem prechladnutia, som chorá od výberu mandlí nebola. To sú dva roky a 3 mesiace. Nepoznám už bolesť hrdla a uší.
btw cokoladka ty nerobíš v Ružinove? si to ty? Lebo ja som tam bola na výber mandlí.

usiko

vybrat mandle jednoznacne, takako radi barbinka, pretoze si znicis v tele vela veci branim antibiotik...a aj tak ich budes musiet dat von....najdi si nemocnicu, kde to robia v celkovej anesteze, zobudis sa bez mandli a budes v pohode fungovat na algifene tri tyzedne...ak ti mam pravdu povedat, ja by som isla este raz a to nesrandujem...,

barbinka

to neviem. u každého je to asi inak. ale u mňa to bolo tak, že asi mesiac v pohode, potom sa mi zapálili mandle, strašné bolesti hrdla a uší, na to som dostala ATB, bolesti ustúpili a stále dookola. tak si vyrátaj koľkokrát som brala do roka ATB.